Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Bih, Ninge !
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
Cain
ninge. si am putea spune: ce draguuutz, o sa avem un craciun cu zapadaa... mda. iar moloz afara. zloata. noroaie. cah! urasc iarna in bucuresti. dece pisici nu ninge doar la munte ???
se apropie alde mos craciun. cica copii se bucura. evident, ei PRIMESC. eu DAU. cah. r'ati ai dreaq, voi astia de la coca cola, care l-ati inventat pe mos craciun... nu era destul sfantul Niculae, pentru cadouri ?!? daca l-as vedea pe mosu, cu sania trasa de reni, cred ca ia-s impusca renii... o fi buna friptura de ren corcit cu boeing ? mda, sa auzi povesti de vanatori... "si eram in delta, la ratze, si odata vad cum zboara din tufis, pe langa mine, un ren; si unde duc pusca la ochi, si trag cu glontz, il iau fix in piept... si ce sa vezi: curgea benzina din el... tocmai se alimentase de la conducta petrotrans-ului..."...
aaa.... plictiseala mare.... oare n-or angaja astia la servici si una sa faca striptease ? plictiseala mare...
Ryan
Nu mai vorbi de plictiseala Cain ca altii se plictisesc mai rau, iti zic eu. Si apropo de ninsoare, cand am vazut ca ninge azi, n-am mai putut de bucurie, serios. Acum, ca nu se depune zapada si ca o sa se faca un noroi oribil e alta treaba, dar mie imi place ninsoarea, si-as vrea ca de Carciun sa fie zapada cat se poate de mare.... desi nu cred ca o sa-mi implineasca nimeni dorinta asta. Craciunul fara zapada mi se pare ca si primavara fara flori. Doamne, ce ma mai aberez. Uite ce face plictiseala din om la altii... laugh.gif
Cain
mda, craciunul fara zapada e ca femeia fara tate... rofl.gif
"la sentiment", da, si mie imi place sa vad zapada mare, si ninsoare cu fulgi mari, si moi, de sarbatori... dar la ce poluare e, nu numai in bucuresti... incerc sa imi reprim asemenea dorinte. wink.gif

edit: a, multam de editare, Mihai thumb_yello.gif ohyeah.gif
Mihai
Cu placere! spoton.gif jamie.gif
ypsilonalpha
Pai ce, asta-i ninsoare?!? fulgi mici si oribili cad alene peste Dimbovitza, termocentrala Grozavesti da cu fum (ytot alb, ca sa fie in ton) ... e un peizaj mirific de-a dreptu' ... si, diseara, hai pe jos prin zloata pina la metrou sad.gif
Cain
QUOTE (ypsilonalpha @ Dec 16 2003, 10:17 AM)
Pai ce, asta-i ninsoare?!?

ia mai uitate odata ohyeah.gif
mda, pe partea ta se afuma geamurile mai tare, de la termocentrala, in spate sint mai limpezi ... rofl.gif
Ares
Chiar că-i peisaj mirific pe bulevard... Fulgi mari de nea printre tevile de eşapament încinse... O mulţime de maşini încremenite la semaforul ăsta blestemat şi eu îngheţat precum Otzi (omu' zăpezilor biggrin.gif) că am trebăluit la maşină pe vremea asta...
Dar să ningă pănă nu o să mai poată ca acum avem Trenurile Zăpezii şi de abia aştept să-mi mai rup ceva pe pârtie tongue.gif
În plus, îmi aduc aminte cu nostalgie de o iarnă de acum "ţ" ani (ufff... ce boşorog sunt) când s-a blocat autostrada si era parcare de tiruri la mine în faţa blocului... ce vremuri... rolleyes.gif
Cain
sa inteleg ca atunci ti-ai mobilat apartamentul, din tirurile alea? laugh.gif
uh, dadadadadadada, sa ninga sa se faca stratu mare pe partie.... si sa ploua si cu ceva bani prin buzunare, sa avem de mers acolo... thumb_yello.gif
Ares
Cain, poate organizăm o invazie montana made by Hanu Ancuţei, dacă găsim destui amatori / profesionişti biggrin.gif
Şi să fiu al naibii, că mi-aş fi mobilat casa cu TIR-urile alea, da' erau pline de şoferi turci laugh.gif

