Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Eu Azi Renunt
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2
Crisse
QUOTE (afrodita @ 25 Jan 2004, 11:56 PM)

Ai dreptate..Cel putin noi, femeile, ne atasam de obiecte...De exemplu, nu pot renunta la caietele de poezii si amintiri din liceu sau generala.Nu pot sa arunc scrisorile primite.Asa sunt eu, mai sentimentala..

Nici sa nu renunti la ele. Sunt o parte din amintirile tale, sunt ceva care-ti aduc aminte de anii de demult rolleyes.gif la fel ca pozele.
Hmm, oare noi femeile ne atasam de obiecte atat de mult si nu putem renunta la ele?? De cativa ani incoace simt o placere imensa cand eliberez spatiile din jur. Inainte de a arunca ceva, ma gandesc daca nu mai pot inventa ceva cu acel obiect si il pun undeva langa gunoi...ca doar doar l-o lua cineva de acolo si il mai foloseste wink.gif
Imi place sa am spatiu si nu tin decat amintile stricte gen poze sau chitibusuri mici in vreo cutie adunate.

E interesant sa vad cand merg la amici ca au tot felul de cutii goale de ness sau mai stiu eu ce minuni de sticle, cutii goale adunate pe dulapuri, in sertare peste tot....si se plang mereu ca nu au spatiu rofl.gif

47462
@Secunda poti renunta la mancare...poate nu de tot pentru ea e cea care iti ofera energie si vitamine dar pentru asta s-au inventat si pastile smile.gif Pentru mine e destul de usor avand in vedere ca eu mereu imi gasesc ceva de facut si nu stau locului. Singurele momente cand stau sunt atunci cand sunt pe net, pe han, momente petrecute noaptea cand deja nu pot sa mai mananc, sau ziua cand ma uit la TV si-atunci mi se face o lene sa-mi prepar singura mancarea....de mai bine renunt!
Esu
Ati renuntat ? Nu-i nimic , le iau eu smile.gif
secunda
Esu ce vrei sa intelegem? ca tu strangi ce altii arunca sau ca te multumesti cu orice doar sa fie de pomana? unsure.gif
Esu
Imi cer scuze daca v-am intrerupt concentrarea , va rog continuati !
Foarte amuzant secunda rolleyes.gif
Eclectic
Oare ar trebui sa renunt la mine ? Nu de alta, dar cred ca asa se va intampla. Renunt, oare, la speranta ? Probabil. Dar speranta moare ultima, asa ca eu sunt deja mort. Da, cred ca, de azi, am renuntat la mine.
Aramis
Eu azi renunt la tristete smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.