Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Noaptea De Revelion
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
cameron
Este o seara mai mult decat festiva.
Ce tinuta agreati pentru acest moment?
Ceva spectaculos sau..nu conteaza?
Nana Floare
Io de revelion o sa fiu intr-un club gay supra-aglomerat, asa ca ma imbrac mai "muncitoreste" sa ma simt in largul meu... tongue.gif si sa dau semnalu' ca-s "welcoming"... wub.gif
Antont
tinuta lejera...ma seaca sa ma imbrac la costum si de astea yikes.gif rofl.gif
cameron
Nicodin..cum este tinuta muncitoreasca. Banui eu..dar vreau sa fiu sigura.
Ghost...cat de lejera???? ohmy.gif
Antont
Pai blugi, o bluza ceva...Doar nu credeai ca o sa stau in chiloti toata noaptea de Rev rofl.gif ...
calfa
Depinde de ... Revelion.

Dar pentru ca anul asta am de gand sa mi-l petrec "in sanul familiei" si izolat de restul lumii, cred ca o tinuta cat mai lejera, dintre cele festive, ar fi potrivita.
Nana Floare
adidasi gri, blugi albastru deschis curati si sexy (sa mi se vada fundu' ca la TriRegnum mwah1.gif ), tricou gri, plus o bluza neagra cu fermoar care pot s-o atasez la brau cand dansez (daca e caldura mare de la aglomeratie & frecare)...Dar de fapt s-ar putea sa-mi iau pantofii negri, ca la aceeasi costumatie dau un plus de distinctie si dansez mai bine in ei.
cameron
Interesant.. rolleyes.gif
Eu cred..ca ma imbrac cu o ultima achizitie..rochie neagra din doua straturi de voal suprapuse, extrem de fluida si simpla,.. si pantofi de lac cu varf ascutit, toc superinalt... La accesorii sint inca in..dilema.. sad.gif
Mistinguett
Chiar daca fac Revelionul acasa, ma imbrac "festiv". Superstitie poate, nu stiu...

Inca nu am decis cu ce ma imbrac - posibil o fusta de piele foarte moale (e de fapt dintr-o colectie de rochii de seara) lunga pana in pamant. Mda, neagra. Top - inca nu stiu. O sa-mi caut ceva zilele astea, si daca nu gasesc... vad eu. Vreau culoare.
Pantofi cu toc inalt - varf ascutit, din piele intoarsa, batut cu tinte micute-micute argintii.

Imi place de fiecare Revelion sa port ceva nou. Dar daca nu se poate, obligatoriu lenjeria e noua - am un fix cu asta. Si mai am o superstitie - pun bani la "portjartier". rofl.gif Rad, dar e serios.
Nana Floare
buna idee...imi bag atunci si eu o bancnota undeva... roflmao.gif
Mistinguett
Yeap, acolo ii pun si eu daca nu e portjartier. Dar anul asta este, asa ca...
Nana Floare
...fericit barbatul care te are... rolleyes.gif
Mistinguett
Culmea e ca stie si el asta laugh.gif
genicon
E-he... daca imbracamintea ar fi problema... Problema mare la mine e ca inca nu stiu unde sa fac revelu'... Si in loc sa ma interesez... stau pe han! biggrin.gif Asa ca sa nu va speriati daca vedeti mesaje pe 31 decembrie de la unu' genicon... laugh.gif

Totusi, hai sa zic si eu, ca nu zic de la mine. blink.gif Costum - exclus din start. Probabil ca voi adopta tinuta pe care o adopt de vreo 3 ani cu cel mai bun prieten al meu - ii zicem "tzol festiv". Si anume (eu): pantaloni scurti, largi (atat de largi incat sunt, practic 3 sferturi wink.gif ) si un tricou foarte larg si lejer. Optional un "ceva" pe cap, dar in cele din urma o sa dispara. Sa ne traim!