PS. Relativ la semnătura ta... "Too much beer will kill you... just as sure as none at all..." laugh.gif
mogaldeatza
QUOTE (Ares @ Dec 16 2003, 01:55 PM)
, da' erau pline de şoferi turci  laugh.gif



astia pe post de eunuci, si cu ceva "cadine" locale
sau exotice tongue.gif =haremul in care
pasa Cain poate ar scapa de plictiseala
si de gandurile negre legate
proaspata ninsoare care se
incapataneaza
sa cada si in oras 6.gif .
Lasa bre, ca vine ea vara sa te aud atunci
comentand atunci ceva de canicula: "Nu putea
si asta sa fie doar in Africa?"
genicon
Voiam sa ma duc de la 9 la scoala. Am vazut ca ninge. Am injurat, am tras obloanele si m-am bagat in pat. Am injurat iar. Am fumat o tigare si am adormit. M-am trezit din nou la 10:30. Am ridicat obloanele, m-am uitat pe geam, am vazut ca ninge. Am injurat. Mi-am zis ca totusi trebuie sa merg la cursuri. M-am chinuit mult... Am iesit prin ninsoare. Era frig, era namol, erau soferi peste soferi care vanau baltoacele, in cateva secunde m-am umplut de ca... aaa... noroi pe blugi. Am injurat. Am ajuns la scoala, tocmai la finalul cursului de comunicare sociala. Mi-a zis profa acest lucru, mi-a zis ca nu facem seminarul. I-am urat sarbatori fericite si am urcat la net. Nu mergea... Am injurat. Am coborat la fumoar, si in timp ce fumam priveam mocirla crescand vazand cu ochii - ningea parca mai tare. Am injurat. Si am plecat acasa prin ninsoare. Pe drum, am oprit si am platit 1.200 k telefonul. Am injurat. Zapada dracu'! 50.gif
ypsilonalpha
QUOTE (mogaldeatza @ Dec 16 2003, 03:16 PM)
Lasa bre, ca vine ea vara sa te aud atunci
comentand atunci ceva de canicula: "Nu putea
si asta sa fie doar in Africa?"

"Afrika, Afrika,
Ah, ce vis fiebinke,
Afrika, Afrika,
Oh, ye!"

Copyright Ioan Gyuri Pascu tongue.gif

S-acuma ninsoarea se 'firsi, zapada se depuse, da' numai pe acoperisuri (arata bine de la inaltime aceste Acoperisuri Ninse) iar zloata noroica se forma. La dracu' cu romantismul pashunist al pastelurilor ... this is real city life. biggrin.gif

"Imi vine-n minte, domn' presedinte/ Doamne, ce stare, ce-asemanare cu Afrika / imi vine in minte mereu!" ce-i drept aia n-au zapada decit pe Kilimandjaro, o s-o intrebam pe Andreea Montan ... aaa... Marin cum devine cazul. rofl.gif
Cain
QUOTE (mogaldeatza @ Dec 16 2003, 02:16 PM)
[Lasa bre, ca vine ea vara sa te aud atunci
comentand atunci ceva de canicula: "Nu putea
si asta sa fie doar in Africa?"

neah, atunci o sa comentez "de ce nu sint in Galapagos, sau la Bariera de Corali, sa fac scufundari..." ohyeah.gif
Antont
Din punctu meu de vedere s-o ia dracu de zapada si de ninsoare. Io am de facut un drum cu masina saptamina viitoare si cred ca va fi o "placere" traversarea muntilor 50.gif .
mogaldeatza

