Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Gandul Cel Stors
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3
secunda
Discutand la un moment dat cu un prieten am zis ceva de genul, aberez, opreste-ma.
Atunci mi-a venit ideea de a inaugura acest topic unde fiecare care simta ca vrea sa spuna ceva despre cineva/ceva fara teama de a se face de rusine in stilul aberatiei, sa vina.

Definitii:
aberáţie s. f. 1. abatere de la normal sau corect; (p. ext.) idee, noţiune, comportament; aberanţă; absurditate. ♦ (biol.) abatere de la tipul normal al speciei. ◊ ~ cromozomială = modificare a numărului de cromozomi caracteristici speciei. 2. (fiz.) formare a unei imagini produse într-un sistem optic. ◊ ~ cromatică = defect al imaginilor produse de lentile, constând în formarea de irizaţii pe marginea imaginilor. 3. unghi format de direcţia adevărată şi de cea aparentă din care este văzut un astru de pe Pământ. (<fr. aberration, lat. aberratio)

ABERÁNT, -Ă, aberanţi, -te, adj. Care se abate de la tipul normal sau corect, care constituie o aberaţie (1), absurd. – Din fr. aberrant, lat. aberrans, -ntis.
ABERATÍV, -Ă, aberativi, -e, adj. (Livr.) Care este departe de adevăr, care ţine de aberaţie (1). – Din fr. aberratif.

dictionar -sursa


Nota: a nu se confunda cu "zi-ne ce ai in cap" caci nu tot ce iti trece prin cap e o aberatie biggrin.gif
OMU'BUN
Nici o baza nu poti sa mai pui astazi intr-un prieten! mad.gif De ce nu te-a oprit, draga? hmm.gif

rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Fericita
Eu ma gandesc la invartecei.
Ce e un invartecel?
Invartecelul e ala care invarteceste. Ganditi-va la degetul mic...
(ahhh... ce bine sa aberez)
Si poarta banii de pe spaga la chiloti.
Secunda! Buna treaba! thumb_yello.gif
secunda
hm, vad ca lumea nu se inghesuie la aberatii...de ce oare?!

poate suna prea stupid, prea prostesc sa te aberezi, sa lasi gandurile sa ti se scurga in cele mai nestiute canale, sa umbli aiurea prin idei fara a alege totusi vreuna, sa mergi pur si simplu spre ceva fara a cauta insa nimic in final...

poate nu se stie despre ce sa se spuna, sau cum sa se spuna desi -sunt convinsa- adeseori zambim si marturisim, da, aberez acum, se mai intampla; se intampla oricui in cele din urma.

poate totusi cand aberam spunem de fapt adevarul, ceea ce in alte conditii ne-ar fi nu-stiu-cum sa rostim, sa explicam asa incat, imbracand totul in haina aberarii pare doar o imagine prezentata pe un podium ca orisice altceva astfel incat poate fi acceptata sau nu, nu are mare importanta, desi, in sine ei, s-ar vrea dorita.

poate e un efort ce stii ca in final nu are vreun rost, ca nu te face pe tine sa te simti decat mai golita de un gand, iar pe interlocutor il va face sa zambeasca doar, in cazul fericit.

poate aberarea e fara puncte puncte, fara exclamari aparte, e doar un lung drum ca de tara de ganduri ce in soare parlesc iar in ploi se noroiesc; si cui i-ar place arsita? si cu atat mai mult noroiul?

poate nu e decat a spune totul despre nimic si nimic despre tot; o eterna oscilare intre da si nu, intre eu si eu, intre curaj si neputinta, intre strigat si tacere.

poate ramane un gust usor amar cand dincolo de aberare realizezi ca exista posibilitatea sa fie chiar adevarul.


...am aberat destul, se mai intampla...
Afrodita
Cica hai sa facem marmelada dintr-o varza si-un rechin...melodii mai aberante ca astea chiar nu exista si din pacate nici macar nu stiu cine le canta, desi, degeaba as sti, ca nu le pot asculta la calorifer...Nu ma pot abtine sa nu ma gandesc la neste "porcarii" cu tenta sexuala pronuntata.... rofl.gif Asta e "randunica n-are cuc" si "pasarica" de afro gandeste numa' la prostii...Am aberat destul rofl.gif
Nana Floare
QUOTE
"randunica n-are cuc" si "pasarica" de afro gandeste numa' la prostii...