Am zis
black ice
la modul in care se prezinta "treburile" pe aici pe acasa cred ca la fel voi pati si eu. in 31 dec voi trimite mesaje pe han, si'l voi cinsti pe geni cu o bere, via ym. biggrin.gif

tinuta...depinde unde ma duc. anuway, prefer ceva legej...blugi, tricou, bluza...cel mai probabil negre...
Afrodita
Duh, nici nu v-as fi vazut in tinuta mai de gala, nu neaparat la costum rofl.gif
eu una cred ca ma imbrac exact ca in oricare alta zi...si cred ca voi fi la munca(asta daca nu se iveste ceva neasteptat) Asa ca, inca una ce va posta mesaje pe Han...Dar cred ca pana la 12 noaptea m-oi imbata...Faza mai nasoala ar fi sa lucrez de zi si noaptea sa fiu libera...atunci cred ca ma duc intr-un bar si beau singura de nebuna...Ce-o iesi, o iesi rofl.gif (asta in cazul in care voi avea bani, caci cu 30 mii de lei ai mei nu beau nici apa minerala toata noaptea rofl.gif )...Mda, sumbre perspective am si io...Astept o minune de sarbatorile de anu' asta...Da' cred ca raman cu asteptatu'....Oricum nu am cu ce sa ma imbrac... rofl.gif (adik nimic nou si foarte elegant)
AIWA
DA...se pare ca voi fi si eu prezent de revelion ...pe metereze .. asta datorita unor oameni "de cuvint" ce au parasit societatea...si normal ca trebuie cineva sa le faca si partea lor!
chatonel
as fi vrut sa ma imbrac in rochie eleganta, insa se pare ca si de data asta va fi .... in blugi. O bluzita un pic sexi si gata smile.gif
unul
Costumul, camasa, cravata, pantofii.....da-le dracu`. O sa ramana si in noaptea de revelion in minunatul sifonier din care n-au mai iesit de ceva timp. La cat de "greu" o sa se lase, prevad ca si tinuta lejera, compusa din blugii cu care cred ca m-am nascut imbracat, si tricoul aferent, galben bineinteles,or sa cada si ele pe la inceputul anului. Daca am un dram de noroc, chiar in primele ore.
Cu superstitiiele nu stau prea bine. Cu banii am incercat cativa ani, dar nu s-a inregistrat nimic deosebit. O toala noua? Daca e purtata doar de doua ori se pune?
Cel mai bine raman la obisnuinte. Un gand bun, un zambet cald si o vorba de suflet. Asa imi doresc sa intamplin noul an. Si asa o voi face.


drunk.gif yay.gif 39.gif woot_jump.gif (asa o sa vad mai spre dimineata)
Afrodita
Si io o sa vad la fel...Da' de la munca (ca-mi iau neste ceva alchool aciulea si celebrez singura rofl.gif sau cu fo colega, who knows? Cert e ca am sa stau pe Han...Asta daca nu m-o fura dreq un amic al patronului care deja mi-a facut programu' de revelion rofl.gif
secunda
eu de revul il fac acasa; pesemne, dupa cum zice sora-mea - ca ea a fost capul in treaba asta- va fi si un mic chef;
oricum ma imbrac elegant de rev, chiar daca e doar familia.
o rochie lunga cu crapatura wink.gif cu umerii goi...un gri , hm nu stiu cum sa ii zic la material...anyway...elegant, chiar daca o sa topai rofl.gif

