Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ajutor! Cum Pot Scapa De Puricii Din Casa ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
(cocy)
50.gif yikes.gif Ajutor !!!

Am avut o pisica plina de purici in casa si nu mai pot sa scap de purici - au intrat peste tot!
Am incercat cu zeci de Spray-uri, dar tot nu a avut efect...

Ajutor !!!

Va rog sa-mi trimiteti email la: cih_energy@mail.com

Urgent
Nu glumesc!
Antont
Io zic sa pui capcane... rofl.gif
nefertiti-old
Eu zic sa aduci mata inapoi, sa se urce pe ea!!! rofl.gif
Antont
...sau poti sa te muti, da' vezi, asa pe sestache, sa nu afle puricii si sa vina si ei rofl.gif
halcyon_lll
Si daca n-ai chef sa te muti poti incerca urmatoarele:
- da prin casa cu DDT
- dezinfecteaza cu foc (adica arde tot)
- inunda casa (puricii urasc apa)
- si daca nu scapi, adu un animal care sa-i atraga pe purici pe el si apoi arunca-l in strada

sau scrie la POPCORN rubrica "Ajutor"

laugh.gif rofl.gif

bubu
\nu stiu daca exista puricar dar cred ca ar trebui inventat unul macar pentru astfel de faze.
LigiaB
Cocy, daca solutiile de mai sus nu ajuta, pune un search pe google ptr o eventuala idee.... laugh.gif rofl.gif

hey...desperate things call for desperate measures laugh.gif

Succes! laugh.gif
OMU'BUN
Mai, oameni buni, voi radeti, dar saracu' om se scarpina intr-o veselie (sau intr-un colt de perete!). Serios acu', eu zic sa cheme politia, dom'ne! sad.gif
LigiaB
Omu bun am cazut de pe scaun de ris rofl.gif rofl.gif
bdl
Uite incearca aici, poate te ajuta baietii astia, sint buni de tot.
http://www.mason.ro/index.html
Sau macar cheama-i pe citiva in vizita, fug purecii de rup.Nici ei nu-i sufera. 6.gif
flu
@bdl rofl.gif
@bubu, puricar nu exista dar exista dresor de purici... daca-l cheama cocy pe respectivul - si are multi pureci prin casa - sigur se scoate cu bilete moca la circul de pureci...
nefertiti-old
Mai, tot raul spre bine. Incearca sa-i dresezi, sa-i studiezi sau asa ceva si apoi ii chemi pe aia de la Animal Planet sa faca un documentar despre ei! ohyeah.gif
LigiaB
Cocy, m-am mai gindit...: )

Daca, ii omori, atunci scapi prea repede de ei laugh.gif eu zic ca trebuie sa te razbuni un pic laugh.gif sa ii chinui si tu la rindul tau...

Cumpara niste scotch tape "forte" (cu extra glue) rofl.gif si intinde peste tot in casa...puricii vor sari pe tape si vor fi stuck : ) , se vor chinui cumplit, ohyeah.gif si tu, la faza asta, n-ai decit sa le pui muzica. rofl.gif
bdl
Mai e o posibilitate de pedepsire a lor, da nu vreau sa iau bann pe treaba asta. rofl.gif
AIWA
QUOTE (bdl @ Jan 8 2004, 02:50 AM)
Uite incearca aici, poate te ajuta baietii astia, sint buni de tot.
http://www.mason.ro/index.html
Sau macar cheama-i pe citiva in vizita, fug purecii de rup.Nici ei nu-i sufera. 6.gif

100%garantie sau doar 99%? jamie.gif
Catalin
rofl.gif

Ma intreb daca mesaje de-astea a avut Mihai in cap cind a lansat "Forumul de Ajutor"...

rofl.gif
Clopotel
Sa-si cumpere o drujba... si sa-i unga dintii cu GZB...
SORIN
QUOTE (bdl @ Jan 9 2004, 02:45 AM)
Mai e o posibilitate de pedepsire a lor, da nu vreau sa iau bann pe treaba asta. rofl.gif

Si tu te gandesti la benzina ??blink.gif

Sorin,\.
useless
De ce nu intrebi un medic veterinar? Eu cred ca el te-ar putea ajuta in legatura cu prblema ta. Si daca nu te ajuta atunci scarpinici placut in continuare. tongue.gif
Antont
Geniala idee... rofl.gif ...Trebuia sa ma gindesc si eu...Ar trebui sa cheme doctoru' sa castreze puricii sa nu se mai inmulteasca rofl.gif
LigiaB
rofl.gif rofl.gif rofl.gif Ghost, m-am prapadit de ris!!!!!!! roflmao.gif Esti mortal!!!! rofl.gif
Antont
QUOTE (LigiaB @ Jan 11 2004, 12:53 AM)
Esti mortal!!!! rofl.gif

