Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ardeleni...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2
black ice
Sa vedem oameni buni cati suntem. biggrin.gif

Eu sunt din Turda, la 30 de km de Cluj.

Next?

Daca suntem o gasca poate punem si de o intalnire candva.
Nana Floare
QUOTE
Eu sunt din Turda


Aveti o pizzerie faina in centru...am uitat cum o cheama... cool.gif
black ice
Dana?

Cum dreaq de stii de turda? biggrin.gif
Nana Floare
E aproape de Cluj...
Aaa, si aveti cam multe ciori in Turda...mereu trebuia sa fiu atent sa nu ma aleg cu niscaiva gel natural... spoton.gif
halcyon_lll
Eu stau in Cluj, deocamdata....
Nana Floare
in Hasdeu sau in Observator?
halcyon_lll
Obs..ervator!!! In Hasdeu stau mai multe gagici drool.gif
black ice
Ok, pana acum suntem trei. (si Tudy tot in Cluj e) biggrin.gif

Nicodim, tu de unde esti, asa, de bastina? Si cam ce treburi aveai prin turda? biggrin.gif
halcyon_lll
Sper sa fim mai multi de trei...si intalnirea sa fie la Cj ca in Turda nu stiu cum se ajunge! sorry.gif
Nana Floare
QUOTE
Si cam ce treburi aveai prin turda?


Alea, alea... tongue.gif

PS: nu dau nu stiu cate detalii biografice pe Han, pt. ca I haven't yet come out to my straight friends in Romania and to my parents...and they may be watching...& vestile rele circula repede... wink.gif
Nana Floare
QUOTE
in Turda nu stiu cum se ajunge! 


iei ocazia de langa Opera din Cluj wink.gif ...pe vremuri era cinci mii de parai parca...
halcyon_lll
Era...acuma te seaca astia de bani. Numai la noi se poate... in cj km la taxi e 10000. Ce draq, mai bine ma duc pe jos sau cu bicicleta.... Si autostopu nu prea fac! Numa acasa-Cluj!!!!
Nana Floare
1. Daca tot esti in Cluj...sa te feresti te plimbari prin parcul central al orasului...risti sa dai de cei ca mine... mwah1.gif
2. Se zice ca studentia in Cluj nu-i studentie daca nu faci sex in Gradina Botanica...se intra usor dinspre Hasdeu.

Care e cel mai ieftin taxi? Pe vremea mea era PRITAX si Somesul...
halcyon_lll
Mersi pt informatie. Sa inteleg ca cei ca tine ataca orice persoana care trece prin parc? biggrin.gif asa de disperati? laugh.gif Stiu prea bine unde e Gradina Botanica...o vad zilnic. Si la taxi toata lumea are 10 mii la km, nu conteaza numele. ce ati facut de 1 dec?
Nana Floare
QUOTE
Sa inteleg ca cei ca tine ataca orice persoana care trece prin parc?  asa de disperati?


No o ataca...doar se uita luuuuuuuuuuuung la tine...iar pt. unele persoane asta e deranjant.

De 1 Dec. eu am fost soldatul care te-a intrebat daca ai sora... rofl.gif (glumesc)
black ice
Pana'n turda e 25 de mii. Chiar ieri am fost.

Oricum, daca e sa ne intalnim, ne vom intalni undeva la mijloc, asa, intr-un oras mai mare, nu turda smile.gif
Nana Floare
QUOTE
ne vom intalni undeva la mijloc


Alba-Iulia?
halcyon_lll
Io zic sa fie Cluj, chiar in parcul Central, asa de ciuda la Nicodim!!! tongue.gif
si sa-i raspund lui Nicodim: Posibil, puteai fi! si nu am sora! Ai facut armata?
Nana Floare
QUOTE
Io zic sa fie Cluj, da' nu in parcul Central, asa de ciuda la Nicodim!!!


Bine. In Cluj la barul Rendez Vous atunci... roflmao.gif
halcyon_lll
QUOTE (Nicodim @ Dec 1 2003, 10:36 PM)

Alba-Iulia?

Ce Alba-Iulia? Timisoara!!!! rofl.gif
halcyon_lll
QUOTE (Nicodim @ Dec 1 2003, 10:38 PM)
QUOTE
Io zic sa fie Cluj, da' nu in parcul Central, asa de ciuda la Nicodim!!!


Bine. In Cluj la barul Rendez Vous atunci... roflmao.gif

Am editat mesajul !!!!!
Nana Floare
QUOTE
Timisoara!!!! 