...si pasaroiu' de Nicodim la fel... rofl.gif
Zed
Pasarea malai viseaza .


rofl.gif
unul
In sfarsit, ma simt in largul meu. Ma intreb de ce nu a putut sa-mi vina mie un astfel de gand. Pentru ca sunt prea aberant. Adica cum vine asta? Aberez adica sunt aberant?
Nu vad sensul. Poate ca e giratoriu. Clar. Nu am vazut semnul zodiacal atunci, demult, la nastere. Si ce sperante aveam. S-a nascut o stea. Parca a mai zis unul o data ceva de-o stea. Sau mai multe. Nu mai stiu exact. Aberez. Ce bine ma simt. Mai dau pe-aici.
Carmi
Ascult Nico...canta despre iubirea destramata...care n-o mai suporta. Ma doare capul...as incepe ceva de genu dicteu automat ...ar mai trebui si sa lucrez ....
Sunt trista si obosita...nici macar sa aberez nu pot.oare oi fi off topic blink.gif
secunda
QUOTE (Carmi @ Dec 18 2003, 08:31 PM)
nici macar sa aberez nu pot.oare oi fi off topic blink.gif

asta e o aberatie sa fii offtopic aici biggrin.gif

OMU'BUN
Vreti aberatii? Aici sau aici gasiti "la greu" cele mai frumoase aberatii din istoria hanului! Pacat c-au ramas ingropate!

....................

Apropos! Poate ar fi trebuit sa se faca un topic cu cele mai "delicioase" aberatii! Fiindca uneori avem tendinta de a pune in balanta doar activitatea din ultimile saptamani, care ne-a influentat recent!... Poate ca nu e tocmai corect, daca se face topul pentru un an intreg! Parerea mea!
genicon
Ai dreptate, Omule Bun! Stiu ca au fost posturi la care m-am prapadit de ras citindu-le, pe la inceputuri. Insa, din pacate, nu mai stiu unde... este foarte greu acum sa le caut. Oricum... de foarte mult timp vreau sa iau la rand toate subiectele hanului (mai ales cele de pe ultimele pagini, ca alea-s mai "incipiente" wink.gif ) si sa le citesc cap-coada wink.gif

In continuare, nu ca o aberatie, ca eu nu imi permit sa fac asa ceva, fac si eu o remarca: Baaaaaa! Voi vreti sa-mi faceti concurenta la Zi-ne ce-ai in cap. Parca ar fi o companie de telefoane noua versus Romtelecomu' tongue.gif rofl.gif
genicon
Sub motto-ul "Na, ca-mi fac singur concurenta", urmeaza - EPISODU' DE AZI

Stau si fumez pentru simplul motiv ca put ingrozitor si nu vreau sa simt mirosul. Am ajuns miercuri seara acasa si de atunci pana acum, cred ca m-am spalat de doua ori pe maini. Si atat! Nu am iesit din casa decat pentru a-mi lua tigari, si, pentru ca trebuia sa ma imbrac (damn!) am ales optiunea "munte" invatata de la motzu - hainele peste pijama! spoton.gif Numai ca pijamaua e alta... biggrin.gif
Si cum stau eu acu si fumez (vorba vine, ca intre timp am terminat tigarea... mai aveam 2 fumuri cand m-am apucat de scris) simt nevoia subita sa inchei. Dar nu o fac pentru ca nu am cu cine. Pardon! Nu am ce. laugh.gif
Asa ca pun niste intrebari in eter, care se vor pierde undeva in eternitate, sau probabil intr-un cos de gunoi. Nu stiu cum. Da nu conteaza.

Am zis

Edit: Am uitat sa pun intrebarile, dar nu cred ca le-ati simtit lipsa. tongue.gif Ei, na - ete o intrebare - am primit un PM. Oare ce PM este? Vreau doar raspunsuri obiective, fara prietene cu buze mari si alte porcarii porcine ohyeah.gif
Afrodita
Aberatii, aberatii, dulci aberatii...Mai fratilor, ca tot e vorba de aberatii, oare e o aberatie sa te sperii noaptea cand se impinge unu' beat in usa ta subreda cu 3 incuietori?? Oare e aberatie sa dormi cu luminile aprinse? Sau sunt io mai netoata din fire?? (p.s.: ultima intrebare e retorica, deja stiu raspunsul catorva dintre voi tongue.gif)
Rose
sunt cam off-topic biggrin.gif...dar...ce poate fi mai rau? sa adormi la 11.30(!) in fata calculatorului si sa te trezesti pe la 12.30 cand esti gata sa pici de pe scaun si sa-ti ia vreo 10 minute sa ajungi in pat(aflat la 30 de cm de calculator) sorry.gif
Antont
QUOTE (genicon @ Dec 20 2003, 11:58 PM)
am primit un PM. Oare ce PM este? Vreau doar raspunsuri obiective, fara prietene cu buze mari si alte porcarii porcine ohyeah.gif

Coane ce dracu? Io credeam ca tu si prietena ta cu buze mari comunicati altfel, nu prin pemeuri rofl.gif jamie.gif ...

