Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Jocul Cuvintelor [4] - Engleza
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
LigiaB
fantezie laugh.gif
Dark Angel
sad
rebel
sparkle

(this is not off:topic - I wonder, since was are 'păcat' 'n' 'fantezie' frequently used English words? tongue.gif)
irinelle
brightness

(a fost greseala mea... intentionata, totusi tongue.gif )
Dark Angel
jewlery
padak
rich....
irinelle
money
Dark Angel
ilusion
Cool Air
grammar... spoton.gif(double l). "knowledge" = noncount noun. cica fara s in aceste cazuri. mai invatam , ne mai corectam... no offence!
E.B.E.
empathy [the connection has several steps... smile.gif]
Cool Air
emphasize
E.B.E.
undulating
Cool Air
vanish yikes.gif
E.B.E.
ethereal tongue.gif
Cool Air
hazy
rebel
uncertain
LigiaB
world peace


Cool Air welcome.gif la han! smile.gif
dead-cat
self-deception tongue.gif
F.U.B.A.R
imaginary (sper ca e bine ...) (nu faceti ceva de genul asta in franceza,rusa,italiana...?)
Cool Air
hallucinatory


QUOTE (F.U.B.A.R @ 1 Jul 2004, 10:01 AM)
imaginary (sper ca e bine ...) (nu faceti ceva de genul asta in franceza,rusa,italiana...?)


( nu e nici o suparare daca gresim, mi se pare ok sa fii corectat , ni se intampla fiecaruia si macar invatam pe gratis din greseli si ne mai ambitionam sa scriem corect. eu ma verific cand nu mi-e clar ceva. exista, de exemplu: dictionar roman-englez si englez-roman - unde te poti verifica inainte de a scrie, sunt si exercitii de gramatica acolo, etc. si ar mai fi si alte locuri pe net daca doresti sa gasesti. si aici pe Hanu Ancutei exista, parca, la topicul cu cartile, cel putin un dictionar sau doua. F.U.B.A.R., de ce nu deschizi tu un topic cu franceza, spaniola, rusa? Eu abia astept sa intru in joc, mai putin rusa, ca ma uit ca matza in calendar yikes.gif ).


bine te-am gasit LigiaB! thumb_yello.gif
LigiaB
psychiatric disorder laugh.gif

FuBaR si tu, welcome.gif la han si la jocul acesta! smile.gif

Sigur, go ahead si incepe unul in spaniola (o studiez acum rolleyes.gif ) sau ungureste rofl.gif franceza si rusa am facut in scoala, numai tin minte mare lucru. rolleyes.gif
Cool Air
shrink
LigiaB
cotton laugh.gif
Cool Air
silk
LigiaB
worm rolleyes.gif
dead-cat
hole rolleyes.gif
Cool Air
tunnel ph34r.gif
Vegas2002
Dark
dead-cat
beer drunk.gif
Cool Air
spook yikes.gif
LigiaB
startle
dead-cat
shriek
Onix
intensity
Cool Air
excitement
LigiaB
anticipation
Cool Air
fortune teller
dead-cat
chronic liar tongue.gif
Dark Angel
married( man & woman)
Interitus
Agony
Dark Angel
endless
Onix
(new) perspective wink.gif
Dark Angel
opinion
Cool Air
interpretation
LigiaB
own perception

@Cool Air, abia acum am citit semnatura ta. Citatul lui Lenin...wow...

Interitus welcome.gif la Han! smile.gif
Cool Air
QUOTE (LigiaB @ 2 Jul 2004, 01:26 PM)
own perception

@Cool Air, abia acum am citit semnatura ta. Citatul lui Lenin...wow...

Interitus welcome.gif la Han! smile.gif

insight ohmy.gif

hiya.gif LigiaB, si mie mi-a placut cand am citit chestia asta, e atat de adevarata...si-am pus-o la semnatura secret.gif
dead-cat
delusion


also from Lenin "should there ever be a revolution in Germany and during that revolution should it become necessary to occupy a railyard, someone will certainly go ahead and buy tickets"
Onix
mislead
LigiaB
lost

@ Cool Air, your quote just proves once again, how easy we can lose ourselves even in the lies our minds makes up...Now that's scary! hh.gif

@ Dead-cat, laugh.gif

@ Onix, hello pretty smile.gif

Wow, this game filled up 100 pages already, time to celebrate: yay.gif drunk.gif Thank you everyone for playing. tongue.gif
Onix
cautious

Ligia, kiss.gif

thumb_yello.gif Felicitari pentru "aniversare" wink.gif
Cool Air
reckless
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.