...pai atunci nu mai e intalnirea ardelenilor, ci ARDELENI + BANATENI + OLTENI...
halcyon_lll
Deviem de la subiect si se supara BlackIce (era sa scriu Black Beauty hh.gif ) Si nu mi-ai raspuns la intrebare. Eviti cumva intrebarile mele?
Nana Floare
Suntem in Poiana lui Iocan, asa ca e permis sa deviem in toate directiile...Da' ce te intereseaza daca am facut armata? blink.gif

PS: vezi ca BlackIce e un el, nu o ea (Black Beauty alea alea)
halcyon_lll
Stiu ca Black Ice e un el, da' asa mi-a venit sa scriu. Black Beauty era un film pt copii cu un cal negru. Si intrebarea a venit de la sine... daca te stanjeneste nu raspunde!!! Eram curios cum ai trecut prin armata, daca ai facut-o!
Nana Floare
QUOTE
Stiu ca Black Ice e un el, da' asa mi-a venit sa scriu. Black Beauty era un film pt copii cu un cal negru.


Admiratorii lui Dr. Freud ar interpreta asta in fel si chip... tongue.gif

Nu, n-am facut armata ca am plecat din tara.
halcyon_lll
Cum rastalmacesti tu cuvintele!!!! Daca asa mi-a venit sa scriu...Si mi-a placut filmul ala! As fi vrut sa am si eu un cal la tara, da' nu s-a putut. De fapt si acum mai vreau un cal, da' nu sunt fonduri...Again!!!! 50.gif
Nana Floare
QUOTE
Daca asa mi-a venit sa scriu...


Pai asta era sportul favorit al lui Freud...sa rastalmaceasca cuvintele...eu doar am dat quote la ce ai zis. tongue.gif

Calaritul e un privilegiu al aristocratiei...multumeste-te si tu cu alt animalut de casa...un pisoi, un caine, un sarpe...
halcyon_lll
Un sarpe n-ar fi rau da' nu prea am unde sa-l tin. am avut broaste testoase da' m-am saturat de ele si nu le mai am. imi plac de fapt reptilele!!!
Nana Floare
Mie mi-e sila de reptile...mai ales de cand s-a intamplat ca era cat pe ce sa ma muste o javra de vipera cand imi era lumea mai draga...

Hai sa revenim la ardeleni...ca frumosi is Doamne... rolleyes.gif
halcyon_lll
Si tot nu vrei sa zici de unde esti?
Nana Floare
detalii biografice dau doar pe personal message...la cerere tongue.gif
...pana una alta clicheaza pe member's profile si vezi ce scrie la Locatie... smile.gif Sunt vantul...ca sa exist tre' sa ma misc... wink.gif
TriRegnum
Ce spuneti de Alba-Iulia? poate sunt la episcopia de Alba in ziua intalnirii si poate pot sa vin si eu.
Daca nu, poate facem o plimbare prin Sibiu, nu am mai fost demult si-mi place orasul.
Nana Floare
pai ce-o sa zica spionii episcopului daca te vad prin oras cu niste forumisti depravati precum cel care iti scrie??? tongue.gif
TriRegnum
Da' tu crezi ca vin cu reverenda fluturand in vant? Nu cred ca o sa-mi pun nici gulerasul, ci doar o insigna discreta care sa arate ca sunt cleric. Si am grija sa nu stau la terasa din fata episcopiei(nici uneia din ele), oricum episcopul nu are spioni, in schimb daca apare ceva rau cu un preot vaticanul afla primul si apoi afla episcopia in cauza. tongue.gif
Nana Floare
spionii papei atunci...Doar nu vrei sa-ti compromiti cariera...toti la Han dorim sa ne mandrim ca am dat lumii un papa... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
TriRegnum
N-am eu vise de-alea, ca dor cand le tai de pe lista cand vezi ca nu se realizeaza. [...] Imi place foarte mult de Cardinalul Walter Casper(Presedintele Consiliului Pontifical pentru Promovarea Unitatii) si de Cardinalul Joseph Ratzinger(Cardinalul Prefect ) sunt doi oameni pe care ii admir in mod deosebit, doi oameni de o inestimabila cultura plini de dorinta de a face binele.
Nana Floare
Cel mai distractiv la faptul de a fi episcop sau cardinal este ca nu mai asculti spovedaniile enoriasilor de rand, ci pe cele ale preotilor pe care-i pastoresti...Cate stie un episcop...D'aia par asa de intelepti... rolleyes.gif
Elena Z
Si eu sunt ardeleanca...
Afrodita
QUOTE (Nicodim @ Dec 1 2003, 10:05 PM)