Pese:
D-al draq am folosit toti zimbaretii care este permishi intr-un mesaj rofl.gif rofl.gif rofl.gif
genicon
@Ghost: Shhht! Ca ea nu stie ca noi, forumistii, ce-i aia "PM". I-am explicat eu, si ca sa nu fiu vulgar pe han - se termina in "mea". wink.gif Si trece de la o pereche de buze la alta pe PM... tongue.gif Deci, sa fim seriosi... nici ca as dori sa fie altfel... spoton.gif
Antont
spoton.gif rofl.gif
calfa
QUOTE
Vreti aberatii?  Aici sau aici gasiti "la greu" cele mai frumoase aberatii din istoria hanului! Pacat c-au ramas ingropate!


Multam de informatie Omule Bun !

Cat despre "dezgropare" ... poate ... cine stie ...
secunda
defapt nu doream aberatii, doream un loc unde sa nu mi sa spuna ca sunt offtopic rofl.gif

genicoane, hai mai genicoane, ca am explicat ca nu tot ce iti trece prin cap e aberatie rolleyes.gif cum poti sa spui de concurenta? devil.gif

afroditico, maicuto, cred ca numai Dumnezeu mai stie ce e o aberatie pe lumea asta... hh.gif

mi-e cald si stiu ca nu va pasa de acest aspect. de aceea deschid geamul. e racoare si e noapte afara. e liniste de altfel. ma doare capul de la coniac. ma doare viata de fapt. nu mai imi vine sa tresalt in sus. poate e de vine iarna asta. ca nu mai ninge. ca nu mai ninge, Doamne Dumnezele, cum de nu mai ninge ! unde sunt zapezile cu zgomot de copii? cu oamenii de zapada ce zambeau sagalnic si niciodata nu au strigat de durere cand iesea soarele primavara. doar zambeau si lacrimamau in tacere. zapada aia multa, care sa iti ingroape gandurile grele, gandurile ca iar ne dorim un Craciun pentru ca ne dorim o clipa de fericire si nu pentru ca ne dorim un Mantuitor. gandurile acestea ispititoare si dracoase. cine sa le mai ingroape acum? nici macar noroi nu e. nici coniac nu mai e. nu mai nimic nou si nimic care sa merite incercat, chiar de ar fi nou. nimic, oameni buni, nimic nu mai e nou in privirile noastre...

suna telefonul...

Mihai
QUOTE (secunda @ Dec 22 2003, 09:22 PM)
doream un loc unde sa nu mi sa spuna ca sunt offtopic rofl.gif

Esti off-topic! devil.gif hmm.gif yeahrite.gif

(Scuze pentru off-topic... sorry.gif rofl.gif )
Afrodita
Io am neste chestii acuma in cap blink.gif
1. Unde dracu s-a vazut shaorma cu ardei iute breeeee??? Sau nu stiam io de ea???ah si mai are si carnea mai mult arsa...Si-a batut joc de mine ala de mi-a cumparat-o...Bine macar ca are ketch-up si maioneza..Da gura tot mi-a luat foc si ala tot m-a inselat cu fo 12 mii lei ce trebuia sa mi-i aduca rest... 50.gif Baaaaaa, da' arsa e carnea din ea... 50.gif

2. 2003 a fost un an in care singurele lucruri bune au fost astea: ca v-am gasit, ca ne-am intalnit, ca am avut neste sex bun si mi-am luat neste tzoale si m-am imbatat de fo 5 ori...atata...Life is such a fukin' bitch!!! sad.gif


