Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Pune-ti 3 Dorinte!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3
yronick
Imaginati-va ca ati fost la pescuit si ati prins pestisorul de aur!Care ar fi cele trei dorinte pe care i le-ati cere?
Eu i-as cere cam asa:
1.Sa ma pot face invizibil rofl.gif
2.Sa pot da timpul inapoi ori de cate ori vreau huh.gif
3.Sa pot lua forma oricarei persona care intra in conatct cu mine(asa ca-n Terminator II)

Ar mai fi dorinta maririi numarului de dorinte dar e cam dificila pentru saracul pestisor 6.gif laugh.gif
Mistinguett
Eu am o singura dorinta:
Sa mi se indeplineasca orice dorinta as avea. rofl.gif
allexa
Tot una singura am si eu si identica ca cea a lui Misti. Sa pot realiza tot ce-mi doresc. rofl.gif

QUOTE
2.Sa pot da timpul inapoi ori de cate ori vreau

Am vazut reclama la un film care va apare in curind "the Butterfly effect" si se pare ca uneori chiar de reusesti sa dai timpul inapoi, ajungi sa iti doresti sa il fi lasat asa cum era. rofl.gif
cameron
1. Sa nu ma schimb..in rau!
2. Sa-mi dezvolt capacitatea de a intelege.
3. Sa pot influenta in bine tot ce vreau (sinonim cu ...) smile.gif
Ryan
1. Sa ating perfectiunea (caracterului mai ales).
2. Sa traiesc vesnic intr-o lume perfecta.
3. Sa ii pot face pe altii fericiti.
daca ma mai gandesc mult s-ar putea sa imi vina altele trei tongue.gif
Afrodita
Pai, prima dorinta ar fi sa am inca 3 dorinte pe langa cele initiale.
2. Inca 3 dorinte pe langa cele 5 ramase.
3.Eh, la punctul 3 mi-as pune cele 8 dorinte ce s-au acumulat rofl.gif
Dupa cum vedeti nu vreau sa mi se-ndeplineasca chiar toate tongue.gif lacomelor rofl.gif tongue.gif
OMU'BUN
Cum??? Nimeni nu vrea sa castige la loto? Nimeni nu vrea viata vesnica? (Am auzit pe unul saptamana trecuta care spunea ca i-ar fi placut!...) Nimeni nu vrea femei frumoase, sau frumusete desavarsita? Voi chiar ma convingeti ca avem un forum plin de intelepti!...
Dorintele mele?
1 - Sa ma pot identifica intr-o zi cu Omu'Bun!
2 - Sa gasesc resurse suficiente care sa-mi dea putere de munca si intelepciune!
3 - Sa fiu scutit de nedreptati si mai ales de blestemele cine stie caror suflete dintr-o lume demult apusa!
Afrodita
Nu omule bun, nu vreau sa castig la loto, in schimb vreau sa fiu in stare sa-mi castig prin munca banii aia multi ce sunt acuma la loto biggrin.gif (sau au fost acu fo saptamana, 2)
Aolioo, viata vesnica?? yikes.gif Si ce sa fac cu ea?? Nu, vesnica nu as vrea, da' destula cat sa imi indeplinesc toate dorintele ,da biggrin.gif
Frumusete desavarsita? La ce bun? Cu ce ma ajuta? Oricum aia trece si oricum imi place cum arat acum...Ma rog, as mai avea nevoie de ceva in plus la bust, da' e atat de insignifiant incat nu merita sa stric o dorinta pt asta biggrin.gif
SORIN
Sanatate.

Ca.... copiii sa-si ingroape parintii si nu invers.

Peace.

Sorin.
Antont
La mine ar fi sanatate, motorul ala pe care mi-l doresc, si sa invat sa-l pilotez tot mai bine.
SORIN
La prima ai nimerit...la secunda si restul, te invit la doctoru meu rofl.gif

Sorin.
Antont
Daca medicu ala nu e psihiatru, sa stii ca n-am facut nimic rofl.gif ...Si tre' sa fie al naibii de priceput sa-mi scoata motocicletele din minte rofl.gif
Ryan
QUOTE (OMU'BUN @ Jan 18 2004, 07:48 PM)
Cum??? Nimeni nu vrea viata vesnica? Nimeni nu vrea femei frumoase, sau frumusete desavarsita?

