Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:De Ce Trebuie Sa Bei Cind Esti Suparat
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
Lizard
Cand esti suparat , de ce trebuie sa bei?
FaiLuRe
Dar cine a zis ca trebuie sa bei cand esti suparat?
Tyra
eu!
allexa
Poate unii mananca la suparare. rofl.gif
FaiLuRe
Eu la suparare...nu fac urat...ma stapanesc desi is"berbec"...si incerc sa gasesc o solutie...daca nici asa nu merge ma duc in cel mai jenant bar si ma fac praf...ca daca ma doare capu a doua zi, macar nu ma doare din cauza ca-s suparat smile.gif
Mistinguett
Vorba din batrani spune ca bei ca sa uiti de suparare. Eu gasesc ca daca esti "nacajit" si bei, te deprima si mai tare. Dar ma rog...fiecare isi spala creierii cum crede de cuviinta.
Tyra
In seara asta mi am spalat creierii... cum am stiut eu mai bine. Maine e o noua zi
mutulica
vezi... ai raspuns singura. ca sa resetezi hdd-ul
si zici ca te-ai facut crita? ce mi-ar fi placut sa te ajut...
Zed
Nu vad un motiv de a bea atunci cand esti suparat . Eu nu o fac , ma calmez altfel .


@Failure welcome.gif
genicon
Eu nu am nevoie de un motiv sa beau... sunt un alcoolic in devenire. biggrin.gif Asa ca... indiferent ca-s suparat sau fericit, tot TREBUIE sa beau - ca sa le impac - sa nu fie nici fericirea necajuita, nici necazul bucuros (op. cit. Vacanta Mare)
"Inchin paharul si va spun
Ii multumesc celui de sus
Ca mi v-a dat, prieteni dragi
Si nu-s singur pe acest drum!" wink.gif
Aramis
cand sunt suparata mai bine mananc ceva dulce decat sa beau...
FaiLuRe
mai bine bea un lichior ca e dulce...
willie
Eu cand sunt suparata ma imbat greu, cand sunt vesela ma imbat imediat.Daca sunt suparata dorm pana imi trece supararea,si daca nu imi trece nici asa mananc multa ciocolata.Din fericire supararea nu ma tine mult, ca doar sunt colerica si varsator. rofl.gif
Lizard
Majoritatea baietilor beau cind se cearta cu prietenele, si nu inteleg de ce trebuie sa isi inece amarul in bautura ? huh.gif
rossi
Bautura te face sa uiti de probleme...dar de obicei dupa ce bei...incepi sa-ti faci altele...

Oricum, eu beau si cand sunt suparat, si cand n-am ce face, si cand..si cand...si cand...smile.gif....si cand sunt fericit...smile.gif spoton.gif

Keep up the good work! smoke.gif biker.gif
SORIN
De cand cu heroina m-am lasat de tras la masea..am inceput sa trag-n vena rofl.gif

Si dupa aia cam asa ceva simt woot_jump.gif

Sorin.
Likurici
Cred ca e cea mai proasta solutie. De fapt nu e o solutie. Genereaza doar alte probleme.
@Sorin: e un bine pe care ti-l faci zilnic? smile.gif
SORIN
Mai sunt si eu pus pe shotii cateodata yikes.gif ...cand sunt prea serios supar lumea asa ca mai bine la aberatii rofl.gif

Sincer sa fiu?? Nu beau si nici n-am vene intepate...cand sunt suparat cobor in curte la papagali, ai mangai putin, vorbesc cu ei ( dar raspund aiurea mai tot timpul ) si-mi trece necazul repede.

Sorin.

ps. la veselie imi place sa beau. laugh.gif
Ares
Golden Valley de Pietroasa... Si cum nu mai gasesc asa ceva, sunt suparat constant biggrin.gif
flu
Tocmai ca nu!

Asta ar trebui sa fie ultimul lucru pe care sa-l faci atunci cand esti suparat... in primul rand ca nu te ajuta cu nimic, mari sanse de trecut la depresie si alte sanse de iesire la suprafata a unei laturi urate si de facut rau celor din jur... (cei care zic ca le-a trecut supararea dupa ce-au baut, inseamna ca n-au aveau ditamai supararea, ci doar una micuta care ar fi trecut oricum)...

Sunt de acord cu Sorin: sa bem la bucurii, cat mai multe ... drunk.gif
secunda
bai oameni buni, unii sunteti offtopic.gif stiati? harhar.gif

e ca si cum sunteti intrebati de ce sa credeti in Dumnezeu si voi aduceti argumente pentru a nu crede in El.

intrebarea era de ce trebuie sa bei cand esti suparat, si nu e bine sa bei cand esti suparat ?

asa incat, lasati sa raspunda cei care la necaz beau, lasati-i sa isi exprime ei motivul pentru care apeleaza la asa ceva, incercati sa discutati cu ei de ce apeleaza la bautura...

nu ajuta cu nimic sa razi de altul care bea la necaz si sa etalezi princiipile tale de viata corecta.



ps: Ross-46, nu te-am mai vazut pana acum, so... welcome.gif din parte-mi
SORIN
QUOTE (secunda @ Feb 4 2004, 01:33 PM)


nu ajuta cu nimic sa razi de altul care bea la necaz si sa etalezi princiipile tale de viata corecta.