Editat ca sa-i zic lu' Genicon ca sa fie fericit: shaorma aia de langa tine e comestibla frate fatza de asta!!!..AAAAAAAAAA.... 50.gif *&*^(%% de ardei ai dracu' de iuti...Mi-a luat gura foc!!!
secunda
Mihai! deci chiar ma iubesti! frusty.gif

adu-mi aminte cu prima ocazie sa te... bop.gif ... sarut doream sa zic devil.gif

Mihai
xmas.gif innocent.gif pash.gif

(Mesaj format doar din zambareti spoton.gif )
axel
Baga-ti un punct de penalizare, Mihai rofl.gif
Mihai
Hmmm... nu ma lasa inima sa ma penalizez tocmai de Sarbatori. spoton.gif rofl.gif
secunda
mihai... snog.gif
adica mai intai trebuia sa intreb...adevar sau provocare? 44.gif
axel
Nu-mi aduce aminte de Truth or Dare... Am jucat ieri... Sa nu jucati cu nimeni care poarta prenumele de Dan rofl.gif
secunda
mai draga axel de fiecare data cand ti se interzice ceva ti se spune si de ce biggrin.gif
so...? rolleyes.gif
Afrodita
Da' ce-are mah Dan ala?? Vezi ca si pe Bdl tot Dan il cheama rofl.gif
axel
Da' ti-am interzis eu? biggrin.gif Doar te-am avertizat rofl.gif
axel
QUOTE (afrodita @ Dec 22 2003, 10:42 PM)
Da' ce-are mah Dan ala?? Vezi ca si pe Bdl tot Dan il cheama rofl.gif

Dare: "te duci la cea mai apropiata persoana, te uiti atent in ochii ei 3 secunde si apoi te stranbi .... interiorul palmelor spre exterior , degetele mari spre urechi si dai din degete ca si cand ai canta la pian si scoti limba si strambi din ochi"
Afrodita
Esti nebun?? E colega noua si e prima data cand stau cu ea, vrei sa ma ia de nebuna ?? Si asa rad aici ca vaca de juma de ora si nu ma considera normala ca revu si craciunul il fac la munca rofl.gif rofl.gif
TriRegnum
Afro, cred ca te-ai lecuit de shaorma. tongue.gif laugh.gif
Eu prefer mancarea gatita de mine, iar daca mi se face pofta dau o raita, ca aia micii de gradi', pe la McDonald´s. Mi-ai facut pofta de shaorma si nu pot sa merg sa-mi iau, ce sa-mi iau shaorma, ca nici tigari nu pot sa merg sa cumpar, of of raceala asta...sigur am luat-o de la reclama de la televizor(este epidemie de gripa in sus, epidemie in jos - pe toate canalele, cum sa nu faca omu' cand ii este amintit mereu). 50.gif mad.gif
Afrodita
Nu mi s-a acrit decat de shaorma asta de aici, aia de la mine e buna tongue.gif Ce mancare gatita ?? Ca nu am mai apucat sa gatesc de fo luna, numa' pe drumuri sunt si acuma stau mai mult la munca decat acasa rofl.gif
secunda
"am crezut ca e de ajuns sa ma iubeasca". asa mi-am zis cand l-am primit. simteam ca pot iubi si eu atunci. ca pot invata cum sa il iubesc.

undeva insa era o ruptura. cred ca la felul de a iubi. de a intelege iubirea. si astfel nu am ajuns sa il iubesc.

poate ca iubirea nu are totusi cuvinte frumoase sau urate. nu are cuvinte deloc. le cautam doar eu in spaima de a regasi frumusetea unei clipe de imbratisare, a unui sarut, a unei priviri cu coada ochiului.

poate ca iubirea nu are nici soapte macar. mi le imaginam doar eu in glasul vantului, in magia anotimpului. sau pur si simplu in parfumul pasilor ce fosneau un drum.

poate ca iubirea nu are niciun chip. mi-l fauream eu din fiecare frunza cu frica ca prea curand se va sfarama de maini straine.

poate ca iubirea ramane o idee. rostita candva de vreun romantic. iar eu nu fac decat sa dospesc fara a coace nimic.

poate ca iubirea nu are nici o melodie. e doar strigat. iar eu ii atribuiam in zadar sunete duioase si calde impletite armonios in cantec de taina.

poate ca iubirea nu... e nu. si numai eu ii spuneam da.

iubeste tu. eu nu mai stiu cum.
secunda
- curge o picatura pe langa pahar...! si ce daca? lasa-o pentru mortii si ranitii zilei de azi...
prietenia e atat de usoara atunci cand nu realizezi ca nu o ai.
ca e numai o intalnire la un pahar, ca e doar o comunicare intr-un singur sens.
ca la primul semn va disparea si nimeni nu isi va aminti de ceva.
e vorba de un semn de iubire. da...
mai torn din sticla...s-a terminat. si ce daca? ma duc sa mai imi iau daca vreau, e doar nonstop deschis...
oare asa e si inima unui prieten? nonstop deschisa? sau are program pana la o anumita varsta?
eu nu am cunoscut prietenia...

