Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Prima Voastra Postare La Han
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Catalin
Ma uitam azi si incercam sa revad prima mea postare la Han. Era la 'Religie' la thread-ul despre fanatism. Din pacate, acest thread nu mai exista (sad.gif) asa ca eu insumi nu pot raspunde la intrebarea din titlu. Dar voi? Care a fost prima voastra postare aici?
cameron
Prima mea postare a fost la "Teatru Film Carte"..la "ce carte cititi acum?"
Dupa aceea multa vreme am ramas prinsa in "Jocul cuvintelor"..pana am avut curaj sa mai postez ici-colo..
Zed
Am postat direct la dragoste&sex , wau , ce curaj am avut laugh.gif
genicon
Chiar nu mai am nici cea mai mica idee... Ar fi intr-adevar interesant sa imi revad prima postare dar nu am idee pe unde s-o caut... smile.gif
Nana Floare
Eu eram un vizitator asiduu al Hanului inca de prin iunie-iulie...cand m-am inscris, pe 12 septembrie, l-am rugat pe Mihai sa-mi dea spatiu de Jurnal...asta a fost primul mesaj...si acum Jurnalul s-a facut cat un vitel...sapte pagini si 100 postari in doua luni...manca-l-ar mama. smile.gif
OMU'BUN
Eu am intrat "in forta" la "dragoste si sex", cu primul meu post. Il mai recitesc din cand in cand, mai ales fiindca a fost ...primul!
Mistinguett
Eu am intrat la Turism, daca nu ma insel la subiectul cu Manastirile. Chiar a "adormit" Turismul... cred ca lipsa lui Sorin... cry.gif
Afrodita
Uhh...
Da Omule Bun si eu imi amintesc prima ta postare la Han biggrin.gif Insa de a mea nu am nici cea ma vaga idee pe unde a fost...Nu mai stiu daca la "Dragoste si sex" sau la Poiana...Tot ce-mi amintesc este ca am rasfoit putin Hanul, mi-a placut si cam dupa vreo ora m-am logat si am intrat in forta cu mesajele rofl.gif Si de atunci tot asa o tin rofl.gif
Cain
oh , nu-mi mai amintesc ce am mancat saptamana trecuta, daramite PRIMUL post aici... laugh.gif in mod sigur nu mai exista, deoarece dispar posturi NOI, daramite cele din framantarile nasterii forumului....
TriRegnum
Fratilor nu mai tin minte primul meu post desi sunt de o luna si un pic la han. La cele peste 100 mesaje ale mele, nu mai tin minte. In schimb daca ma intreaba X ce a spus acu' un an la spovada ii spun cuvant cu cuvant, desi in timpul confesiunii ma fac ca ploua de unii tineri zic: "Ce fain ii la asta ca nu asculta si pot sa-i zic ce vreau" numai ca eu prind cam tot si le dau imrpesia asta ca sa poata spune tot ca altfel se inhiba.
Chiar nu mai tin minte, stiu doar ca la Universul Credintei.
Cain
credeam ca la dragoste si sex... si ca a fost asa de porcos, ca l-a sters Mihai.... rofl.gif
axel
Mi-am cautat primul meu post si am constat ca este la Jocul cuvintelor rolleyes.gif
Se pare ca eu nu am inceput in forta, la Dragoste&Sex sau Religie, ca altii tongue.gif
Mistinguett
M-am uitat la profil (DUH!!) si primul post al meu a fost la Bucatarie, bineinteles. Ce-o fi fost in capul meu sa cred ca nu la Bucatarie mi-a fost soarta? rofl.gif
Mihai
Genicon, primul mesaj (http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?act=ST&f=44&t=31&hl=&view=findpost&p=506):

QUOTE
Mihai, nu sunt tocmai de acord cu tine - nu este chiar sistemul de pe vremea comunismului. Eu de exemplu, in orsul meu, sunt la cel mai bun... sau ma rog, cel mai "celebru" liceu. Si sunt la un profil de limbi moderne - unde nu am decat 14 materii diferite, si in fiecare zi incep la 8 si termin la 13. Deci, un program f lejer.
Sti care e faza? Noi vrem prea mult sa semanam cu occidentul si asta este inteles gresit. Pt ca, recunosc, in scolile noastre nu se mai face nimic (deci, nici vorba sa mai fie ca pe vremea lu Impuscatu').
Parerea mea...


Afrodita, primul mesaj (http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?act=ST&f=45&t=195&hl=&view=findpost&p=1766):

QUOTE
hehe...adevarul e ca daca as avea bani as fi un pic mai fericita, in sensul ca as fi linistita in legatura cu eterna "zi de maine"...ma gandesc ca in felul asta aduc banii fericirea, pt ca iti aduc siguranta financiara de care oricine are nevoie...si daca as avea bani acum , intr-adevar mi-as deschide o afacere...insa nu stiu exact ce si cum pt ca vreau prea multe si nu m-am hotarat inca:) te anuntz eu mai incolo ce m-am hotarat sa fac:) dar tu? tu la ce te-ai gandit cand ai pus intrebarile? ai ceva in cap , referitor la vreo afacere?


