Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Masina Timpului
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Aggelos
Ganditi-va ca s-a descoperit un aparat care poate sa va intoarca inapoi in timp.
Daca va zicea cineva sa il folositi pentru o singura data, ar exista un moment, o decizie in viata voastra pe care ati dori sa o schimbati?
Eu daca aveam ocazia sa ma intorc inapoi in timp, m-a intorceam la primele zile de liceu si as mai fi pus mana pe carte.
Dupa asta as fi putut sa trec admiterea la o facultate greceasca si n-ar mai fi fost nevoie sa plec din tara mea.


Voi ce regretati ?
Ares
Am o vagă impresie că s-a mai discutat aşa ceva pe aici pe Han, dar nu-mi aduc aminte sigur... aşa că o să raspund biggrin.gif
Sincer, dacă e să-mi iau existeţa de pānă acum la puricat, cred că aş vrea să schimb o grămadă de chestii mici, dar cel mai mult mi-ar place să am o discuţie cu aiuritul care eram eu īn trecut (nu am pretenţia că am evoluat prea mult) laugh.gif Adică m-aş lua la scărmănat pentru "n" tāmpenii mici şi decizii care m-ar fi dus pe alt drum...
Dar realist vorbind... sunt relativ mulţumit pānă acum de ce a fost şi dacă aş avea optiunea asta de a călătorii īn timp, aş păstra-o pentru viitor wink.gif
bubu
Daca trebuie sa schimb ceva la mine as face chiar acum, si nu m-as intoarce in trecut.Nu am facut lucruri groaznice in viata de care sa imi para rau incit sa imi vina sa ma intorc in trecut sa le corectez.Toate la timpul lor biggrin.gif
black ice
La fel si eu. In momentul de fata nu regret nimic din ce mi s-a intamplat. Ma gandesc ca daca nu s-ar fi intamplat acele lucruri nu as fi ajuns azi aici, asa. "Tot raul spre bine" se spune wink.gif

Totusi, as pastra acea calatorie. Never say never....
Afrodita
Hmm..Grea intrebare..O singura calatorie zici? Pai mie nu prea mai am ce-mi reprosa...Momentan sunt impacata cu toate experientele mele...Si eu la fel gandesc: daca nu as fi trecut prin tot acest sir de lectii de la viata astazi sigur nu as fi fost in Bucuresti...O singura chestie as vrea s-o schimb...Sa fi tinut legatura cu un prieten drag...Sa-l fi cautat mai des...Acum nu mai stiu nimic de el...Si poate daca as fi stiut ca va disparea asa rapid as fi fost mai aproape de el...Dar asta nu e intr-un moment anume al vietii mele, deci cred ca as pastra calatoria pt alta data caci, niciodata nu se stie...
Zed
As vrea sa revad pe cineva care nu mai exista .
Diana-Maria
Multe as vrea eu sa schimb...
Poate cel mai mult as vrea sa dau timpul inapoi,in mai 2002, sa ma duc acasa, la parinti,sa imi iau catelul si sa il duc la doctor in Craiova, la primul semn de boala...
Si sa ii string de git pe cei doi asa-zisi "doctori veterinari" care sint niste nenorociti care habar nu au de meserie!
Acum Judicuta mea ar fi trait... sad.gif
MikeEL
m-as intoarce in timp si m-as sfatui (pe mine), sa ascult de sfaturile batranilor... ca asa suntem noi facuti; tre' sa ne frigem singuri.. si uite ca acum suflu si-n iaurt, dupa ce m-am fript cu ciorba sad.gif ...
Marcus
Daca as putea sa ma intorc in timp... as incerca sa conving pe cineva sa nu se sinucida.
mutulica
Imi amintesc ca am fost nehotarit odata de mult, si am ratat o colega de clasa.
De atunci nu mi-am mai revenit....
Eclectic
Cred ca n-as vrea sa schimb nimic, desi, la un moment dat, scriam altceva in alta parte. Si, dupa cum scria mai sus un clasic in viata, "tot raul e spre bine."
Olaf
Si eu, inca mai am tim sa schimb ce e de schimbat... Inca... Dar pastrez calatoria. smile.gif
@MikeEL: Esti sigur ca te-ai asculta? laugh.gif
N.V.
Eu regret incapatanarea de care am dat dovada acum aproape 6 ani... era doar o invitatie la film, dar poate mai potrivit era un "da" decat un "nu". Si din pacate, inca nu m-am scuturat de incapatanare mad.gif
Kitty
Sa ii fi spus lu' tati la timp "te iubesc" si sa fii ramas acasa in acea zi sa fiu alaturi de mami, sa nu fi fost singura cand s-a intamplat sad.gif
Mrs. Rogers
Era mai demult un film pentru copii, "masina timpului".Ce-mi mai placea rolleyes.gif
Eclectic
yawn.gif
Aramis
In momentul de fata nu regret aproape nimic... Din punctul meu de vedere nu am facut prea multe prostii, dar, daca as putea numai acum sa fac acea calatorie, poate ca as schimba o decizie de prin primavara lui 2004, nu pentru ca a fost fundamental gresita, ci pentru ca a fost o imbecilitate din partea mea ce am facut atunci smile.gif
jude
Regret ca acum vreo cateva luni nu am fost destul de explicita, din frica sau din prostie, nu stiu. Daca m-as putea intoarce in timp, as spune clar ce vreau, fara loc de interpretari.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.