- taci! aiurea! ai prieteni! nu plange, taci! inghite si taci! sa nu crezi ca nu ai prieteni!

- vai, ce constiinta naiva! azi stiu ca nu am prieteni... sunt doar persoane care imi sunt dragi, pe care le vad intamplator....cu care comunic vrute si nevrute ... insa ceva lipseste...si inca nu stiu ce....

-hei?! mai bea! si nu mai scrie aiureli! aminteste-ti ca ai cel putin un prieten... prieten e cel ce te iubeste chiar si numai pentru o clipa! sa iti dea tie o clipa din viata lui tu stii ce inseamna? nu, nu ai cum sa stii, caci inca nu ai simtit cum e sa mori! taci! si dormi mai bine!

- un om ma iubeste?! poate...dar la ce folos? la ce folos daca nu simt iubirea aceasta? daca nu simt ca ma copleseste neputinta unui cuvant? sau vorba soptita? daca nu ma cutremura un gand de departe?
unde e iubirea asta de prieten?

-e noapte, te du in noapte! si nu te mai chinui in zadar! si defapt, nu cauta iubirea altora, ofera tu cat poti si fara de regrete, faca niciun regret! si nu plange, auzi?! sa nu plangi...

- ma duc sa mai iau o sticla de ceva... afara nu se vede daca plang....
halcyon_lll
Nu uita.... Nu uita sa uiti! Uita... Uita tot si incepe iar de la inceput, ca sa ai ce uita. Dar ai grija sa nu uiti ce nu ai uitat inca si sa-ti aduci aminte sa uiti tot ce inca nu ai uitat.

Invata... Invata sa inveti ... sa inveti cu cap. Sa inveti mereu, caci invatand ajungi sa intelegi ceea ce ai invatat. Invata ca sa poti invata mai departe!

Invata sa nu uiti. Nu uita sa nu inveti. Nu uita ce ai invatat.
Uita-ma!
Invata-ma! sau... Invata!
Diana-Maria
Vreau sa ploua portocaliu si oamenilor rai sa le iasa un neg mare si paros pe nas!
Na, am zis-o!
smile.gif
Vegas2002
QUOTE (Diana-Maria @ Jan 13 2004, 11:39 AM)
Vreau sa ploua portocaliu si oamenilor rai sa le iasa un neg mare si paros pe nas.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Diana-Maria
Si mai vreau o placinta mare cu mere, nuca , scortisoara si sa se puna panouri de avertizare "ATENTIE! DENSITATEA DE PROSTIE PE METRU PATRAT MAI MARE DECIT CEA PERMISA! LUATI-VA MASURI DE PROTECTIE!"
Afrodita
Si eu vreau o ninsoare albastra peste plasul meu cu pene, pt ca mi-e dor si doare...
secunda
e viscol afara! e viscol cumplit!

si ce nebunie ma impinge sa scot capul pe geam!? ma trage parca sufletul sa merg prin viscol, sa simt cum imi crapa obrazul de ger si pasii cum nu mai pot fi incalziti nici de mersul grabit, iar ochii sa nu mai vada nici la distanta de o mana inainte...

as lasa totul balta si as iesi sa merg pe strazi aiurea, fara sa imi pese ca maine as avea temperatura, as fi gripata sau poate, cine stie, nici n-as mai ajunge acasa...

oare pentru cine a venit viscolul? de cine oare ii e dor atat de puternic incat indoaie codrul in cautarea sa? dupa cine oare alearga cu atata inversunare incat sa nu ii pase ca apele ii vor ingheta picioarele iar noaptea ii va prinde mainile intre stele si zadarnic se va mai zbate intre clipe?

sau poate fuge de ceva anume? ar vrea sa uite si el ceva? poate o vorba nespusa? un gest stangaci? o lacrima straina? sa uite de efemeritate si de eternitate? sa uite de cuvinte si de taceri? sa uite formele toate, toate aparentele?

sau poate plange doar? cu hohot adanc si rascolitor... poate doar plange, precum am plans si eu cand am pierdut iubirea...

