Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cel Mai Interesant Dialog
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Arhiva Hanului > [Comunitate] [Arhiva] Superlativele Hanului in 2003
Mihai
Desi la Han sunt incurajate conversatiile intre cat mai multi forumisti, nu de putine ori am intalnit dialoguri intre 2-3 forumisti care, dezbatand un subiect, veneau cu pareri PRO si CONTRA, ceilalti preferand sa urmareasca discutia.

Va invit in cadrul acestui subiect sa propuneti Cel mai Interesant Dialog la Han, in 2003.
cameron
Triregnum - Nicodim
ypsilonalpha
Creationism vs. Evolutionism

Editare ulterioara: la cererea publicului smile.gif (vezi postul lui Mihai de mai jos) rolleyes.gif ) adaug linkul:

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...opic=318&st=780

si particpantii, care in mare parte din dialog au fost Catalin + marky (Evolutionistii) vs. Figaro + 1,618033 + abureala (Creationistii).

Nu s-au semnalat victime sau pagube materiale smile.gif desi disputa a fost indirjita.

Mihai
Va rog precizati discutia si cei implicati in dialog.
Un link este binevenit. smile.gif
Nana Floare
...cred ca formularea initiala e cam vaga...plus ca unele discutii s-au purtat imprastiate prin mai multe parti de forum...dar intre aceleasi personaje...io inca stau sa ma gandesc pe cine sa nominalizez. Asta-i tare greu top...bine c-am baut cafea si pot gandi... spoton.gif I'll be back!
cameron
In general dialogul Tri-Nicodim. Oriunde.
Nana Floare
Deci eu ma dusesem sa gasesc prin sertarele prafuite cry.gif de la dragoste si sex dialogul iscat in jurul afirmatiei transante a lui Cameron: "ne nastem singuri, murim singuri"...in dialog au fost implicati, intre altii, Aggelos, Mistinguett, Iarina, Black Ice, Diana-Maria. thumb_yello.gif

...dar dand de numele Dianei-Maria, mi s-a aprins beculetzul rolleyes.gif ca de fapt dialogul cel mai reusit al Hanului - si cel mai drag mie - (il citeam cand beam cafeaua de dimineatza) a fost la Povestea Mea in trioul Cameron- Dificila - Diana-Maria...astept reluarea, ca altfel va retrag votul... jamie.gif
Nana Floare
...oooooooops: vreau sa adaug o mentiune: dialogul de la Omu' din Liftul Tau...initiat de Cain.
calfa
Mie mi s-a parut interesanta discutia propusa de Axel, la care au mai participat Catalin, "1,61", carpatic, +++, E.B.E., Tudy si altii, pe tema "Este Improbabila Evolutia Omului Sau Dumnezeu?"

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...opic=2020&st=15

p.s.
Citind propunerile anterioare la acest top banuiesc ca va fi greu de stabilit o ierarhie. Dar macar enumerarea temelor de interes eu cred ca e utila. Pentru cei nou veniti (ca mine) de exemplu. Si cred ca dupa stabilirea "clasamentelor" va fi utila pastrarea acestor nominalizari.
genicon
Scurte si cuprinzatoare. Pe la Dragoste si Sex si "Zi-ne ce-ai in cap" - discutiile dintre Cain/Ghost/BDL. spoton.gif
Antont
Io il mai adaug si pe Genicon la grupul enumerat de el mai sus si aveti si votul meu spoton.gif ...Clar alea sint cele mai interesante discutii ohyeah.gif spoton.gif ...
bubu
necromanc
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?act=ST&t=567&
black ice
ca si Nicodim, votez si eu dialogul dintre cameron, Diana-Maria si Dificila.
Rose
idem...mi-e dor de dialogul fetelor...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.