Puteti gasi ultimul mesaj cautand, in toate mesajele scrise de voi, ultimul mesaj care apare. smile.gif

axel
QUOTE (Mihai @ Nov 24 2003, 11:02 PM)
QUOTE
hehe...adevarul e ca daca as avea bani as fi un pic mai fericita, in sensul ca as fi linistita in legatura cu eterna "zi de maine"...ma gandesc ca in felul asta aduc banii fericirea, pt ca iti aduc siguranta financiara de care oricine are nevoie...si daca as avea bani acum , intr-adevar mi-as deschide o afacere...insa nu stiu exact ce si cum pt ca vreau prea multe si nu m-am hotarat inca:) te anuntz eu mai incolo ce m-am hotarat sa fac:) dar tu? tu la ce te-ai gandit cand ai pus intrebarile? ai ceva in cap , referitor la vreo afacere?

QUOTE (afrodita)
Nu mai stiu daca la "Dragoste si sex" sau la Poiana...

Sex... bani... se leaga rofl.gif
ypsilonalpha
He he - vremurile "eroice" de la inceputurile Hanului rolleyes.gif

=====================
Razboi? (Pagini 1 2 )

ypsilonalpha
Trimis pe: Mar 3 2003, 10:00 AM

Raspunsuri: 33
Vizualizari: 259

Chiar ca s-au grabit sa o eticheteze "al treilea razboi mondial". In fond e o confruntare (si inegala pe deasupra) intre SUA si Irak, nicidecum o confruntare SUA+Anglia+Spania+noii aliati est-europeni contra Franta+Germania+Rusia. Probabil ca singurele lucruri care ii invrajbesc (pe vestici, vreau sa zic) este cota-parte din petrolul irakian pe care il vor obtine/prelucra dupa razboi, si cota-parte "alocata" pentru lucrarile de rezonstructie.
======================================

Outeam sa jur ca primul post a fost la Jocuri sau la Vedete si Anti-Vedete, da' uite ca n-a fost asha.
Afrodita
QUOTE (axel @ Nov 24 2003, 10:08 PM)

Sex... bani... se leaga rofl.gif

Nu se leaga mai...Ca sexu' e intr-un loc, banii in altu'...Aici pe Han ma refer, ca in real life banii pot fi langa sex, adik in buzunare rofl.gif
Tudy
Data inscrierii mele la Hanu Ancutei a fost 22 martie 2003. O vreme am tot "studiat" forumul, si mi-au placut persoanele care erau inscrise si care participau activ la thread-uri. Mi-a placut si faptul ca era primul forum unde regulile ce trebuiau respectate in cadrul unui dialog erau specificate clar... Cu toate astea, primul meu mesaj a aparut cam dupa o luna de la inscriere, la Filosofie si Dezbateri, in thread-ul "Exista Dumnezeu?" (17 aprilie 2003)... Mi-am facut o intrare "filosofica", pe tema existentei Divinitatii, din care citez:

QUOTE

Se vorbeste despre "Divinitate", subiect pe care noi ne tot straduim sa-l coboram la nivel mental, condusi de iluzia ca astfel l-am putea intelege... Asta e problema omenirii actuale: se crede ca TOTUL poate fi explicat, sintetizat, teoretizat, abstractizat, conceptualizat, definit, argumentat, analizat... Si facem aceste lucruri cand noi ar trebui sa ne bucuram "pur si simplu" de Divinitate, si nu sa incercam sa-i argumentam existenta, s-o definim, s-o teoretizam...

[...]

Divinitatea o cunoastem doar prin Revelatie. Nu avem cum sa o "invatam" de la altcineva. Iar baza limbajului, metoda cea mai folosita de transmitere a informatiei, este lucrul cu conceptele, mesajul transmis fiind imposibil de despartit de conceptele cu care se lucreaza. Daca omul n-ar vrea sa-l cunoasca pe Dumnezeu, acesta nu i s-ar arata niciodata...

[...]

Nu putem "invata" sa-l cunoastem pe Dumnezeu, ci mai degraba trebuie sa ne "dezvatam" de modurile profund gresite prin care am ajuns sa vedem lumea... In acel moment, raspunsul la intrebarea "Exista Dumnezeu?" va aparea de la Sine...




...la scurt timp dupa aceea am fost numit moderator la Filosofie si Dezbateri... rolleyes.gif
AIWA
QUOTE (Cain @ Nov 24 2003, 07:18 PM)
oh , nu-mi mai amintesc ce am mancat saptamana trecuta, daramite PRIMUL post aici... laugh.gif in mod sigur nu mai exista, deoarece dispar posturi NOI, daramite cele din framantarile nasterii forumului....

