Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sesiunea... Sau Stresiunea!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
halcyon_lll
Deschid acest topic tuturor necajitilor care intra in sesiune si au mult de invatat. Aici vor putea sa-si spuna of-urile, de care examene le e frica, de care nu, cum o sa copieze, cum o sa invete eficient... mai pe scurt, cum sa treaca cu bine de sesiune.

Incep eu:
1. ISSC - usurel
2. Algebra - imi da batai de cap
3. Analiza - am mari emotii
4. Fizica - rezolvabil
5. Mecanica - rezolvabil
6. Programare - daca trec de asta, dau un chef urias!!!!
Ares
Pentru mine cuvantul sesiune incepe sa fie ceva care o sa-mi provoace nostalgii si asta pentru ma pregatesc (sufleteste deocamdata) de ultima sesiune... cry.gif Si nu regret ca nu o sa mai am sesiuni ci regret vacanta eterna pe care am avut-o pana acum, in ultimii 4 ani...
Examenele care ma asteapta nu sunt chiar de speriat... Oracle (interesant... printre cele mai grele), Retele de calculatoare (rushinica daca nu ma descurc), Grafica si multimedia (MARE rushinica daca nu ma descurc) si Inteligenta Artificiala (aici nu stiu pe unde o sa o scot)...
Oricum, bafta la tot poporul si bucurati-va de sesiuni cat mai puteti... cry.gif cry.gif (Mihai... vreau si eu un smiley care plange cu lacrimi de crocodil... se poate? biggrin.gif)
OMU'BUN
Pentru cei care aveti emotii la examene, am vazut ca se practica acatistele la Biserica Sfantului Cinci... hh.gif
atta
si eu sunt aproape de ultima sesiune... dar, cu toate ca mi'a placut facultatea, ma bucur ca se termina. smile.gif. nu as fi crezut ca o sa ajung sa zic asta. dar o sa fie o placere sa termin si cu ultima sesiune.
cameron
sad.gif sad.gif
Tristete mare ...
1. Gestiunea institutiilor publice - mizerabil
2. Contabilitate de gestiune - scarbos
3. Contabilitate bancara - 50.gif
4. Marketing - nu stiu cum va fi
5. Moneda si credit
6. Birotica - easy

Ce ma enerveaza este ca ... sunt fixate datele la cate doua zile diferenta,..de invatat in paralel nu am chef (de fapt nu am chef deloc).. si dupa 8-10 ore de serviciu..iti vine cheful de orice..doar de cursuri nu..
Sa speram ca o sa treaca..cu bine..
Multa bafta tuturor! thumb_yello.gif

genicon
Eu si Blacky avem mici dubii, nu stim exact la ce dam examene... nu avem cursuri, nu am invatat nimic. biggrin.gif Stiu ca deja aveam stabilite 2 restante cand beam o data in gura cu Cain prin Salamandra... sau 3? blink.gif

Anyway... din cate imi amintesc:
Engleza - easy
Economie - se trece oricum
Tehnici de redactare - RESTANTA
Comunicare - probabil greu
Tehnica Vorbirii - dunno

....si celelalte materii... al naibi sa fiu eu daca imi vin in minte! laugh.gif
Antont
Nu va stresati fratilor ca le luati in toamna rofl.gif mwah1.gif ...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.