Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Joc De Mima
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2
genicon
Ok... ca tot suntem pe aberatii, propun sa incepem inca un joc - mima pe calculator. Da, stiu ca este foarte greu, dar merita sa incercam, sa vedem ce iese.
Pentru cei care nu stiu regulile jocului - un jucator va "mima" (fiind in scris, va explica ce mimeaza). Si oricine are dreptul de a spune ce crede. Cand un membru ghiceste cuvantul, primeste automat dreptul de a fi urmatorul care mimeaza. Si tot asa.
Pentru cuvinte grele, se poate folosi si optiunea de a-l forma din mai multe cuvinte, din fragmente de cuvinte si tot asa... Cand unul dintre fragmente va fi ghicit, cel care mimeaza va zice - tineti minte si va continua. Dar haideti sa terminam cu vorbaria si sa incepem sa mimam biggrin.gif
Sa vedem ce iese... incep eu cu ceva simplu:
Dau din cap si din maini, ma agit in stanga si in dreapta, imi misc picioarele... smile.gif
Cain
aaa.. nu crezi ca mai bine facem treaba asta cu mima l ao, doo, trei beri ? biggrin.gif Pare cam dificil pt mine la ora asta sa ma stramb la monitor.. wink.gif
Mihai
41.gif Asculti rock?
Cain
Iron Maiden ... -run to the hills...
Cum ai ghicit.. ? biggrin.gif
Mihai
laugh.gif Eu ma refeream la ce a mimat Genicon. biggrin.gif
Cain
Ups.. biggrin.gif
bdl
Parkinson.
Cain
Tintari... Viespi ucigase...
Afrodita
Nu credeti ca ar fi bine sa vizitam spitalu' 9 sau Palazu? blink.gif
genicon
Of, of, of!
Am facut o gafa imensa, si imi cer scuze pentru ceea ce s-a intamplat. Am inceput eu sa "mimez" dar am plecat in banchet... imi pare rau ca s-a intamplat... Oricum, daca mai este cineva interesat de acest joc, smile.gif Mihai a fost cel care a gazit raspunsul corect - muzica (nu a zis el chiar asta, dar era concluzia ). Deci, urmatorul la mima este Mihai...
Cain
Gogogo Mihai. Asculta si tu ceva... 6.gif
Mihai
Ofer altcuiva ocazia a mima. 6.gif
genicon
lool. Ok, Mihai - orice persoana interesata de acest joc este invitata... exclus copiii sub 4 ani blink.gif
FM!
wink.gif Genicon... sincer prima oara am crezut ca ai vreun cablu neizolat pe sub masa si l-ai atins din greseala . biggrin.gif


Sa va vad acum.
Alerg, ma agit, strig dupa una pe strada si incep sa alerg iar, dar culmea...nu inaintez nici un pas din locul in care ma aflu, incep sa transpir si incep sa ma intreb si eu ce se intampla. rolleyes.gif Succes
Cain
hmm.. esti olog ? Ai cosmar ?
Mai, jocu asta incepe sa semene a "palarie'n trun picior"... Eu propun inceperea unui joc de fazan !!!
bubu
QUOTE (FM! @ Apr 4 2003, 10:41 AM)
wink.gif Genicon... sincer prima oara am crezut ca ai vreun cablu neizolat pe sub masa si l-ai atins din greseala . biggrin.gif


Sa va vad acum.
Alerg, ma agit, strig dupa una pe strada si incep sa alerg iar, dar culmea...nu inaintez nici un pas din locul in care ma aflu, incep sa transpir si incep sa ma intreb si eu ce se intampla. rolleyes.gif Succes

Esti intr o cabina telefonica, sau intr un magazin cu geam complet clar blink.gif
genicon
Eu unul vreau mai multe indicii FM!... In ceea ce priveste "fazanul" lui Cain - n-ai decat sa deschizi un nou topic! Nu te baga peste topicul meu! biggrin.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif (fara suparare, glumeam doar.) Pace!
Cain
hahaha.. nu stiu sa deschid topic nou.... 38.gif
BarManRap
FMI - esti pe un aparat de-ala de alergat, intr0o sala de sport cu geam, si alergi pe aparat, de-aia transpiri si te tot chinui si nu reusesti nimic 19.gif
FM!
Indiciu (Clue) : Am ochii inchisi.. smile.gif
genicon
Ai un vis, visezi, dormi, aaa... te-a vizitat Mos Ene smile.gif
Asa e?
Carmi
stau pe un scaun picior peste picior. ma holbez la ceva, am degetele intinse si le misc pe o chestie alba. am fata rosie si tot la 5 minute mai scap cate ceva necenzurat.


cred ca vi se pare cunoscut nu? rolleyes.gif
Figaro
14.gif

Ati ghicit deja?
bdl
Carmi,
Esti la manichiurista.
Figaro,
Ai un schimb de pareri cu marky si ii aduci argumente.
Figaro
QUOTE (bdl @ Aug 7 2003, 12:32 AM)
Figaro,
Ai un schimb de pareri cu marky si ii aduci argumente.