nicodime pai daca iti pui haina in brau cum mai sta treaba cu posteriorul tau apetisant si dulceag? hh.gif
Afrodita
Secundo, vezi unde e crapatura aia la rochie sa nu intre lumea la banuieli sa te ia astia pt exchibitionism(am scris bine?? blink.gif )..Io de rev daca o sa fiu la munca o sa fiu in fusta si ceva foarte subtire, un maieuas ceva, ca e cald a dreq aici!!
secunda
chiar mai era o chestie cu crapatura...daca e la spate inseamna urmeaza-ma biggrin.gif nu, a mea nu-i asa..
daca e pe picorul stang...asa e a mea, parca...ce inseamna? laugh.gif
nici pe dreptul nu stiu rolleyes.gif
cred ca daca e in ambele parti inseamna ce mai astepti? rofl.gif
Vegas2002
Eu,adica noi,vom petrece seara de Revelion la Bingo(...sper sa nu rideti de mine cry.gif ) si poate,poate cistigam si ceva bani.Acolo vom si minca,bea sampanie,asa ca nu mai pot spune ca voi(vom) sta acasa xmas.gif clapping.gif
Afrodita
De ce sa radem iubita?? Multa bafta!! Daca iei potul cel mare poate tragi o vizeta la Romania!!! La "shocati:i astia din Bukale macar rofl.gif
casper
Si ce ziceti de incaltaminte? Ca numai de toale ati vorbit pana acum...Va luati ceva comod sau ceva elegant cu tocuri si alte chestii - in caz ca o sa dansati sa intrati in noul an cu niste dureri ingrozitoare de picioare?si sa aveti o fata de genul sorry.gif !!!! Ce alegeti? Normal ca daca te imbraci intr-o rochie sau fusta tre sa-ti iei niste ghetute - cizmulite - pantofiori super dragutei, nu? Dar daca te imbraci in blugi? rolleyes.gif (asta e dilema mea momentan.. tongue.gif )
Afrodita
Io la munca stau desculta, asa ca am alta dilema: Cu sosete sau fara?? rofl.gif
bdl
Cameron, Chatonel, si toate fetele,
Ia bagati o poza in avanpremiera . Adica numai "unii" sa se bucure in noaptea de revelion?
Io acasa, pe han, si daca m-oi imbata(odata pe an e voie ,mai) sa vezi ce injuraturi naprasnice isi ia Gope de la mine, ca sa-i mearga bine tot anu. santa.gif
allexa
De Anul Nou o sa mergem intr-un club in L.A. si ma gandeam ca daca e asa, pai URA ca ma imbrac in blugi. Dar mi-a taiat al meu repede elanul ca aia sunt carcotasi si nu ma lasa in blugi 50.gif Rochie eleganta nici nu se pune problema, mai ales ca o sa fie aglomeratie (sau cel putin asa cred unsure.gif ). Asa ca am o mare dilema, nu stiu ce s-ar potrivi. wacko.gif
Afrodita
QUOTE (bdl @ Dec 23 2003, 12:49 AM)
Cameron, Chatonel, si toate fetele,
Ia bagati o poza in avanpremiera . Adica numai "unii" sa se bucure in noaptea de revelion?
Io acasa, pe han, si daca m-oi imbata(odata pe an e voie ,mai) sa vezi ce injuraturi naprasnice isi ia Gope de la mine, ca sa-i mearga bine tot anu. santa.gif

Hahaaaa si io cred ca tot la munca o sa fiu...sunt 90% sanse sa fiu la munca..Deci calare pe Han...Ne imbatam amandoi Bdl rofl.gif Ca e voie rofl.gif Si abia astept sa vad "repertoriul de revelion" al tau of course rofl.gif
bdl
Daca ma machesc suficient de "regulamentar" , dau drumu la web cam si va fac un program de streap-tease mai tare ca la cip-cirip and dale. Si dansez si pe masa, asta asa, sa va oftic. tongue.gif
Afrodita
No, hai pe yahoo sa vaz o avampremiera rofl.gif
allexa
Bdl ma faci sa-mi para rau ca nu stau acasa. rofl.gif
Nana Floare
...si eu ma gandesc sa contramandez... girlchat.gif
Nana Floare
@Secunda:
m-ai inteles gresit: nu port blugi mulatzi ca nu-i suport...la fel cum nu-i suport nici pe aia de erau prin 1990 prin Romania (largi ca shalvarii turcesti). Deci mesajul ce-l trimit prin costumatzia respectiva este ca nu am fund de balena...Cei din club care vor vrea sa afle mai mult n-au decat sa puna mana... rofl.gif sorry.gif xmas.gif
casper
mey afro, cum se poate asa ceva? nu pot sa cred ca vei petrece Rev singura si la servici! si iubi al tau ? ce faci cu el?eu zic sa fugi, sa evadezi de la servici in seara de Rev. poate ca nimeni nu o sa observe lipsa ta.. wink.gif jamie.gif
Afrodita
Hahaaa, ce tare esti!!! rofl.gif rofl.gif Se vede ca nu ai apucat sa citesti nici in jurnalul meu nici multe postari din urma: iubi al meu nu mai este, ne-am despartit...Iar persoana cu care mi-as fi dorit sa fac revu' e la 500 km departare...asa ca stau la munca in speranta ca macar cu banii o sa ma scot bine rofl.gif
axel
... ca vad ca vinul l-ai terminat astazi jamie.gif rofl.gif
Afrodita
Mah, pana la urma de rev plec din Bukale, uraaaaaa!!! Abia astept.!! Apropos: in cat suntem azi? Sa stiu sa nu plec pe 1 de aici blink.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif
axel
Pune si ceva zahar, sa aiba ce fermenta.
Si daca ai niste fructe, ceva, baga acolo, ca da gust rofl.gif

