Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Data De Nastere
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2
Melcucu
Eu m-am nascut pe 25 august...intr-o minunata si deosebita zi (doar m-am nascut eu) la orele 19:si n-am eu treaba cat ...ca nu mai tine nimeni minte....probabil era vreun serial pe la tv cry.gif
Si au marea onoare de a se fi nascut in aceesi zi cu mine (difera anii ce-i drept...dar nu toti pot fi ca mine asa..deosebiti rofl.gif ) Sean Connery si Claudia Schiffer.
Mickydutza
Am dat si eu un search pe google sa vad ce alti oameni importanti mai au ziua de nastere pe 1 martie, ca mine. Si am descoperit ca Harry Belafonte tot atunci e nascut. spoton.gif Nu degeaba imi placea mie muzica lui wub.gif
Ar mai fi Ion Creanga, moldovean de-al nostru, si ex-presedintele nostru (no comment there ph34r.gif )
Mentosana in corpore sano
QUOTE (Melcucu @ 16 Jan 2005, 11:22 AM)
Eu m-am nascut pe 25 august...intr-o minunata si deosebita zi (doar m-am nascut eu) la orele 19:si n-am eu treaba cat ...ca nu mai tine nimeni minte....probabil era vreun serial pe la tv cry.gif

Serial? Nici o sansa, la ora aia pe tvr vedeai doar vizitele de lucru ale lu' tov. academiciana rofl.gif
Cla
Nu erau la 7 seara desenele alea animate (nu mai tin minte cum se numea emisiunea, ajutati-ma) dupa care se trimiteau copiii la culcare? rolleyes.gif
Olaf
La bulgari? Lecanoci?(sau asa ceva) biggrin.gif
Mickydutza
@Cla: Nu erau desene animate. La ora 7 era "Povestea de seara cu Tanti Ludmila", pe rusi. spoton.gif
Pe TVR desene animate erau numai sambata si duminica pe la 1 parca. Ce 5 minute minunate!!!!!!!! wub.gif rolleyes.gif
Mentosana in corpore sano
Magarii de romani dadeau juma' de episod in weekend... si nici macar la ora fixa. Stiu ca asteptam cate o ora in fata tv-ului pentru acelasi tom&jerry obosit, le stiam pe de rost la un moment dat.
Alea de la bulgari parca se chemau Lecanosh Detza sau asa ceva... blink.gif
Cla
Scuze... sorry.gif mi-am adus aminte de pe cand eram eu copil wink.gif La 7 erau desene animate, pana la 7.30. In fiecare zi. Mai tarziu au fost reduse la doar 10 minute cry.gif
Ca sa fie timp sa-i vedem pe Nicu cu baba lui 50.gif
Ce program pt. copii era din '80 incoace, nu stiu... dunno.gif
mutulica
la 7 erau desene cu Mihaela, erau chiar inainte de telejurnal. mai bagau lolek si bolek sau pic si poc uneori
DeeDee
Eu tin minte ca erau Finstones pe bulgari. Si niste desene cu Pif si Hercule, dar asta prin 90, pe tvr1
Mickydutza
QUOTE (mutulica @ 16 Jan 2005, 03:53 PM)
la 7 erau desene cu Mihaela

Astea imi placeau cel mai mult...pacat ca nu ma sunt cry.gif ...cu toate ca erau tampitzele in felul lor.

Dar revenind la topic. Eu sunt chiar curioasa ce "personalitati mai sunt nascute odata cu mine. daca stiti pe careva...nu ezitati sa ma anuntati... wink.gif "
Oiski-Poiski
Nostradamus si Mike Krüger

Ce ironie a sortii spoton.gif ! Cred ca i-am mostenit un pic pe amandoi ! ohyeah.gif laugh.gif
Serenity
Am descoperit ca sunt nascuta in aceeasi zi cu nimeni altul decat Cheloo spoton.gif
ausländer
07 - Jun - 1981 Anna Kournikova
07 - Jun - 1981 Larisa Oleynik
07 - Jun - 1975 Allen Iverson
07 - Jun - 1972 Karl Urban
07 - Jun - 1958 Prince
07 - Jun - 1952 Liam Neeson
07 - Jun - 1946 Jenny Jones
07 - Jun - 1940 Tom Jones
07 - Jun - 1917 Dean Martin
07 - Jun - 1909 Jessica Tandy
07 - Jun - 1848 Paul Gauguin
iniya
QUOTE (bogho @ 25 Oct 2004, 09:56 AM)
10 martie 1980.
Stie cineva ce persoane(vedete sau nu) nascute in ziua respectiva

