Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Oldies But Goldies
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Jocuri
E.B.E.
Mai exact, jocuri de Z80 Spectrum. Cine, ce s-a jucat. Poate fi un joc de Spectrum mai fain decat (eventual multe) altele de PC?

Si incep eu:

Da, poate fi. Spre exemplu, CastleMaster2: The Crypt. Ala mi-a placut mie ca era 3D, si asa de tare ca am cautat pe net dupa un emulator si dupa joc, le-am pus pe PC si am jucat pana l-am terminat smile.gif

Unde e? Aici.
Emulatorul e la spectaculator.com.

Sau: Peking.

Sau multe altele...
axel
Castle Master-urile le-am jucat pana m-am plictisit...

Bloodwitch in schimb m-a captivat tare mult... l-am terminat de doua ori... L-am jucat timp de 6 luni.

Defender of the Crown era tare adevarat.
E.B.E.
Si nu este pe net pe undeva? BW? Ca eu la worldofspectrum nu il gasesc... sad.gif
axel
Dar il stii? smile.gif
E.B.E.
Nope... si de aia ma intereseaza smile.gif Nici celalalt nu il stiu... acuma ma apuc de el biggrin.gif :maniac:
axel
Mi-a luat multe zile pana sa ma prin despre ce era vorba smile.gif asa ca s-ar putea sa nu fii captivat din prima de el. Iti recomand mai bine Ultima Underworld I si II (aproximativ acelasi stil) care e pe PC si care are grafica revolutionara pentru momentul in care a fost facut (1992).

Acum mi-am adus aminte si de Syndicate (facut de Bullfrog, prin '95) - PC game...
E.B.E.
Las'ca nu ma joc io acuma... numa m-am uitat cam despre ce e vorba...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.