Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sport De Echipa
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport
chatonel
Cum sint destul de lenesa, daca nu am o motivatie anume- ex: sa pierd citeva kg in plus- nu fac nici un fel de miscare si este o chestie care ma siciie. Nu imi place sa merg la sala sa trag de fiare, am acasa o chestie pt abdominale, o alta pentru a lucra putin muschii si 2 haltere mici de 2kg fiecare, cu care imi mentin "conditia fizica". Pun intre ghilimele pentru ca e ...autoironie.
In fine, introducerea fiind facuta, va cer parerea voua, sportivilor, ce sport de echipa este simpatic de practicat si ce recomandari ati da unei persoane care, ca mine, joaca fotbal o data pe an, la campionatul care se face la munca, merge pe jos cca 2h/sapt si care, tot ca mine, sta cu dorsalul toata ziua pe scaun, in fata PC-ului? Mi-ar place un sport de echipa ca sa pot face si cunostinta cu alte fete - lucrez in majoritate cu barbati si as vrea si ceva relatii feminine- si care sa nu fie foarte fizic rofl.gif . In tinerete tongue.gif am facut gimnastica si balet, putin volei si handbal.
Nana Floare
...cred ca tie ti s-ar potrivi polo (de-ala-n bazin) tongue.gif
chatonel
polo???? Uite ca la asta nu m-am gindit. smile.gif
Alte idei?
genicon
Eu, care am practicat baschetul, nu pot zice decat ca este unul dintre cele mai bune sporturi pentru "conditia fizica". Chiar daca este vorba de street-ball (pe juma' de teren) tot implica o gramada de miscare. Si, avand in vedere spatiul mic pus la dispozitie, trebuie sa te misti mult pentru a prinde o pozitie buna si libera.

In plus, mai ales pentru ca nu esti in Romania, este clar - vor fi prezente si o gramada de fete wink.gif
chatonel
de ce crezi ca vor fi mai multe fete aici?
S-ar putea multe, dar... adolescente, eu as vrea mai.... coapte tongue.gif
Nana Floare
bre, tu vrei sport de dragul sportului sau de dragul companiei feminine? tongue.gif
chatonel
amindoua, bre, nu spusei mai sus ca vreau sa gasesc si fete?
Nana Floare
fete pentru conversatie...sau...alea alea? tongue.gif
chatonel
rolleyes.gif conversatie daca se poate si prietenie, daca sint afinitati. M-am saturat sa vb numai pe net, mai vreau si reale smile.gif
genicon
Cam pe la 30 de ani incep sa se gandeasca la retragere si sportivii profesionisti.... tongue.gif Si acum depinde ce intelegi tu prin "Mai coapte". Poti sa gasesti, cu siguranta, pana la 25 de ani destule pe terenul de baschet. Poate si mai in varsta. Insa, de obicei, nu le vei gasi ca jucatoare, le vei gasi ca privitoare. Pur si simplu vin, se uita si, daca ai jucat din greu si-ai obosit, se ofera sa iti faca un masaj wink.gif
Si... la urma urmei... ce dreq au adolescentele?????? laugh.gif
axel
Yronick, ai uitat Solitaire.
axel
Pai cand dai click cu mouse-ul nu arzi calorii?
chatonel
QUOTE (genicon @ Dec 27 2003, 09:18 PM)
Si... la urma urmei... ce dreq au adolescentele?????? laugh.gif

ei, cum ce au? Conditie fizica, ce-mi lipseste mie, si au capul in nori, chestie care-mi lipseste iara smile.gif adik... s-a cam dus smile.gif 6.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.