Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Un Joc Simplu Pentru Oameni Cu Imaginatie
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
MikeEL
oameni buni,
ati vazut vreodata un film care s-a terminat intr-un mod care nu v-a placut?!
Va invit aici sa regizati voi finalul la filmele pe care le-ati vazut si care ati fi vrut sa se termine altfel..
Hai sa ne amuzam!! (daca aveti chef..) smile.gif

PS: mi-ar place sa incep eu... da' sunt la serviciu si am o gramada de treaba.. mi-a venit totusi o idee despre un final dragut pentru Avocatul Diavolului sau American Pie 3, da' n-am timp... data viitoare va promit .. spoton.gif
ypsilonalpha
Daca as fi fost eu regizor (de fapt mai multscenarist) la Equilibrium in nici un caz n-as fi incheiat cu trupele revolutionare victorioase rasturnind regimul tiranic si anti-sentimental. Cih! Eu i-as fi macelarit pina la unu', ca asa e schema corecta, ca invatatura de minte. spoton.gif
axel
QUOTE (MikeEL @ Jan 12 2004, 06:56 AM)
mi-a venit totusi o idee despre un final dragut pentru Avocatul Diavolului

Da' ce nu ti-a placut la finalul din finalul A.D.? Mie mi s-a parut chiar mai bun decat restul filmului smile.gif
MikeEL
Am vazut numai inceputul la Equilibrium, deci nu-mi dau cu parerea...

Cat despre Avocatul Diavolului - unde (dupa parerea mea), Al Pacino interpreteaza bestial; nici Keeanu
Reeves nu s-a lasat mai prejos.. -, eu vad finalul asta:

Keeanu Reeves facea cu sor'sa un mostenitor jamie.gif si impreuna cu Al Pacino devil.gif conduceau lumea !! evil.gif
Mara
Un film care m-a calcat pe coada cat a durat (nu stiu cum de-am rezistat pana la final): "Behind enemy lines". Un dobitoc ajunge din greseala de partea cealalta a baricadei si dupa o mie de faze care mai de care de neverosimile (erau prin Serbia, paremi-se si omul nostru-american, evident- e luat in masina de niste localnici si aia ii ofera Coca Cola!!! Da, in plin razboi, taman ce trecuse pe acolo camionul Coca Cola!!!) Ei, eu l-as fi omorat p'ala la sfarsit. Ar fi fost singurul lucru care m-ar fi satisfacut dupa o ora si ceva pierduta.
DreamTh
Mie chiar mi-a placut finalul de la Equilibrium (tot filmul mi-a placut) , nu cred ca trebuiau sa-i omoare pe anti-sentimentali, daca ii omorau erau la fel de rai ca si ei si lucrurile nu s-ar fi schimbat prea mult.
Ahriman
Avocatul Diavolului nu l-as schimba;Matrix Revolutions insa,da.
lukaishere
Si eu as schimba finalul de la Matrix Revolutions. As pune ca in final totul sa
revina la starea de la inceputul Matrix I.
Ahriman
Mi-ar fi placut ca Neo sa reapara,sau sa dea un semn ca s-ar inoarce.Si,poate, sa nu moara Trinity.
side_story
si mai interesant ar fi fost sa descopere ca sunt in interiorul altei matrici si ca totul era o inscenare pentru a-i departa de adevaratul secret.... totul fusese inutil devil.gif
Marcus
Ce nu v-a plaucut? Faptul ca finalul e in pana? Asa si trebuie... rofl.gif
Serenity
Eu am adormit la Matrix...
Esu
It was all a dream , the red pill was actualy the blue pill smile.gif
punctt
"Ultimul samurai"
Sa-l pedepseasca pe general: o lupta corp la corp cu un samurai, pe viata si pe moarte. 50.gif
Generalul nu stia nici macar cum se tine o sabie in maini. Ar fi murit de la primele miscari!!
trustbyte
pirma parte din Stapanul inelelor...era intuneric in camera...dupa 20 de minute motaiam pe acolo...

smile.gif
contur
Ok, Stapanul Inelelor, Frodo dadea ortu' popii, cum m-am rugat incepand cu prima parte a filmului, ca sa ne scuteasca de toata lalaiala de la sfarsit. laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.