Hai sa revenim la ardeleni...ca frumosi is Doamne... rolleyes.gif

Aham foarte frumosi...Pacat ca nu am apucat sa cunosc mai "de-aproape" macar unu' din ei biggrin.gif rofl.gif
unul
Se accepta si cei proveniti din strabunici ardeleni?
Ardealul e mare si frumos. Poate incercati o caravana. Sa nu se supere nimeni, faceti un tur al Ardealului, trecand prin localitatea fiecaruia.
Afrodita
Nu e rea ideea...Insa pt cei din afara Ardealului e cam greu de indeplinit...Caci deh! Necesita timp si bani din pacate...2 lucruri la fel de pretioase...Sper sa reusim sa ne strangem o data mai multi si sa punem in practica o 'caravana" din asta...Ar fi super fun! biggrin.gif
sorin666
QUOTE (Nicodim @ Dec 1 2003, 11:05 PM)
Mie mi-e sila de reptile...mai ales de cand s-a intamplat ca era cat pe ce sa ma muste o javra de vipera cand imi era lumea mai draga...

Hai sa revenim la ardeleni...ca frumosi is Doamne... rolleyes.gif

Frumosi ca frumosi, da'.... TAREEE molcomi rolleyes.gif
sorin666
QUOTE (halcyon_lll @ Dec 1 2003, 10:38 PM)
QUOTE (Nicodim @ Dec 1 2003, 10:36 PM)

Alba-Iulia?

Ce Alba-Iulia? Timisoara!!!! rofl.gif

ME TOO !!! laugh.gif
TriRegnum
Afro

QUOTE
Pacat ca nu am apucat sa cunosc mai "de-aproape" macar unu' din ei


Hai ca ma cunosti pe mine, ca mis ardelean, no ce zici ! Asa pe net, pana acum, e destul...las' ca o sa ne intalnim odata toti.

Nicodim

De ce crezi tu ca spovada unui preot il face pe episcop mai intelept? Noi nu prea avem de spus cine stie ce, dar ii cerem sfatul cand vedem ca cineva vine cu un pacat mai mare la spovada la noi; il intrebam ce si cum sa facem, daca ne poticnim.
Carmi
Si eu mi-s ardeleanca....

@TriRegnum: catedrala catolica din Tg Mures este fantastica poate vii la un schimb cultural wink.gif

@Sorin666: Tg Muresul e orasul de bastina al reprezentantei mercedes....poate te conving sa vii la un drive test smile.gif

@Afro ziceai tu ceva candva de un brasovean parca ..... cica avea o limba magnifica secret.gif

@Ghost: poti vedea niste Aprilii meseriase prin Mures biker.gif

@Smarandita: sunt bajeti frumosi mureseni.....

@ all:si avem niste cluburi chiar mistoace deci muresul fiind in inima ardealului distantele din restul de alte locatii fiind egale...prin oncluzie si deductie metafizico-socialo-spatialo-etc-ce mai vreti voi este locul potrivit

Am zis!
Afrodita
QUOTE (Carmi @ Dec 2 2003, 01:29 PM)
@Afro ziceai tu ceva candva de un brasovean parca ..... cica avea o limba magnifica secret.gif


Aoiliooo blink.gif Pai era secret fata meaaa hh.gif Uhh, cum ma dai tu de gol harhar.gif
ahh si brasovenii tot ardeleni sunt? blink.gif biggrin.gif
halcyon_lll
Io zic ca intalnirea sa fie la Cluj ca e mare si frumos sau la Sapanta in Cimitirul Vesel. Acolo ati fost? In inima Ardealului, nu neaparat in inima geografica!
sorin666
Decit intr-un cimitir, fie el si vesel, mai bine intr-o bodega, cu ciorba de burta, acrita cu bors, dreasa cu smintina si iute la gust... thumb_yello.gif
Ah, amintirile... la sosea, in judetul Sibiu, in excursie "de studii" cu elevii de la scoala de maistrii... biggrin.gif Un veac a trecut de atunci...
Carmi
QUOTE (afrodita @ Dec 2 2003, 02:07 PM)
Aoiliooo blink.gif Pai era secret fata meaaa hh.gif Uhh, cum ma dai tu de gol harhar.gif
ahh si brasovenii tot ardeleni sunt? blink.gif biggrin.gif

pai nu te dau de gol ca ti-am zis la ureche cool.gif

si daca n-are nimeni nimic (si aici ma refer la un anume copil wink.gif ) atunci si brasovenii sunt ardeleni laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.