Dorinta voastra s-a indeplinit.Gata cu ninsoarea,
acu e ger .Iar celor amatori de curent wink.gif si frig
le recomand calatoria cu CFR-ul dimineata
"pe racoare.." 50.gif
axel
Aici nu ninge sad.gif
halcyon_lll
Da' unde esti? Ca la mine ninge...sau cel putin a nins! La mine fiind Cluj! smile.gif
Cain
e dincolo de balta ...
lasa Axel, ca daca vine si pe acolo... dupa aia va aud ca ati ramas inzapeziti, ca i-a luat iarna pe primari pe nepregatite... ohyeah.gif ca de obicei .. laugh.gif
mogaldeatza
De ce te bucuri de rau' altuia? tongue.gif
Sa vezi cand i-o lua pe ai nostri ! Parca vad ca iar n-au
utilaje. Tot lopata va fi de baza si cetateanu se va mo-
biliza, ca, de, ce face omu cu mana lui...dezapezire se va
chema 6.gif
Cain
care cetatzean draga mea ? eu unu promit ca ma retrag cu o palinca si o friptana de porc la tv, si al dracu sa fiu daca deszapezesc ceva !! ohyeah.gif
mogaldeatza


Cata lipsa de simt civic tongue.gif !!!!!!!
Nu stiu de ce am senzatia ca nu vei fi singurul.
anda_magda
ninge! ninge!
va vaitati de parca ar cadea din cer nu fulgi, ci topoare !
si drept in cap v-ar fi nimerit!
ia veniti voi pe alte plaiuri, adica parasiti-le pe cele mioritice si pline de dulceata , si sa va mai aud eu comentand ceva!
cand o sa vedeti ca si mine toate instalatiile de pe strada si toti bradutii(dati cu vopsea argintie, ca ninsoare din parti......) frumos aranjate toate ca in filmele alea hollywoodiene, si fara pic de zapada!
dupa ce ca fac craciunul singura, nici zapada nu e!
naspa! sad.gif
ypsilonalpha
Pai da, da' aia a fost o pacaleala, nu o ninsoare, cel putin in Bucuresti ... zapada nu s-a pus mai deloc, da-n schimb e frig si pe alocuri s-au format pojghite de gheatza ( tongue.gif vorbesc ca-n prognoza meteo rofl.gif )

Barem la voi acolo-sha peste balta e cald ...
mogaldeatza

Da, da sigur is si chestii dragute p-acolo! smile.gif
Iar daca ti-e tare dor de plaiurile... astea pana la proxima vizita
trage si tu cu ochiu la Tvr International.Mai au si emisiuni fainute.

anda_magda
as trage eu cu ochiul pe tv la multe elea , da de unde tv?
si n-am inteles despre care balta e vorba?
stiu ca sunt multe prin bucuresti, asa ca ar trebui sa spui ca sunt peste balti!!!!
mogaldeatza

Urat moment! N-ai macar prieteni, cunostinte cu Tv in dotare?
Nana Floare
anda_magda...tre' sa facem ceva cu tine...Eu imi plangeam de mila, dar TV am, si singur nu sunt ca ma duc la agatat in fiecare seara (si de regula pescuiesc ceva spoton.gif ). Dar sfatul asta nu prea merge la fete... mwah1.gif
anda_magda
pai mai baieti , ia puneti-va voi mintile la contributie si veniti cu o solutie(am inceput sa si vb in versuri)
ca am citit eu pe undeva ca atunci cand unui barbat i se expune o situatie nasoala lui ii place sa gaseasca singur solutii si sa nu i se sugereze nici una
asa ca.......... sa va vad! jamie.gif
unul
De ce nu iti iei un turner?
Nana Floare
prin turner vrei sa spui vibrator? unsure.gif
Antont
Zapada si gheata e naspa si ar trebui sa fie numai la munte pe pirtii sau in alte locuri special amenajate.
Am zis (copirait Genicon). spoton.gif
casper
V-ati speriat prea rau de fulgii care au cazut zilele trecute...ce e cu voi ? nu va mai amintiti cand erati copii ce mult va bucurati cand venea prima ninsoare? nici nu se pune bine pe masini si ieseam cu toti sa facem bulgari? ce ? ati uitat? huh.gif amintiti-va de exemplu craciunul trecut. ce zapada!!!! nu ati simtit cu adevarat ca este craciun? nu au reinviat amintirile din copilarie, si nu v-a apucat o nostalgie care doare uneori?
anu' asta din pacate pt unii, dar din fericire pt altii, nu va mai fi zapada.... cry.gif
bunicu'Gilbert

