Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:'Ticul Verbal' Al Anului
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Arhiva Hanului > [Comunitate] [Arhiva] Superlativele Hanului in 2003
Mihai
Ai citit mesajele unui forumist si ti-a placut (sau displacut) o anumita expresie, care era repetata de fiecare data.
Nominalizeaza aici Ticul Verbal al Anului. thumb_yello.gif

(A nu se confunda cu semnatura forumistilor.)
Antont
Ave!
rofl.gif ...
Nana Floare
cred ca Afrodita incepe multe mesaje cu Uhhhhhhhhh... biggrin.gif
Mistinguett
"Am zis!" - si desi imi place, ma enerva ca eu nu mai puteam sa folosesc expresia cand imi venea. Mai e nevoie sa zic a cui e? laugh.gif
genicon
@Misti - eu? blink.gif

Votez, desi nu este chiar 'tic verbal' "Pese"-ul lui Ghost wink.gif
axel
"Aham"
Carmi
NU stiu daca sunt o expresie insa sunt cele mai expresive laugh.gif deci eu votez
"...." da da puncte puncte rofl.gif
Mistinguett
QUOTE (genicon @ Dec 18 2003, 01:34 PM)
@Misti - eu? blink.gif

Da, tu. tongue.gif
genicon
Credeam ca nu isi da lumea seama... oricum, n-am mai folosit expresia asta de o gramada de timp... sunt luni bune! wink.gif Dar... daca mi-ai amintit, si cum era "obsesia" mea in general (Oribilu Mosh poate sa confirme ca a fost mult mai rau) voi reveni la ea... tongue.gif

Am zis!
Rose
tot puncte punctele primesc si votul meu biggrin.gif ...mi-este pur si simplu imposibil sa-mi imaginez unii forumisti fara ele smile.gif
secunda
sa imi fie cu iertare ...ca ...nu am retinut... alte... tic-uri ....decat.... cel ....al ...lui...motzart....
adica...
cum?! sa nu ziceti ...ca ...m-am molipsit ...si eu...! rofl.gif

motzule mwah1.gif esti un dulce cu toate punctele din lume!
calfa
Eu ma abtin, desi as fi votat tot pentru AVE! (ca mi se pare cel mai "vizibil" tic verbal pe forum).
Copernic
Interesant. Semnatura "Ave" reprezinta un tic verbal in aceeasi masura in care teroristul este iubitor de liniste si pace. Va rog incercati sa va utilizati intr-o masura decenta, macar, mintile inainte de a profera aberatii gratuite. mad.gif

Toate cele bune.
------
AVE!
------
F.'.
calfa
Mai Copernic, imi pare sincer rau pentru tine ca nu ai simtul umorului.
Mii de scuze pentru off topic !
Mihai
QUOTE (Mihai @ Dec 18 2003, 07:26 PM)
(A nu se confunda cu semnatura forumistilor.)

Va rog din nou sa nu confundati cu semnatura unui forumist.
ypsilonalpha
"Nu mai de-al dreq am folosit toit zimbaretzii care ie permisi in acest mesaj!"
laugh.gif tongue.gif spoton.gif rofl.gif ohyeah.gif
calfa
Scuze pentru off topic: Mi-am anulat votul, fara sa ma supar ! Nu tin ca logica mea sa triumfe in detrimentul bunei intelegeri.
Mihai
Copenic probabil nu a dorit sa o seteze ca semnatura, dar o adauga fiecarui mesaj, imediat inainte de semnatura.
Asadar, 'AVE' nu este considerat tic verbal, iar aceasta discutie se incheie aici (Copernic ), va rog nu mai trimiteti mesaje offtopic.
bdl
" Martorul Ratiunii" ohmy.gif
Enervanta rau de tot, ca nici martor n-am vazut, ratiune chiar deloc. hh.gif
axel
Nu se aproba, ca si aia e tot semnatura smile.gif)
Mihai
Va rog, sa lasam aluziile la adresa lui Copernic. 'Ticul Verbal' nu doreste sa supere vreun forumist, ci doar sa fie un premiu amuzant. Daca cel in cauza s-a declarat nemultumit, am hotarat ca expresiile din cadrul mesajelor sale sa nu le consideram aici. Multumesc. smile.gif
Hydra
................
cameron
"parerea mea"... enervant tic tongue.gif
motzart
...va multumesc ca mi-ati nominalizat puncte-punctele...'...'

...ce premiu iau?...
...un pm?

...macar atata sa castig si eu in viata...
calfa
Off topic (ca oricum mai mult off topicuri la Topul asta wink.gif ):

Daca tot a venit vorba de "ticul" "parerea mea", sa nu uitam sa amintim originea "proverbialitatii" sintagmei ...

... "Catavencii" l-au "popularizat" pe nea Nicu Vacaroiu folosind replicile domniei sale "parerea mea" si "ce se-ntampla" ...

... eu unul folosesc sintagma asta tocmai pentru ca e oarecum enervanta, pentru ca e cea mai buna (eficienta) ca asa atraga atentia (sa sublinieze) ca am spus o parere strict personala, asupra careia e posibil sa ma insel ...

... ca sa nu mai spun ca, pe alte forumuri, sub alte nickuri, am semnat "parerea mea".

Asa ca, ce aveti cu "parerea mea" ? ohyeah.gif

Cat despre, tot "proverbialele", puncte-puncte (...), ele sunt un mijloc de imbunatatire a comunicarii, atunci cand le folosesti corect. wink.gif

Abuzul de puncte-puncte poate dauna in schimb ... plictiselii wink.gif

Parerea mea ... spoton.gif
Afrodita
Uhh, parerea mea tongue.gif ...Ca tot veni vorba, tot "am zis" m-a stresat cel mai mult si m-a amuzat in acelasi timp, mai ales cand era scris la sfarsitul unui post ce arata clar influentele bahice rofl.gif
OMU'BUN
...Parerea mea este ca parerea mea nu e un tic! S-au facut de prea multe ori aluzii la adaugarea acestei expresii, atunci cand o idee personala devenea categorica si generalizata.

Eu votez aici cu: ah,ahh,ahaaaa,moaaaaa,haha,deh,off,of,well,wow,uhh si alte cateva sute ale Afroditei! jamie.gif
Rose
s-a uitat ceva foarte important: pup iu biggrin.gif
OMU'BUN
Daca ne prinde afro, ne blagosloveste pan' la primavara! rofl.gif
Afrodita
Aoleu, chiar atatea am? Si chiar deranjante sunt? rofl.gif Si normal ca aflu, da' nu blagoslovesc pan' la primavara ca mai e putin pana atunci, ci pan' la craciunu' urmator tongue.gif Ahh, pup iu, uitasem...Parerea mea, na! tongue.gif
black ice
nu ma pot hotari intre "pup-iu-ul" afroditei care am inceput sa'l utilizez si in 'real-life' si "..."-le motzului.
genicon
Votul meu ramane cel de sus, dar nu pot sa nu imi amintesc 2 expresii ce tind sa devina ticuri: "Mi-e foame" si "Hai la bere!" laugh.gif

Am zis tongue.gif
Mihai
Ticul Verbal Al Anului - Rezultate (click!)
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.