Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mi-e Foame
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
genicon
Am ajuns cu Blacky la o concluzie - dupa esecul inevitabil si iereversibil al topicului "Ma doare capul", trebuie sa aducem in peisajul forumistic ceva mult mai apropiat de sufletele noastre de studenti ratacitori. Asa ca aseara am ajuns la concluzia ca trebuie deschis aici un subiect intitulat intocmai cum este intitulat cel in cauza.

Care ar fi motivele? foarte simple si usor de inteles! Ne e foame! Suntem studenti, suntem baieti, e clar! Si, colac peste pupaza, pentru a ne rasuci cutitul si mai rau in rana, la fiecare intalnire forumistica, in jurul momentului de plecare (este momentul in care toate magazinele sunt inchise) se ajunge la discutii despre mancare - care mai de care mai satioasa si apetinsanta... asa ca noi nu putem face altceva decat sa ne roadem unghiile si sa speram intr-o viata mai buna. Pana atunci, insa, nu putem decat sa ne plangem de foame... Si deja ma doare burta... biggrin.gif
motzart
rofl.gif ...Geni....azi iti aduc eu de papa.... rofl.gif
atta
tu vorbesti mai, geni, mai? si ai atata zacusca pe balcon. fitze.
Antont
Io m-am trezit azi dimineata pe la ora 13 mort de foame. Bineinteles ca in casa n-am nimic de mincare asa ca m-am dus la ai mei unde am ingurgitat precum porcu' spoton.gif ....
axel
Eu azi m-am trezit tot pe la ora 13 si am constatat ca am mancare in frigider.
Dar am constat ca acea mancare necesita paine.
Si am mai constat ca am paine, tot in frigider.
Dar am realizat ca acea paine este necoapta.
Si mi-am dat seama ca n-am timp sa o coc.

Si'am uitat si merele acasa hh.gif
Dar am luat niste ciocolata naspa smile.gif sad.gif
Poate'mi da Ana sandwitch-uri drool.gif sorry.gif
Dara
Mie cand invat mi-e foame. Invariabil. Indiferent ca e 2 la pranz sau 2 noaptea....
Slava domnului ca invat rar... wink.gif
Ryan
De ce a trebuit sa puneti topicul asta, mai ales cand mor de foame? Si cel mai rau e ca nu stiu ce sa mananc fiindca nu am chef de nimic. Daca s-a mai pomenit asa ceva... sa-ti fie foame si sa nu-ti fie pofta de nimic. Oricum, in situatia inversa ma aflu cel mai des, adica mi-e pofta de nu stiu ce, dar nu mi-e foame. Si daca nu mi-e foame, nu pot manca. Incurcata treaba. biggrin.gif
Antont
Si mie mi-e foame, da' mi-e o lene de mor sa ma apuc sa-mi incalzesc mincarea rofl.gif ....Mai fumez o tigara, poate ma hotarasc intre timp rofl.gif .......
genicon
A dracului foamea asta... am ajuns intr-un stadiu deplorabil - desi acum am ajuns la facultate, dupa ce mancasem pe saturate (un sandwich cu 32 de mii - deci va dati seama ca m-am saturat biggrin.gif ) am dat de omu' meu Blacky care se plange ca-i e foame (cam la asta se rezuma, de obicei, discutiile noastre... Ma rog, in afara de femei si bere, sau femei dupa bere rolleyes.gif ). Nu stiu daca va vine sa ma credeti dar instantaneu mi s-a facut foame. Da' am de prezentat un referat... Asa ca sorb din cafea, rod o guma si mai incolo ma duc sa trag o tigare. Si tot n-o sa-mi treaca foamea......
black ice
mi-e foame.

drept urmare, acum ma duc sa mananc...si incerc sa'l fac si pe asta din stanga mea sa vina cu mine, sa prinda forte pentru prezentarea referatului. biggrin.gif
mogaldeatza
Mi-e tareeeeeeee foame si mi-e lene sa ma duc
sa-mi iau ceva.Vorba aia:Cap sa ai , ca mintea-ti vine!
Da, uite acu fumez tigara si ma duc ca altfel e de rau.
Mistinguett
E 11:32 seara si n-am mancat nimic toata ziua. Am baut o cafea la sculare si un ceai acum - ma doare si capul de foame. Trebuie sa postez si la "Ma doare capul"? laugh.gif
mogaldeatza

Nu, doar la "rubrica" :ASA NU!.Eu ieri macar mancasem de
dimineata smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.