Da' ce, mesajele pe han nu intra daca nu's acompaniate de vin? smile.gif
Ryan
Pai eu revelionul asta o sa-l petrec cam asa: eu si cu iubi ne ducem pe la prieteni, mai stam de vorba, mai bem ceva si pe urma ne intoarcem acasa sa ne facem de cap ohyeah.gif asa ca... imbracamintea de gala va fi foooarte sumara tongue.gif
In general insa imi place sa ma imbrac la patru ace cum s-ar spune -asta la inceput si cam dupa 2 noaptea imi vine cheful sa ma schimb si ma imbrac in ceva lejer si raman asa pana dimineata... in caz ca nu se petrece altceva wub.gif
Black_lady
Ok, deci la mine lucrurile stau cam asa: astazi este 29 decembrie. Sunt racita, nu stiu daca fac revelu' unde trebuia sau nu... nu am nici o idee cu ce m-as imbraca... Cel mai probabil o sa stau acasa si o sa dorm, mai ales ca pentru asta nu imi trebuie cine stie ce tinuta wink.gif
chatonel
la noi vin prietenii, vom fi cam 10-12 si vom chefui pina dimi smile.gif Rochia de seara n-o imbrac, banuiam eu, dar... mai era o speranta smile.gif In fine, va fi in blugi talie joasa si foarte decolorati si o camasa neagra sifonata, asa cum le e moda acum la camasi tongue.gif....
Carmi
Finalmente am decis unde voi face revu. Pe valea Gurghiului la o cabana intr-o zona din cate am inteles pitoreasca. Am speranta ca totusi ma voi distra rolleyes.gif
AIWA
BDL...se pare ca vom ramane singuriii ce stam singuri:( Afro ne-a parasit!!!:(
Afrodita
Aciulea sunt mey, numa' ca nu-s la munca, sunt la dragutul meu acasa, asa ca, daca o sa vedeti vreun post ciudat al lui blacky inseamna ca l-am scris io si invers, depinde care castiga batalia pe calculator si cat vin si sampanie bem rofl.gif rofl.gif La multi aaaaaaani!!!
OMU'BUN
Baaaaiii, nenormalilor, ce bine v-o mai fi!!! Sa va ganditi si la noi cand va ciocaniti , pardon, ciocniti cu sampanie!... rofl.gif
Afrodita
Mah, din pacate eram prea ocupati sa bem si pt voi , asa ca am uitat ca ne putem si ciocani cu sampania aia rofl.gif Damn!! Am mai pierdut a phantasy rofl.gif rofl.gif Da' la' ca avem timp!! La multi ani, fratilor!! mwah1.gif
Afro & black ice
Vegas2002
Promit ca am sa beau si eu in seara asta un pahar de sampanie si pt. voi,cei de pe "Han" thumb_yello.gif
Mi-e DOR de Misti mwah1.gif
Afrodita
Iubita si mie mi-e dor de ea, dar se distreaza pe la niste prieteni sau cunostinte, stai linistita ca vine ea inapoi biggrin.gif Apropos: daca nu raspund in mai putin de 10 minute, nu mai asteptati raspunsul meu in dimineata asta biggrin.gif ohyeah.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.