Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Provocare :) Pentru Petru
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Sah
ypsilonalpha
@Petru: pe celalalt topic deschis de Catalin ti-ai exprimat dorinta de a juca si tu o partida de sah din asta "on-line".

Ca atare, te provoc smile.gif la duel.

Daca ridici manusa, astept sa faci tu prima mutare. Daca nu, pls. inchideti topicul, ca fiind inutil.
ypsilonalpha
Mah frate, daca Petru nu pohteste la o partida, o sa fac io prima mutare si oricine vrea sa joace e binevenit:

1. e4
bubu
As juca cu mare placere ypsi, dar nu am timp deloc, cred ca am termina partida prin 2005.
Iti dai seama ce ar zice lumea din jurul meu, uite si pe nebunu asta joaca singur rofl.gif
ypsilonalpha
Ei na, pai nu stii cum era inainte o partida de sah prin corespondenta, ca inepeau oamenii azi si terminau, vorba ta, peste doi ani? Si daca jucau si revansa se termina cincinalu' pina sa incheie ei rofl.gif ... ca, deh! posta e lenta, de e-mail nu se stia, iar cu telegraful, mai greu, cel putin la noi. smile.gif Cred ca de-aia a ajuns Romania campioana mondiala la sah prin corespondenta, i-a batut pe toti ailalti prin exasperare. rofl.gif
bubu
Poate incercam...exista o tabla de joc online sau trebuie sa pun sahul pe masa?
Sper sa nu te exasperez, daca o sa dureze 2,3 zile chiar si la prima mutare spoton.gif
ypsilonalpha
Pune sahul pe masa. smile.gif Poa' sa fie si 2-3 zile intre 2 mutari, nu-i problema.
bubu
ok
miine o sa fie si mutarea mea, ca azi nu am cum.
Sper ca nu o sa te dernajeze comentariile mele(ce se vor a fi glume) pe marginea partidei.
xmas.gif
Mihai
Bine ar fi sa il si anuntati pe Petru pe PM, este posibil sa nu fi citit acest topic. xmas.gif
bubu
PM pentru Petru:
Petru dupa ce termini sarmalele poate vrei sa joci una mica cu Ypsi.
PM pentru Ypsi:
Ypsi cred ca este de datoria ta sa il anunti pe Petru, desi cred ca ai putea sa joci si cu doi odata smile.gif
ypsilonalpha
sorry.gif Uitasem cu desavirsire ca pe lumea asta exista si PM-uri. Job done ... asteptam raspunsul lui Petru.
bubu
santa.gif
black ice
Daca doriti, si sunteti disponibili puteti sa jucati o partida de sah onlline prin yahoo messenger. Chiar ieri am jucat una cu motzart wink.gif
Petru
QUOTE (ypsilonalpha @ Dec 19 2003, 02:56 PM)
Mah frate, daca Petru nu pohteste la o partida, o sa fac io prima mutare si oricine vrea sa joace e binevenit:

1. e4

As fi acceptat cu placere provocarea. Din nefericire in ultima perioada stau cam prost cu timpul liber.
Cu toate astea sper ca intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat sa pot juca si eu o partida de sah, aici pe Han, desigur daca se va mentine acest tip de joc!
Petru
Si acum mutarea mea: 2. e3;
Marcus
Mi se pare mie sau aici se sta la prima mutare inca de iarna trecuta? yikes.gif
ypsilonalpha
Nooo, ca ne-am mutat pe alt topic:

http://www.hanuancutei.com/forum/show.php/act/ST/t/2289


Si partida s-a terminat de mult ... smile.gif

Marcus
QUOTE (ypsilonalpha @ 23 Dec 2003, 01:24 PM)
Ei na, pai nu stii cum era inainte o partida de sah prin corespondenta, ca inepeau oamenii azi si terminau, vorba ta, peste doi ani? Si daca jucau si revansa se termina cincinalu' pina sa incheie ei rofl.gif ... ca, deh! posta e lenta, de e-mail nu se stia, iar cu telegraful, mai greu, cel putin la noi. smile.gif Cred ca de-aia a ajuns Romania campioana mondiala la sah prin corespondenta, i-a batut pe toti ailalti prin exasperare. rofl.gif

M-am documentat referitor la sahul prin "corespondenta" wink.gif si l-am gasit pe George Carr care, in 1868, a jucat sah cu un prieten care era era la 5 mile departare, folosind un telescop si semafoare! rofl.gif Pana unde poate ajunge ambitia... smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.