Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Legacy Of Kain
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Jocuri
Anne
Exista cumva printre voi vreun impatimit, fanatic etc. al seriei Legacy of Kain? ...si daca da, a jucat cineva pana acum 'Defiance', ultimul joc din serie?
black ice
Fanatic nu sunt, dar impatimit da. biggrin.gif
Am jucat doar Blood Omen 2 si Soul Reaver 2. Ambele jocuri m-au marcat prin personajele si povestea oferita.

Referitor la noul joc, am avut ocazia sa citesc un review care din pacate va aparea pt public doar peste 3-4 zile din care am inteles ca jocul a fost mult simplificat fara ca o imbunatatire majora sa se faca remarcata. Per total, e mai slab ca restul.
Anne
Eu am jucat Blood Omen 2 si Soul Reaver (primul). La Soul Reaver II, desi am sistem 'tapan', cu GeForce si Athlon XP in carcasa, imi da o eroare idioata (intra in joc, afiseaza primele doua filmulete - cele cu reclame -dar la intro ma scoate din joc si imi zice 'Unknown error'). Stii cumva care ar putea fi problema...?

Ai dreptate, povestea in ansamblu a seriei ar putea concura, cred eu, cu Star Wars smile.gif Unde ziceai ca ai citit review-ul despre 'Defiance'?
dr.agy
Cunosc cativa impatimiti de pe forumul Level,insa nu asa de multi precum te-ai astepta (cred).Sugestia mea este sa cauti acolo mai multi fani;Mie persoanl nu mi-a placut soul reaver si poate de asta n-am jucat seria.
Anne
Trebuie sa recunosc, Soul Reaver e destul de greu la inceput (pana te obisnuiesti cu perspectiva, controlul etc.), si sunt unele *chestii* la care stai si te gandesti pana iti creste barba si mustata biggrin.gif Totusi, povestea e destul de simpatica, comparativ cu alte jocuri.
black ice
Nu stiu de unde vine acea eroare insa in mod sigur are de'a face cu "originalitatea" jocului, if u know what i mean biggrin.gif

Si da, povestea si personajele sunt este unele dintre cele mai reusite, dupa parerea mea.

Intrebarea care se cere: Raziel sau Kain? smile.gif
Anne


Cat priveste intrebarea... eu zic sa fac un fifty-fifty si sa intreb publicul biggrin.gif Si pana la urma votez pentru Raziel. Albastrul e culoarea mea preferata laugh.gif
dr.agy
Eu votez cu mine...let them both die! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Anne
rofl.gif
Valheru
am instalat si eu defiance aseara ... m-am jucat circa 10 minute
e super marfa jocu
controlul personajului cam aiurea
in rest e marfa
sper sa reusesc azi sa explorez mai mult
Anne
Intr-adevar, controlul te poate face sa te urci pe pereti si sa dai cu toporul in tastatura... totusi, daca faci abstractie de asta, jocul e cat se poate de dragut. Bafta in continuare... err... daca ma gandesc mai bine, banuiesc ca l-ai si terminat deja, ca vad ca postul e destul de vechi... oricum, sper ca nu ti-a consumat prea multi nervi jocul smile.gif
mememe
Eu eu eu ... eu sunt fanatic la Legacy of Kain le am pe toate smile.gif pana si partea 1 care daca o joci acum iti vine sa arunci computerul smile.gif Defience l-am jucat terminat si reterminat ... e super .Treaba cu controlul e true , dar daca lasi mouseul si bagi doar taste merge inchis , si important e sa il lasi sa isi faca treaba nu sa controlezi fiecare actiune. Cam atat .jocul e fain si mi-a placut si faza cu concept art si asa mai departe. Dupa mine nota 10. Controlul incepi sa il inveti la intrarea lui Kain in sala cu treptele din perete unde e ceva mai dificil.
ps: dupa intalnirea cu Moebius.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.