e viscol in casa! e viscol linistit!
Diana-Maria
Mai am de terminat de infasurat sarmale.
Si gindul mi-e departe,se plimba hoinardintr-o parte in alta, picioarele mi s-au inmuiat, spatele ma doare si eu imi inchipui ca sint pe o plaja in marile sudului...
secunda
dincolo de ecran imi zambea, in felul lui misterios, diplomatic si atent.
nu stiu daca voi afla vreodata mai mult despre el, e timpul atat de sovaitor, insa a vrut sa se arate prietenos si cred ca e un om vesel, plin de viata cum s-ar spune, dar care isi pastreaza dreptul de a se bucura in sine de lume, de a -si umple culoarele vietii sale cu zgomote din afara in loc sa lasa oamenii straini sa paseasca pe acolo.

in acest fel el poate avea toate calitatile si deopotriva toate defectele.
cred ca in cele din urma asa este cazul fiecarui om. chiar daca ti se descopera intr-un fel sau altul, calitatea devine defect si invers, in functie de aproprierea care exista intre tine si el.

el azi la plecare, mi-a trimis un sarut... pana si sarutul lui era oficial.

Nana Floare
mananc doua mere verzi...si un coleg mai in varsta mi-a zis: One apple a day keeps the doctor away...Si am ras de complezenta. Sper ca incet sa imi revin. Dau atacu' la al doilea mar. yay.gif woot_jump.gif cloud9.gif harhar.gif hiya.gif
atta
din doua aberatii poti la fel de bine sa faci una sau patru. depinde de gust.

o regula de baza, pentru mine, e ca aberatiile sa fie mici.. multe e ok, dar mici.

si acum lucruri serioase:

iza-diza crezu ca poate sa mamance spaghetele in 2 minute si acum sta inspaghetata pana suna cineva la 112. parca.
secunda
"as long as you can still be disappointed, you are still young"- Sarah Churchil, british actor

am crezut ca pot spune mai multe dupa aceste cuvinte, insa nu pot decat sa tac.

mi-e teama sa descopar ca sunt inca tanara...
secunda
cat de mult poate ucide o vorba! o minciuna! cat de repede se naste si creste o barfa!
cand descopar minciunile...incerc sa iert, sa caut o scuza sau chiar sa ma intreb de ce am crezut ? de ce nu am cercetat mai mult? de ce am crezut primul cuvant spus? poate pentru ca era ceea ce doream sa aud? sau era ceva de care nu imi pasa atunci?

sau poate e doar teama ca toata lumea minte? ca as ajunge sa ma indoiesc de prea multi? de cei dragi chiar? de mine, mai apoi?

da, imi e frica! o frica cumplita sa pierd! sa pierd tocmai ceea ce cred ca ne tine uniti pe pamant, ceea ce face sa rasara iar soarele si ma refer la da incredere in altul...

mi-e frig, imi ingheata talpile... si plang...

si cine va crede ce scriu? si cui i-ar pasa sa afle de ce? de ce am spus adevarul sau de ce am mintit?

am vazut ca unii se satura de ei insisi, renunta la ei insisi... oare chiar asta fac? sau doar niste vorbe? as vrea sa nu ii cred...

as vrea sa nu ii cred... pentru ca ar insemna sa ma ingrozesc! sa cred ca oamenii care trec pe langa mine sunt doar niste marionete! sunt doar niste suflete purtate de colo pana colo pana cand se va indura Cerul sa ii cheme la El....!

trebuie sa fie mai mult aceasta lume! mai mult decat o clipa de bucurie! mult mai mult decat o lacrima!

sa duc gandul pana la capat...imi e frica sa cunosc oameni noi...! nu stiu daca mai e atata speranta in mine incat sa mai zambesc dupa alte dezamagiri, caci da, te dezamagesc cei care vezi ca se joaca cu naivitatea ta, cei de care nu te indoiesti nici o clipa ca a lor cuvant e adevarat, ca el reflecta o realitate fireasca a lucrurilor.

ma duc sa dorm...si maine in zori sa nu ma intrebati de v-am spus adevarul!

Doamne, ce e atat de frig in mine?!
mutulica
Ieri mi-am luat un cucubilozauri-rubiguminizat. L-am scos la plimbare pina la intersectia din colt. Cind l-am fluierat ca sa il duc acasa, am vazut ca s-a 'nervat si a plecat dupa o cicloporocrishnita albastra.
Ma vad nevoit sa ciclobilizez moabiturile din camera lui si sa renunt la "pet"-uri pentru ca nu mi se potrivesc
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.