Gata cu zapada, cel putin in Bucuresti. Pacat, se apropie Craciunul si e destul de "in afara" de uscat. Sunt obisnuit cu cele patru anotimpuri de care ne-am bucurat in zona temperata. De cativa ani s-a intors totul "cu dosul in sus". Au ramas mari si late doua anotimpuri si acestea extrem de capricioase.
Chiar daca Bucuresti-ul arata execrabil iarna, tot imi dorsc o iarna adevarata, cu viscole, cu zapada si cu geruri. Pentru ce mai platesc RADET-ul(caldura)? Pentru ce este subventionat de la bugetul local RATB-ul(tramvaie, masini)? Pentru ca sa treaca si prin iarna. Copilasii asteapta cu sufletul la gura sa cada zapada. Nu toti au bani pentru patinoare artificiale, nu au nici patine. Pe cand daca e iarna adevarata se schimba datele problemei. In final, o vreme infecta, nici cal nici magar.
Cain
anda_magda, ce sa-ti fac, daca nu ai aparut si tu la intalnirile astea de forumisti.. poate gaseai un teve pe la cineva biggrin.gif
unule, e tuner (tv), nu turner wink.gif; si da, reprezinta o solutie, dar daca ai cablu tras, ca altfel... nici bulgarii nu-i prinzi laugh.gif
nicodime, iti inteleg lipsa, insa nu tre neaparat sa o faci publica... poti incerca o coada de matura, de ex... sau sa faci o tura cu bicicleta (fara sha)...
mogaldeatza
QUOTE (bunicu'Gilbert @ Dec 19 2003, 09:46 AM)
In final, o vreme infecta, nici cal nici magar.

Adica un fel de strutocamilodinozaurpapagal yikes.gif
E cam trist sa vezi toate beculetele in diverse aranjamente si
nici urma de zapada.

ypsilonalpha
"Since we've no place to go/Let it snow, let it snow, let it snow!"

'Ui mah ce frumos am cintat, sa juri ca-s Sinatra si mai multe nu! si inca pe rimtul in care fac opturi moshcraciunii aia robotronici din CareFur. thumb_yello.gif
anda_magda
multam fain pt idee, dar acasa am si eu tv.................asa ca nu isi au rost comentariile de genul"daca nu ai venit la intrunirile forumistilor!"
mai pe aici mai pe departe e mai greu! ca e vreo 10 euro un amarat de tv mic si alb-negru!!!
dar trec toate si daca nu le vad eu la tv........
ma uit pe net

Ares
Apropo' de ninsoare, că abia acum mi-a trăznit... Avem printre noi ceva reprezentaţi ai judeţelor frumoase ale patriei - Prahova şi Braşov?
E ceva zăpadă pe la Azuga, Predeal, Poiana Braşov? Aşa pentru unu' care ar schia şi pe pietroaie? tongue.gif
Afrodita
Ares, am vorbit eu cu o cunostinta a mea din Brasov, chiar aseara, mi-a zis ca ningea tare frumos la ei...Si ca e ninsoare prin "zona"...Acuma io stiu? Daca m-o fi mintit , te-am mintit si io, daca o fi zis adevaru...Uita-te si tu la meteo ca acolo zice grosimea stratului de zapada...
In alta ordine de idei voi se pare ca ati dormit unele nopti...Au fost 2 nopti in care a nins tare frumos...Iar la ninsoarea aia de peste zi nu pot sa nu ma gandesc...Prea frumos ningea...cu prea mult drag...Iar noi am iesit la treburile zilnice bucurandu-ne de ninsoare si tinandu-ne de mana...A fost tare frumos sa fiu langa cineva la primele ninsori wink.gif Pacat ca a plecat prea repede si ca la urmatoarele ninsori nu-l voi mai avea alturi sa ne bucuram impreuna de fulgii jucausi...Orice ati zice voi, iubesc ninsoarea!! Si zapada si aerul curat ce se asterne in jurul nostru o data cu zapada....
uhh, devin romantica, nu vreau....
genicon
Afro, esti in Bucuresti, mama! tongue.gif Ceea ce ti se pare tie "aer curat" e doar aer rece si imputit. "Trag in piept aerul jegos de Bucuresti" - adevarat a grait fratele meu, Cheloo biggrin.gif

