Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Problema Cu Partitiile (windows98)
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare > Hardware
sigvio
Buna,
Am urmatoarea problema.
Pe un sistem a fost instalat XP. Pe hard sunt 3 partitii. C cu10 M, D cu 15M si E cu 5 M. Pe C a fost instalat XP-ul + date, pe D sunt numai date iar pe E nu este nimic. Am dezinstalat XP-ul(cu dicheta de boot si cu norton am sters totul inafara de date). Am instalt windows 98 bootind de pe CD. Sistemul s-a instalat in regula, dar acum nu vad numai partitia C pe care este instalat sistemul. Cum pot sa am acces la celalalte partitii D si E? Multumesc.
Viorel
Aragorn
Ce File System au celelalte 2 partitii ? NTFS sau FAT ?
Daca sunt FAT, ar trebui sa le vezi din Windows98, daca sunt NTFS o solutie ar fi o conversie din NTFS in FAT32 cu Partition Magic 8, sa zicem, dar ai grija ca spre deosebire de NTFS unde clusterele sunt de 4KB la FAT32 acestea difera in functie de dimensiunea partitiilor.
Mihai
Bine ati venit la Han, silgvio si Aragorn! welcome.gif
Aragorn
Merci Mihai.
Ma tot uit si desi asta noapte parca gasisem, azi nu gasesc sectiunea in care sa imi fac in mod cumsecade cunoscuta aparitia pe acest forum.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.