Io zisei mai sus ca vreau viata vesnica, da intr-o lume perfecta si vreau si eu sa ajung la perfectiune, deci si la cea fizica pe langa cea de caracter. Acu' asta e, iti schimb parerea, nu te afli intr-un han plin de intelepti ohyeah.gif
Vegas2002
Sint de acord cu Misti si Allexa thumb_yello.gif
Mistinguett
QUOTE (afrodita @ Jan 18 2004, 12:08 PM)

Dupa cum vedeti nu vreau sa mi se-ndeplineasca chiar toate tongue.gif lacomelor rofl.gif tongue.gif

Eu ziceam ca sunt modesta daca iau doar o dorinta din 3. rofl.gif rofl.gif rofl.gif
MikeEL
dorintele mele ?!...
1. sa fiu mereu langa ai mei
2. sa fie pace in lume
3. sa vi se-ndeplineasca dorintele tuturor care atzi postat p'aici wink.gif hmm.gif
Zed
1. Sanatate .
2. Sa pot sa ma intorc in timp .
3. Ultima as pastra-o .
Diana-Maria
1.Sa pot alina durerile tuturor.
2.Sa nu mai existe saracie, boala, rautate, razboaie.
3.Sa vina Dificila inapoi...
Tear
E greu de spus. In primul rand, as vrea sa-mi cunosc menirea pe aceasta lume si s-o duc pana la capat. Apoi as vrea sa pot indeparta raul, sub orice forma ar fi el, din jurul celor dragi si nu numai si, in final, as vrea sa calatoresc, sa cunosc aceasta lume nu numai sub aspectul material, ci si spiritual, sa devin mai inteleapta. Aici, cu riscul de a fi off-topic, as vrea sa va impartasesc cateva cugetari ale lui Dalai Lama (cel putin asa le-am primit si eu pe mail, ca fiind ale lui):
1. Marea dragoste si marile realizari implica un mare risc.
2. Cand pierzi, sa-ti fie invatatura.
3. Urmeaza cei trei R: respect pentru tine, respect pentru altii, responsabilitate pentru toate actiunile tale.
4. Aminteste-ti ca atunci cand nu obtii ceea ce vrei, este uneori o minunata lovitura de noroc.
5. Invata regulile, astfel incat sa stii sa le incalci cum se cuvine.
6. Nu lasa o disputa nesemnificativa sa rupa o mare prietenie.
7. Atunci cand realizezi ca ai gresit, ia imediat masuri sa te corectezi.
8. In fiecare zi petrece ceva timp cu tine.
9. Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.
10. Tine minte ca tacerea este uneori cel mai bun raspuns.
11. Traieste o viata onorabila. Atunci cand imbatranesti si te gandesti in urma, vei putea sa te bucuri a doua oara de ea.
12. O atmosfera placuta in casa este baza vietii tale.
13. In neintelegerile cu cei dragi ia seama numai de situatia curenta. Nu invoca trecutul.
14. Impartaseste stiinta ta! Este o cale de a atinge imortalitatea.
15. Fii gentil cu pamantul.
16. O data pe an, pleaca undeva unde nu ai fost niciodata.
17. Tine minte: cea mai buna relatie este cea in care iubirea reciproca depaseste nevoia fiecaruia.
18. Judeca succesul tau gandidu-te la ce trebuie sa renunti ca sa-l poti obtine.
19. Imbina iubirea si gatitul cu renuntarea.
Scuze inca o data daca sunt off-topic.
Tomy
huh.gif 1 Sa pot da ceva timp inapoi-2 Sa traiasca mama mea o vesnicie-3Sa pot ajuta toti cainii vagabonzi.
Nana Floare
Dorintele mele le cam banuiti voi... rofl.gif rofl.gif
girlchat.gif
apostolina
1.sa castig la loto,
2.viata vesnica,
3. si la final intelepciune
Rose
1. sa nu cresc
2. sa nu mai exista frica
3. sa zbor
Clopotel
1. Sa fie toti oamenii fericiti ca sa nu aiba motiv sa faca rau
2. Sa ma pot deplasa oriunde
3. Sa fac cate un cadou la fiecare

si in cazul in care vreuna din dorinte imi va fi refuzata, dau si una de rezerva:

Rezerva: Sa intalnesc mai multi oameni buni care sa ma invete
silg80
Buna ziua Hanului !

1. Sa pot percepe simturile, senimentele, trairile celorlaltor persoane dupa voia mea.
2. nu stiu inca
3. nu stiu inca

Mi-as putea dori nemurirea, dar cu aceste 5 simturi parca as fi ingradit. Ina nu stiu si nu imi pot imagina ce este „dupa”.

Aramis
1. sa pot uita
2. sa fim fericiti
3. sa reusesc
Figaro
smile.gif Daca as avea o singura dorinta (cam greu nu?), as zice asa: doresc sa mi se implineasca absolut toate dorintele, indiferent de numarul lor....
Marcus
1. Sa am viata vesnica (daca tot insistati) ohyeah.gif
2. Sa pot calatori liber prin Univers (imi iau zboru ba si va las pi toti) 5.gif
3. Sa fim toti plini de viata. (sa nu ziceti ca-s io egoist) spoton.gif
Tear
Bun venit la Han, silg80 ! welcome.gif
Antont
QUOTE (Ghost @ Jan 18 2004, 08:25 PM)
La mine ar fi sanatate, motorul ala pe care mi-l doresc, si sa invat sa-l pilotez tot mai bine.

Ce beton e topicul asta spoton.gif ....Una din dorinte e pe cale sa devina realitate ohyeah.gif
Clopotel
Ghost ... stii ca si noi am pus o vorba buna acolo sus pentru motoru' tau ?! spoton.gif
Absolut
1. sa fiu alaturi de el vesnic.
2. sa las o urma ca am trecut pe Pamantul asta , ceva sa dainuie peste ani dupa mine .
2. sa nu`i fac pe altii sa sufere , in nici un fel.
Antont
QUOTE (Clopotel @ Feb 2 2004, 12:02 PM)
Ghost ... stii ca si noi am pus o vorba buna acolo sus pentru motoru' tau ?! spoton.gif

Mersi smile.gif. Se pare ca a fost auzita spoton.gif ...