Gata Sefa...promitem sa nu mai facem rofl.gif

Si in numele lui Flu imi cer scuze de nesimtiti ce am fost ohno.gif

Sorin.
flu
Cei mai nesimtiti, SORIN jamie.gif drunk.gif

Si acum, (tadam), flu in rolul lupului moralist:

"spune draguta, de ce bei tu de suparare? hai sa stam jos sa discutam, ca nu e bine ce faci..." rofl.gif

@Secunda, nu prea inteleg mania asta cu offtopicurile, discutia se presupune ca ar trebui sa curga libera, fiecare sa aduca ceva ca sa o imbogateasca, nu trebuie sa fie ceva rigid cu limite clare... si mai ales ca in cazul asta nu prea cred ca a fost vorba de vreo unul
Lizard
Draga Secunda in Poiana lu'iocan se vorbeste off topic , de aceea mesajele nu sunt contorizate..............
bebe1s
Hmmmmmm intereasant..
In primu rand trebuie sa bei shi cand esti vesel, defapt mai ales cand esti vesel.
Cand esti trist probabil ca bei ca sa uiti de tristete sau asa ceva. Sau ca sa te intrebe lumea: "Ce ai ma?" shi tu zici : "a nimic sunt suparat . " "de ce?" shi tu incepi: "Ca..." shi tot zici shi bei shi zici shi bei pana aberezi asa mult ca pleaca toata lumea din camera.

drool.gif shi cam asa faci cand bei, de suparare sau de fericire nu conteaza.
Tyra
Eh, @mutulica lasa ca nu i vremea trecuta si nici tequila sa expire n am auzit. Ne vedem noi! drunk.gif girlchat.gif
mutulica
tequila iti place?
bine dear, am doua sierra care asteapta ...
di@
E simplu ! Cand esti suparat, bei ca sa-ti ineci amarul ! Fir-ar el de amar, de suparare si de ... beutura rofl.gif girlchat.gif
Tyra
@mutulica, nu te uit cu promisiunea! Cand ziceai ca vii in Bucuresti? tongue.gif
mutulica
@Tyra, pai nu cred sa ajung eu la Bucuresti prea curind, dar daca ajungi tu pe aici, are mandea Tequila tot timpul ... Eu beau votca sau scotch
cips

O singura data am baut de necaz pana s-a rupt filmu..si a inceput sa ruleze un altu..in care a fost "salvat" de niste studente la psihologie.Le multumesc pe aceasta cale fetelor respective, atunci neavand prezenta de spirit pt asa ceva.De atunci numai beau pana la punctu critic...
mutulica
Trebuie... sa bei de toti banii
SORIN
QUOTE (mutulica @ Feb 6 2004, 08:10 PM)
Trebuie... sa bei de toti banii

Si cand ai termini, sa fi in stare sa mai imprumuti de la colegi!!

Sorin.
Tyra
@mutulicaaaaaaaaaaa come back!!!
qrazee
Pai trebuie sa bei cand esti suparat ca sa uiti de suparare (suna cam penal smile.gif ).bei uiti, cand iti revii bei iarasi si tot asa pana supararea trece sau nu mai bani. Asta-i motivul meu.
mutulica
@Tyra - da tu unde esti?
ca mai am putin si termin banii
Clopotel
Eu am o alta problema - beau ceva cand sunt bucuros... drunk.gif
Cand sunt suparat niciodata nu beau...

Oare mai pot fi recuperat ?!! cool.gif
rossi
De ce bei cand esti suparat...ca sa nu te droghezi...
skysurfer
Eu cred ca este o rabufnire a tensiunilor acumulate si a neimplinirilor de natura sexuala, o intoarcere catre mitologie, catre stravechi, catre Romeo si Julieta. E profund nu? tongue.gif Tocmai am citit un banc cu Freud. Eu cred ca bei cand esti suparat ca sa prinzi curaj sa vii acasa sa ti-o iei, sau sa o dai.
mutulica
E legat de anestezie...
axel
QUOTE (skysurfer @ 4 Mar 2004, 01:48 PM)
Eu cred ca este o rabufnire a tensiunilor acumulate si a neimplinirilor de natura sexuala, o intoarcere catre mitologie, catre stravechi, catre Romeo si Julieta. E profund nu? tongue.gif Tocmai am citit un banc cu Freud. Eu cred ca bei cand esti suparat ca sa prinzi curaj sa vii acasa sa ti-o iei, sau sa o dai.

De ce este profund?
mutulica
Pentru ca in vino veritas
fargakos
Zice-se ca omul bea la necaz... Eu beau un paharel la bucurie, desi la necaz imi vine sa ma ingrop in alcool si totusi nu o fac...nu vreau sa nu mai fiu responsabil de mine.
mogaldeatza
Un posibil raspuns :"Bea, bea, nu te lasa / Uita ca viata e grea" drunk.gif

Uite de-aia, bei la suparare ca sa faci vanzare la aspirina a doua zi.
pufuletz
pentru Ctrl+A+ delete wacko.gif
trustbyte
selectezi toate durerile si le dai afara.... laugh.gif



smile.gif

mogaldeatza


Daca ar fi atat de simplu s-ar evita multe situatii neplacute
si in plus nu ar mai avea material stiristii jamie.gif
Personal, prefer sa beau atunci cand ma simt bine
si cu cine ma simt bine
Am observat ca bautura+ o stare proasta= o stare si mai proasta.
mutulica
Nu tebuie sa bei doar cind esti suparat...
mogaldeatza

Normal!!!!!! Bautura are alt gust rolleyes.gif cand o bei cu placere si
cu cine iti place.
Vornicum
Bah, nu trebuie sa bei. Nu te obliga nimeni. E alegerea ta democratica. Poti sa-ti ineci amarul in vodca ca rusii sau poti sa faci alpinism ca sa-ti treaca tristetea. Eu beau cand sunt plictisit de ex. Beau cand e prietena langa mine sa uit ca m-am certat ca sa pot sa o ... iubesc. Si mai beau cand ma doare maseaua ca sa ma doara capul si sa uit de durerea de masea. Beau ca sa beau. Bere, tuica si vin.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.