Ok, ok, recunosc, a fost usor!
punctt
smile.gif
Ma ustura ochii, mainile imi sunt ca amortite, nici nu mai nimeresc tastele... dar nu ma las. De ce? Unde ma aflu?
LigiaB
Mami, esti la un internet cafe unde se fumeaza si numai vezi nimic de fum...Am ghicit? rolleyes.gif
punctt
smile.gif Aproape...

p.s. Mai incercati?
LigiaB
Mami, atunci esti acasa si partenerul tau e linga tine la calculator, fumeaza si iti baga fum in oki laugh.gif
Zi ca asa e... tongue.gif
punctt
rolleyes.gif rofl.gif
Ai ghicit: eram in fata calculatorului!
Ma usturau ochii, pentru ca nu dormisem toata noaptea. Imi era un somn... Nu eram la un internet cafe si nici acasa..., ci la birou. blush.gif
p.s.LigiaB, continui tu jocul? hug.gif
carmine
Deeeeci.

Citesc o carte, ma opresc dintr-o data ma uit in sus, ma enervez, iau scaunul din alta camera, il izbesc usor de prag, imi intra spatarul in burta laugh.gif, injur in gand, merg mai departe, ma urc pe scaun, tip, cobor de pe scaun, deschid cutia, caut, caut, bingo!, ma indrept cu convingere spre scaun, pun picioarele exact in mijloc cand urc, ma intind, mi-am pus manusile, rasucesc, rasucesc, et voila!

Ce-am facut?
Erwin
schimbat bec ars (fierbinte încă) ohyeah.gif
carmine
Asta e! spoton.gif
Esti la rand.
Erwin
merg, duc mana la cap şi o ridic, merg, mă opresc, prind ceva şi trag spre mine, mă dau un pas inapoi cu mana intinsa, apoi merg mai departe...
carmine
Marsaluiesti?

Sau e un fel de dans sacadat laugh.gif
asa
Mergi, mergi, mergi mai departe. Mergi pe strada, saluti cu palaria ridicata, faci si cu ochiul. Te opresti in fata unui stand cu haine, te uiti la un obiect mare cat un palton lung. Apoi pleci mai departe.
carmine
yikes.gif

M-am prins! Erwin tocmai isi pusese palaria pe cap, trasese de usa si iesise la.....

acum vine asa cu continuarea....plimbare pe strada, asa, ai mustacioara si palarie inalta, esti chipes si te uiti la obiecte mari laugh.gif

asa
aaaa, a deschis usa. Dar de ce se da un pas inapoi cand deschide usa? Mai ales ca e imaginara...ce rost are? laugh.gif
carmine
Nu stiu, iese cu aplomb laugh.gif
Data'q
E prea soare afară şi îşi duce mâna la cap ca să vadă mai bine. Da, a recunoscut pe cineva într-un restaurant/cafenea/local. Merge, deschide uşa acelui local, iar când uşa se deschide spre tine te dai cu un pas înapoi şi întinzi mâna (lateral). Merge mai departe...
Erwin
mai încercaţi... mimez un cuvânt.

Hint: începe cu "c"
carmine
cadenta huh.gif
carmine
Alo! Erwin! juggle.gif

Ai uitat de mima?
Erwin
da sorry.gif

mimez mai departe:
merg, înclin capul în semn de salut
mă opresc, mă dau înapoi
merg mai departe... mă opresc, apuc ceva cu amândouă mâinile, trag un pic spre mine, apoi arăt în acel loc, apoi împing la loc obiectul

smile.gif
carmine
Esti coprezentator la o emisiune gen "ghici ce e dupa usa nr 1,2,3" laugh.gif

cersesti? mellow.gif
Erwin
nu, nu
Hint: e o atitudine
Frisky
Politete? unsure.gif
Erwin
esti pe-aproape... biggrin.gif
dar ziceam mai sus că începe cu "C"
Frisky
Cavalerism sleep.gif
Erwin
arde... dar încă nu-i ăsta... rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.