Pai in cazu' asta tre' sa ma duc la om acasa, poate il scap de purici rofl.gif rofl.gif
LigiaB
Ghost, ar fi o idee. rofl.gif

Eu sincer cred ca Cocy chiar are o problema cu puricii, si in acelasi timp spumega cind citeste cit umor a generat topicul lui/ei. M-a uimit creativitatea tuturor care au scris aici, dar tu cu,,,,castratul ai facut-o lata. rofl.gif rofl.gif
kristina
In loc sa-l ajutati pe bietul om voi faceti haz de necaz. ohmy.gif Dar Cocy nu se mai aude nimic de tine? Te-au dovedit purecii sau i-ai dovedit tu pe ei? De una ca asta n-am mai auzit pana acum. Stai la bloc sau la casa? Hello...??
Antont
QUOTE (LigiaB @ Jan 11 2004, 01:04 AM)
Eu sincer cred ca Cocy chiar are o problema cu puricii, si in acelasi timp spumega cind citeste cit umor a generat topicul lui/ei.

Ma gindesc ca ar trebui sa lase computeru deschis cind pleaca de acasa, poate citesc si puricii si mor de ris rofl.gif
bdl
Sau mor de rusine ca au ajuns de risul nostru.
Cocy, purecii prefera animalele. Asa ca adu un animal paros , ei il invadeaza si tu scapi de animal cu tot cu purici.
Daca sint asa multi, iti trebuie ceva mare.Da e bine sa incerci cu o capra prima data. Nu merge, cumpara o vaca. Cam scump da ai sanse de izbinda asa. daca nu dispui de bani, atunci, ultima solutie, insoara-te. in felul asta scapi de purici.
Acu sa nu faci greseala sa scapi de nevasta omule. Eu am zis ca insurindu-te, te muti la ea si gata.Daca te-ai gindit la altceva, sa-ti fie rusine. hh.gif
Afrodita
Buei, sunteti fantastici rofl.gif rofl.gif rofl.gif
LigiaB
Bld
QUOTE
Eu am zis ca insurindu-te, te muti la ea si gata.


Bdl eu as schimba putin..."insurindu-te, problema puricilor o sa ti se para o gluma" rofl.gif rofl.gif

Afrodita smile.gif sint total de-acord, eu as vota acest topic, "cel mai hazliu subiect al forumului" laugh.gif
Mihai agreezi? smile.gif
Mihai
Cea mai buna solutie este sa iti iei mitraliera. Pot exista si alte victime, dar nu e problema. Important este sa scapi de purici. Atentie insa, trebuie sa ai permis de vanatoare. spoton.gif

@LigiaB: Il puteti vota pentru 2004, deoarece a fost lansat in acest an. Pentru 2003 s-au incheiat nominalizarile. tongue.gif Oricum, inca nu s-a incheiat anul. Maine-poimaine apare vreun subiect cu 'Ajutor! Cum pot scapa de nevasta din casa?'. rofl.gif
bdl
Da la chestia cu nevasta NEAPARAT sa-i puna poza.Asa sa stim si noi cu ce "lighioana" avem de luptat, daca se merita sau nu.
ypsilonalpha
QUOTE (bdl @ Jan 11 2004, 02:35 AM)
Cocy, purecii prefera animalele. Asa ca adu un animal paros , ei il invadeaza si tu scapi de animal cu tot cu purici.
Daca sint asa multi, iti trebuie ceva mare.Da e bine sa incerci cu o capra prima data. Nu merge, cumpara o vaca.

Eu in locul lui mi-as cumpara o lotiune de crestere accelerata a parului. Am incercat o data, a mers, ca aveam blanitza pina si sub ochi -> puricii au facut si un miting de multumire pe tema asta. smile.gif

P.S. Si daca omul chiar vorbea serios? rolleyes.gif
Mihai
QUOTE (ypsilonalpha @ Jan 11 2004, 06:02 PM)
Si daca omul chiar vorbea serios? rolleyes.gif

Spray-ul Flit cred ca este cea mai buna solutie. Sau ala e doar pentru gandaci? blink.gif
bdl
Pai daca vorbea serios macar odata si tot mai intra pe aici si spunea clar sa-i dam un sfat. wink.gif
ypsilonalpha
Daca n-a mai intrat p-aci inseamna ca puricii au cistigat detasat thumb_yello.gif si i-au ocupat atit tembelizoru' si radiou', cit si compu' rofl.gif
Mihai
Dezinsecţia (date generale, metode şi mijloace de prevenire şi combatere).

