Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mod De Viata Sau Doar Muzica?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
black ice
Muzica - rockul, hip-hopul, etc. - poate fi un mod de viata sau este doar muzica?
FaiLuRe
cateodata e doar muzica...cateodata e doar mod de viata,ceva prin care iti castigi existenta...dar de cele mai multe cazuri cele doua se combina...
genicon
Hip hop-ul este mai mult decat un mod de viata - este o adevarata cultura. Muzica rap nu vreau sa spun ca este doar pentru initiati, sau stiu eu ce altceva sa spun... insa in mod cert, pentru cei care o simt aproape de propria persoana si care o asculta nu pentru injuraturi sau pentru ca e la moda, ci pentru mesaj si ceea ce transmite, se transforma intr-un mod de viata care, la randul lui, transforma muzica in ceva cat mai aproape de sine. Sper ca nu am fost chiar 100% incoerent wink.gif

Am zis
Black_lady
Nu inteleg ceva blink.gif "Mod de viata sau doar muzica" pentru cine? Pentru artisti sau pentru ascultatori?
AIWA
Eu as spune ca trebuie sa fie doar un stil muzical si ca nu trebuie sa fie si un mod de viatza smile.gif Uneori este inteles gresit mesajul si se ajunge la deformarea lui ...de asta spun ca nu ar trterbui privit ca un mod de viatza
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.