Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cel Mai Indelungat Timp Petrecut Pe Net
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Internet - Siteuri Utile, SEO, Promovare, Hosting
Ryan
Tocmai ce scrie titlul, care a fost cel mai lung timp petrecut pe net fara a face pauze? Eu aseara am realizat ca statusem 8 ore pe net fara pauza si fara sa ma plictisesc. Ce ati facut in timpul respectiv? In mare parte am stat de vorba pe ym wink.gif A fost un exces... dar neintentionat tongue.gif
Mihai
Cred ca vreo 24 de ore...
Fara pauza in sensul ca sa nu te ridici deloc din fata monitorului? blink.gif
flu
Cam 16 ore, in vremurile cand lucram la un net cafe. hh.gif

Ryan
Merge sa te duci la toilet, dar atat, fara alte iesiri tongue.gif Si ai voie sa-ti aduci mancare in fata calculatorului wink.gif
denise
Nu stau niciodata non-stop. Intotdeuna fac ceva in pauze sau in paralel. smile.gif. Vorba afroditei: multitasking. Si pauza obligatoriu la fiecare 30 de minute, pentru ochi. Cu timpul am capatat experienta si am gasit niste "scurtaturi". Las internetul deschis aproape non-stop, dar il pot ignora cu orele. Plus ca nu navighez prea mult, cateva link-uri in "Favorites" si atat.
Ryan
QUOTE (flu @ Jan 28 2004, 12:57 PM)
Cam 16 ore, in vremurile cand lucram la un net cafe. hh.gif

Flu... aia era munca ta, nu te-ai dus sa stai pe internet tongue.gif
Da' se pune, fiindca e ziua ta thumb_yello.gif
axel
Din cauza inventiei acestea numite internet imi tin taskbar-ul din windows pe 3 linii si, in cazuri exceptionale, pe 4.
GExGE
In prima mea perioada de net: de la 22 la 7 dim ...9 ore ? ;p
ce am facut in 9 ore pe net ? ... mirc la greu (doar am spus ca pe la inceputuri) download muzica ... citit forumuri ...
georgeones
Recordul meu de stat pe net a fost cam de 10 ore cand mi-am bagat prima oara netul prin cablu 6.gif
Tudy
Neţinānd cont de ridicatul de pe scaun şi mersul pānă la frigider să-mi aduc ceva de mancare, sau de mersul pānă la baie, cam 41 de ore ar fi o aproximaţie cred eu realistă... Activitatea prestată īn intervalul respectiv cumulează web programming, web design, navigare, instant messaging chat, conferinţe online, FTP, server config, ascultat radio, online play cu prietenii şi, evident, Hanu Ancuţei! rolleyes.gif

Fiind vorba şi de un anume necesar de somn, pot doar să menţionez că "recordul" de timp cāt am stat treaz e de aproape 78 de ore. Probabil de aceea e mai explicabil timpul petrecut online... Pānă şi vremea de afară o aflu uitāndu-mă pe net, mai degrabă decāt să īmi īntind māna ca să dau draperia la o parte... blink.gif

Avem 3 calculatoare īn camera mea, deoarece mai stau cu īncă 3 colegi īn chirie (īn apartament sunt īn total 5 calculatoare), iar server-ul e "online" de 16 zile, 5 ore şi 41 de minute (date "citite" duminică, 01.02.2004, ora 14:25). Sau cel puţin atāt a trecut de la ultimul restart. Conexiune prin cablu. Cānd nu stau eu pe net stă altcineva din apartament, deci nu prea are rost să oprim server-ul... smile.gif
Ryan
Tudy, hai ca m-ai lasat masca. Mai.... oare care o fi recordul mondial, nu stiti?
Tudy
Am căutat pe net (rolleyes.gif), şi am aflat că recordul mondial la stat treaz se pare că īl deţine un anume Roger Guy English, care a stat treaz puţin peste 13 zile (San Diego, 1977). El a mărturisit că după 10 zile īncepuse să aibă halucinaţii... Īn ziua 12, nişte concurente din "Hawaiian Tropic bikini contest" au fost aduse să-l "īnveselească" pe English. Roger English a menţionat ulterior că nu īşi amintea acele momente (lucru deloc surprinzător). Singurul stimulant pe care a avut voie să-l folosească a fost cafeaua. Acest record nu poate fi depăşit, fiindcă cei de la Guinness au spus că nu vor fi īngăduite alte īncercări, acest lucru considerāndu-se a fi mult prea periculos... smile.gif

Recordul mondial la stat online nu īl cunosc... Asta īn cazul īn care există aşa ceva... blink.gif


Ryan
Tudy, mersi, esti un dragut ca te-ai interesat, mai afla si omul lucruri noi smile.gif
Tudy
Cu foarte mare placere... smile.gif

...Mai ales că net-ul e "la īndemānă", la cāt stau eu online... rolleyes.gif
LigiaB
QUOTE (Ryan @ Jan 28 2004, 11:03 AM)
Eu aseara am realizat ca statusem 8 ore pe net fara pauza si fara sa ma plictisesc.

Ryan, mi-a placut fraza" fara sa ma plictisesc" Cum se face oare? Ca nici eu nu ma plictisesc deloc !!!!!! smile.gif
Ptr mine e o relaxare maxima, vin de la scoala, servici...frinta de oboseala si hop la computer...si ma linistesc imediat rolleyes.gif

Ca sa raspund la intrebare, eu am stat cel mai mult vreo 8 ore cred... rolleyes.gif si asta a fost in ziua cind am descoperit Hanul...Ma mira varietatea topicurilor si ce bine e structurat hanul...Incerc totusi sa limitez la 2h/zi tongue.gif ca e clar ca produce dependenta laugh.gif
Ryan
Off -topic, corect, limiteaza-te daca poti biggrin.gif
Vegas2002
Pe "vremuri" stateam si eu cu orele,nu stiu cit anume ca nu le-am numarat,dar erau multe.... smile.gif Tin minte ca Axel,la subiectul "parerea ta despre forumisti",la Vegas a scris:....sta tot timpul online laugh.gif Acum,de cind lucrez nu mai am timp sa stau atit de mult sad.gif
Dar cind am liber,imediat ce ma scol,direct la computer "aterizez" thumb_yello.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.