In cazul in care puricii nu au pus inca stapanire pe calculator. rolleyes.gif
LigiaB
@ Ypsilo rofl.gif

ps
Acesta va fi topicul unde voi intra daca ma apuca depresiile... rofl.gif rofl.gif
halcyon_lll
user posted image

M-am gandit sa postez si o poza cu musafirul nepoftit, asa ca stie omul cu cine are de-a face.

kristina
yikes.gif yikes.gif yikes.gif
LigiaB
Vai de mine, ce monstru!!! rofl.gif

Si daca-s de dimensiunea asta, nu ma mir cum de Cocy numai da nici un semn rofl.gif Eu deja incep sa ma ingrijorez.... rofl.gif Ce ziceti sa ii trimitem un email??? laugh.gif
OMU'BUN
Asta monstru? Mie mi se pare chiar simpatic! Si e asa de mititel!... Nici nu prea inteleg de ce se sperie unii asa de rau? Doar nu ii mananca! sad.gif
Daca stie cineva o sursa, trimiteti-mi si mie o duzina-doua, ca merg la cineva in vizita si parca nu m-as duce cu mana goala!... rolleyes.gif
ypsilonalpha
QUOTE (LigiaB @ Jan 12 2004, 12:17 AM)
Vai de mine, ce monstru!!! rofl.gif

Si daca-s de dimensiunea asta, nu ma mir cum de Cocy numai da nici un semn rofl.gif Eu deja incep sa ma ingrijorez.... rofl.gif Ce ziceti sa ii trimitem un email??? laugh.gif

Pai nici Cocy nu s-a lasat cu una cu doua ... nu vezi ca puricele din poza are numa trei picioare din cele sase regulamentare? si pare cam trist ... Daca asta e puricele supravietuitor al teribilei batalii, mi-e teama sa ma gindesc ce-or fi patit ailalti wink.gif
Antont
QUOTE (ypsilonalpha @ Jan 12 2004, 12:36 AM)

Pai nici Cocy nu s-a lasat cu una cu doua ... nu vezi ca puricele din poza are numa trei picioare din cele sase regulamentare? si pare cam trist ...

Mie mi se pare ca ii lipseste si altceva, poate chiar a aplicat varianta castratului hh.gif yikes.gif rofl.gif rofl.gif
ypsilonalpha
Pai de-aia e trist rolleyes.gif ... puricele, nu Cocy rofl.gif
LigiaB
QUOTE
Pai nici Cocy nu s-a lasat cu una cu doua ... nu vezi ca puricele din poza are numa trei picioare din cele sase regulamentare? si pare cam trist ... Daca asta e puricele supravietuitor al teribilei batalii, mi-e teama sa ma gindesc ce-or fi patit ailalti 


Ypsilo, am vazut si eu ca are numai 3 craci rofl.gif da m-am gindit ca e clonat rofl.gif (specie noua)
Vai ce se abereaza... rofl.gif

Asta e o mindrete de topic!!!!!!!!!! rofl.gif
Antont
Pai tot subforumul asta e bestial, nu degeaba a fost votat ca fiind cel mai tare rofl.gif spoton.gif ...
Referitor la purice, io ma gindesc ca poate a avut pana si celelalte picioare sint la vulcanizat rofl.gif
halcyon_lll
Nu, nu, va inselati! Acel purice nu era clonat si nici maltratat. Cel putin asa cred! Un purice clonat arata cam asa:
user posted image

Va las sa ghiciti cine e cocy!!! rofl.gif rofl.gif
Antont
Pai io cred ca blonda e Cocy si tipu e vreun erou care o salveaza, posibil chiar sa fie vreun mason rofl.gif
halcyon_lll
Nu pot sa nu ma intreb de la ce vine Cocy? Hmm?
Niste litere aruncate acolo sau inseamna ceva? Cocy...na!
rofl.gif rofl.gif devil.gif
ypsilonalpha
Ati urmarit imagini din filmul de groaza Puricii se intoarce cu o Razbunare - partea a treia: The Mutant Fleas Strikes Back, adek in romaneste Puricii mutant izbeshte din nou
Praetorian
Ce de vorbarie goala.... 4 pagini de incarcat si nimic demn de retinut. Adik ma gandeam daca Vacanta Mare nu-si ia de aici textele smile.gif . In plus, purecii de animal, nu se dau jos de pe respectivele fapturi decat cu forta, sau din greseala. In ambele cazuri isi pierd viata. Ce poveste mai este si asta cu casa invadata de pureci de animal ? giiiiiiizaz !!!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.