Pese:
Berile vin in vara, daca reusesc sa ajung la o intilnire forumistica biggrin.gif ...
carmina
Am un inger din plastic, cat degetul meu mic, colorat in graba. L-am cumparat intr-o excursie, din Udine. Il tin minte si acum pe preotul acela catolic, cu sprincene negre si privirea prea dulce, care mi l-a vandut pe cativa centi. Am purtat apoi ingerul cu mine cam peste tot. Il puneam in geanta, in buzunar...uitam cu zilele ca el e acolo. Asa fac si cu oamenii din jurul meu, nu ma mai mira ca, atunci cand imi aduc aminte, ingerul meu are deja un varf lipsa, din aripa lui de plastic, ce nu mai poate fi gasit, macar sa-l lipesc cu superglue. Cat mi-as dori sa nu mai uit de cei pe care ii iubesc! Parca as pleca uneori cu sufletul departe, departe, de unde nu mai pot simti nimic...iar cand ma-ntorc ingerul si oamenii sunt deja schimbati.
Anthrax
Sa am bani sa pot calatori pe tot globul
Sa las ceva in urma
Sa-mi pot urma visul
Likurici
1. Sa gasesc echilibrul dintre a vrea si a putea
2. Ziua sa aiba 48 h din care sa dorm 8
3. Sa nu-mi mai fie sila de prostie, indiferent cum se manifesta
steiner_gun
Hmmm ... numai 3 ...
1. Sa fiu fericit ... intotdeauna.
Restul cred ca vine de la sine biggrin.gif
Celelalte dorinte, din marinimie, o sa le cedez cuiva care reuseste sa-mi indeplineasca macar o bucatica din ceea ce imi doresc.
BLANCA
sa fie familia si cunoscutii mei sanatosi
sa fiu sanatoasa si fericita
sa am sani mai mari sorry.gif
mutulica
sa ma intilnesc cu zina cea buna
sa ma intilnesc cu pestisorul de aur
sa ma lase astia sa pun si mai multe dorinte
Tink
1. sa pot opri timpul in loc si in timpul asta sa citesc si sa vad filme
2. sa-mi pot cumpara o casuta la malul marii
3. sa ma marit cu un om pe care sa-l iubesc si care sa nu ma insele niciodata wub.gif
Anthrax
Stiu ca mi-am mai pus o data cele 3 dorinte,da' acuma am gasit una mai diabolica:
Sa aflu parola lui Mihai si sa pun stapanire pe han biggrin.gif
loredaria
Ufff ce mare e hanul asta.... abia acum am descoperit topicul asta. Daca imi pun 3 dorinte mi se implinesc?
1. Sa am mult mai mult timp (ziua sa fie dubla) ca sa pot vizita si eu hanul in intregime.
2. Sa pot dormi in fiecare zi cat vreau de mult.
3. Sa pot indeplini altcuiva (stiu eu cui) 3 dorinte.
Blakut
1.nemurirea(in sensul indistructibil)
2.rabdare
3.....
FaiLuRe
1.sa nu-mi lipseasca niciodata nimic
2.sa nu ma plictisesc din cauza ca as avea totul
3.sa mor impacat cu mine, cand o fi sa fie.
Fausta
nu stiu daca ati vazut filmul Arabele, dar eu l-am vast la o varsta cand ma lasam usor influentata de ceea ce vedeam...
1. Sa am inelul Arabelei sorry.gif
2. Sa am pelerina care te transporta unde vrei cool.gif
3. Sa am o memorie extraordinara... sa citesc o singura data ceva si sa retin... wink.gif
contraste
sa nu fie pe han persoane cu "hartag" care se cred "destepte".
sa am multa rabdare cu ele
sa dea Dumnezeu sa fim c at mai multi si sa discuta civilizat!
genicon
1. sa nu mai existe razboaie, guns&stuff in lume
2. eu sa am unicul pistol cu munitie nelimitata
3. sa-mi iasa multe fete in cale... rolleyes.gif devil.gif (oPsedatilor! Nu vreau sa trag in ele... cu pistolul rolleyes.gif )
mutulica
1 sa prind pestisorul de aur, ca sa ii cer 3 dorinte
2 sa ma intilnesc cu zina cea buna sa ii cer si ei 3 dorinte
3 sa imi iasa cel putin la fel de multe fete in cale, sa fie dragute, si sa le placa de mine (nu ca as fi oPsedat innocent.gif )
Jubi
Pe termen scurt ( cam vreo 2 luni ,asa ) dorintele mele sunt uramtoarele:

-sa intru la Limbi Straine, in mod special la sectia de PORTUGHEZA;
-sa intru neaparat si la Arte ( nu sunt mofturoasa aici: design vestimentar, arta murala, la una din cele 2 sectii de textile... nu conteaza, numai sa fiu acolo!!!)
-sa mi se indeplineasca dorintele de mai sus, numai si numai daca asa trebuie si-mi va fi bine...


P.S. Sper ca nu am parut prea puerila cu dorintele astea.... blink.gif
Marcus
Abia acum am vazut topicul asta datorita lui mutulica si _Jubilee_ care l-au readus la viata.

Azi implinesc 18 ani, asa ca mi-am castigat dreptul la 3 dorinte, numai pentru mine: laugh.gif
1. Sa calatoresc prin lume. dog.gif
2. Sa trec examenul de Bac cu note peste 9. sweatingbullets.gif
3. Sa iubesc si sa fiu iubit.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.