Chuck Norris
Shannon Miller
spoton.gif

and me smile.gif
Diane Lane (aveti idee cine poate fi? si ce a facut ma rog de are rangul de vedeta? hh.gif )
Emma Lee hh.gif "Baby Spice" Bunton devil.gif 50.gif
Geena Davis
Mac Davis
Cla
QUOTE (Mickydutza @ 16 Jan 2005, 05:19 PM)
Dar revenind la topic. Eu sunt chiar curioasa ce "personalitati mai sunt nascute odata cu mine. daca stiti pe careva...nu ezitati sa ma anuntati... wink.gif "

Sa te-ajut un pic...
Tom + Jerry, Donald, Jinx, Popeye, Asterix, Obelix, Miraculix, Cla, Cleopatra, leul + shit...
Mickydutza
QUOTE (Cla @ 22 Feb 2005, 11:49 PM)
QUOTE (Mickydutza @ 16 Jan 2005, 05:19 PM)
Dar revenind la topic. Eu sunt chiar curioasa ce "personalitati mai sunt nascute odata cu mine. daca stiti pe careva...nu ezitati sa ma anuntati... wink.gif "

Sa te-ajut un pic...
Tom + Jerry, Donald, Jinx, Popeye, Asterix, Obelix, Miraculix, Cla, Cleopatra, leul + shit...

rofl.gif deci ma incadrez la categoria desene animate! Fain! in cazul asta vreau si eu serialul meu ohyeah.gif
Sunny
pe 31 martie s-a nascut Nikolai Gogol hh.gif ..si altii pe care nu-i cunosc biggrin.gif

da' stiu ca pe aceasta data a murit Newton cool.gif ..oare e de bine sau de rau? rofl.gif
iniya
han.gif crisul... biggrin.gif e de bine...el ne-a lasat..ca sa vi tu si sa iei fizica de unde el a lasat-o... spoton.gif ..
e de bine?...de ce de rau?... laugh.gif ..bine..eu nu-s carcotasa.....
bine ai venit la han inca o data...sedere placuta smile.gif
Sunny
multumesc mult iniya hug.gif
pai sa stii ca nu-i prea lipsita de adevar chestia cu fizica...am mers si eu la o nationala ( nu ca m-as lauda whistling.gif ...eh...imi explicam doar "descendenta" tongue.gif tongue.gif )

si ca sa nu fiu total offtopic, am mai aflat si ca Bezout s-a nascut tot pe 31...mai mai mai...ce scientific incepe sa sune ohyeah.gif
+ Rene Descartes si.......... cumnatul meu de numai 4 ani laugh.gif
iniya
crisul clapping.gif pentru fizica...ca tot pomenishi...
sunt nascuta in aceeasi zi cu loredana groza..culmea..sper sa nu ma insel... smile.gif ..desi mi-as dori mad.gif ..nu-i de ajuns ca puirtam acelasi nume..mai trebe si ziua devil.gif ?....
none
ca sa fie totul ciclic, va anunt ca sunt nascut in aceeasi zi(probabil ca difera anii) cu initiatorul acestui topic. oare el stia ca e nascut in aceeasi zi cu mine?
din moment ce am ajuns al doilea, inseamna ca el este vedeta iar eu cel ce bate la portile afirmarii.
14.09
Scala
Eu m-am nascut in aceeasi zi cu, sper eu, una dintre cele mai minunate persoane de pe lumea asta... de ziua mea. Pe 19 sept. Intr-o dimineata calduta, pe la 10 fara un sfert. Si era asa de bine, incat asistenta aia dragutza mi-a facut cu ochiul. Eu ce era sa fac... am inceput sa tip. Cum indraznea... pedofila.
In alta ordine de idei: si Sophia Loren e nascuta atunci!
Onix
Sophia Loren este nascuta un picut mai tarziu, pe 20 smile.gif official site
han.gif , Scala

P.S.: Si mie imi place ziua de 19 septembrie. rolleyes.gif

nemurirea
tongue.gif si eu imi serbez ziua de nastere cu cine altcineva decat .....................ANGELINA JOLIE biggrin.gif ah ce mi as mai scrie si eu numele sotului pe fundic sorry.gif
Oiski-Poiski
Nemurirea, si cine te impiedica sa o faci ? tongue.gif Mai rar asa o declaratie de dragoste spoton.gif
sbal
Nichita Stanescu e nascut in aceeasi zi ca si mine.
Sau invers?
Kyklos
Ion Tiriac si Lucian Blaga
yronick
Pe 04 august niciun eveniment semnificativ, nicio persoana celebra...
Justitiarul
HA! Presedintele Statelor Unite ale Americii, Barack Obama, e nascut in aceesai zi si luna ca mine, respectiv pe 4 august!
thumb_yello.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.