Am zis
Afrodita
Da mai, da' dupa ninsoare, imediat dupa ninsoare e curat...Exact ca si dupa ploaie...Se mai curata aerul de impuritati....Ca nu dureaza prea mult curatenia asta, e deja alta poveste...De aia ma grabesc io in ploaie sau ninsoare, ca respir mult mai bine atunci tongue.gif
chatonel
aici nu ninge ... dar doamna alba a dat interviu la meteo si-a zis ca vine pe-aici cu treana lunga. Sper sa fi fost un pic amatita si sa fi gresit zona, eu nu conduc pe zapada, mi-e prea frica de alunecus sad.gif
allexa
Aici unde stau eu nu ninge niciodata. De asta sunt si dezorientata. O sa ajung in ianuarie, februarie, iar eu inca o sa astept sa vina Craciunul si Anul Nou rofl.gif
mogaldeatza
QUOTE (Ares @ Dec 20 2003, 09:42 AM)

E ceva zăpadă pe la Azuga, Predeal, Poiana Braşov? Aşa pentru unu' care ar schia şi pe pietroaie? tongue.gif


In Predeal se poate schia in conditii bune, asa ca mergi cu incredere
si lasa pietroaiele pt la primavara smile.gif .Stiu ca si in Bv a nins destul de mult.
kristina
QUOTE (ypsilonalpha @ Dec 19 2003, 10:52 AM)
"Since we've no place to go/Let it snow, let it snow, let it snow!"


Ei, acum ninge viscolit. Si mai aveam cateva drumuri de facut dar am renuntat cand am vazut cat de tare se apleaca copacii din fata bocului. Iar oamenii de pe strada merg cu greutate din cauza vantului care-i impinge in alte directii decat cele propuse de ei.
Afrodita
Sa vezi ce frumos e cand face nasul tau cunostinta cu peretii blocurilor rofl.gif Ca alta directie nu ma supar daca iau atata timp cat m-ar duce...ma rog, undeva biggrin.gif , dar asa..Nu prea vreau sa cunosc blocurile din Bukale, sincer!! Macar nu pe dinafara rofl.gif Si faza e ca, voiam nu voiam, trebuia sa ajung la munca 6.gif
genicon
Ninge feeric in Severin, ar zice unii. De ieri seara, in continuu, ar zice toti.

Eu spun insa ca e naspa - e frig, e urat, nu s-a prins zapada decat de masini si de acoperisuri (si de hainele oamenilor). In rest - mocirle si namoale. Cumplit....
Afrodita
Well, aici ninge groaznic, cum spun toti rofl.gif Si deja in unele locuri zapada e pana mai sus de glezne..S-a depus nu gluma...Eu, m-am obisnuit repede sa mi se-nfinga tocurile in zapada, doar asa nu ma dadea vantu' jos rofl.gif cand mai dadeam de asfalt deja nu mai stiam sa merg rofl.gif
Carmi
Prin Mures ninge cu fulgi mari, vine iarna. Bih vorba lu Cain
Tyra
Ninge!!! Ieeeeeeeeee! Oricum, acum e marfa. Sper maine cand ma trezesc sa fie uscat pe jos!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.