Hai mai "TOVARASE" cum poti sa uiti?!?
Prima ta postare a fost facuta la 14 si 3minute in data de 18 martie 2003! Si nu la SEXOASE ci la prima ta iubire smile.gif Adica la HARDWARE si mai exact in topicul INTEL vs AMD

Ufff...auzi la el a uitat ce a mancat saptamana trecuta! biggrin.gif Bine ca nu ai uita cind a facut Aiwa ultima betie laugh.gif spoton.gif laugh.gif
AIWA
Din punctul meu de vedere prima mea postare....a fost facuta intr-un loc in care fiecare user ar trebui sa posteze!(unii neglijeaza acest lucru sad.gif )
Cu alte cuvinte primul meu post a fost facut la 19 si 8 minute in data de 11 martie 2003 in cadrul forumului PERIPETII LA GURA SOBEI si mai exact in cadrul postului SA NE PREZENTAM adica AICI


Cain
Dragule, ce sa-i faci, unii dintre noi, intai intram incaltati cu bocancii plini de noroi pana in sufragerie, si abia apoi dam binete, ne prezentam, si spunem scopul si durata vizitei ... wink.gif
Da, se pare ca ai dreptate, la HW am postat prima si intaia oara... si nu stiam daca sa ma bag cu tine moderator, sau nu ohyeah.gif Se pare ca am facut bine, ca altfel il porcaiam bine pe prapaditu ala de Yoda... laugh.gif
Vegas2002
Eu nu-mi mai amintesc unde am postat pentru prima data cry.gif cry.gif
Mistinguett
Uite-aici, Vegas. spoton.gif
genicon
Wow! Sarumana, Mihai! Doamneeeee... mai bine nu puneai mesajul ala ca m-am facut de ras. Ofofof... frageda copilarie... biggrin.gif
black ice
Prima postare a fost in data de 15 aprilie in cadrul forumului editoriale.
A doua a fost in cadrul forumului "sugestii, reclamatii...", post in care criticam putin hanul smile.gif

De fapt, daca bine imi aduc aminte, inainte sa postez ceva, l-am stresat pe Mihai cu cateva pm-uri 'interogative' biggrin.gif
nefertiti-old
Zau daca mai tin minte unde si ce am postat prima data. Cert e ca-mi place la han, chiar daca nu mereu am timp sa scriu thumb_yello.gif
Vornicum
Primul meu post e o amintire jucausa.
L-am pus la Jocuri, ceva legat de cuvinte traznite...

Gaseste toate posturile acestui utilizator ( in caz ca aveti lapsus ). spoton.gif
Yvonne
Pe mine m-a adus aici Cameron si cred ca am inceput cu jurnalul.Din pacate o multime din postarile mele s-au pierdut.
Vornicum
O! ce amintiri ! ce vremuri !

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...sts&hl=&st=4400


Imi vine sa plang, sa murmur sa zbor si sa cant! tongue.gif Va zic eeu, viata e prea scurta

saldora
n-am mai tinut minte.. (acusi se face un an pe 24 aprilie)
dar am cautat primul post si l-am gasit.. in topicul Iubirea - O Taina Necunoscuta?! si primul care mi-a urat bun venit a fost Clopotel biker.gif
Onix
In forumul "Enigme si ghicitori"; de altfel, a ramas preferatul meu pana in ziua de astazi. thumbs-up.gif
actionmedia
Se pare ca prima postare a mea a fost asta:

prima postare

QUOTE
QUOTE (Achernar @ 9 Jun 2004, 04:25 PM) p.s - off topic : Curios e faptul ca turcii otomani nu au avut probleme majore cu slavii, in schimb s-au impiedicat in populatiile non-slave (romani, unguri, germani). Nu stiu cum ar putea fi explicat lucrul asta.

Ungaria a fost pasalac la fel ca serbia si bulgaria.
Germanii si austriecii erau prea deparete pentru a sustine o campanie adevarata
Ai nostrii iau tinut un pic mai mult in sah si pana la urma au cedat.
Nu inteleg care e legatura cu limba daca

Era in Cronica Timpului la Limba Dacilor si Originea ei

Si eu eram convins ca prima postare era asta:
a treia postare
De fapt asta este postarea de care imi amintesc ca fiind prima. Este prima postare serioasa.
rebel
QUOTE (HanuAncutei -> Calculatoare @ WEB si GSM -> Software si Programare > Virus Inexistent!?)
Fie rulezi un online scan gratuit, preferabil cel de la Trendmicro, fie iti faci rost de The Cleaner (da, are si un trial version), al Moosoft, sistem impotriva trojan horses specializat. AVG-ul este concentrat mai mult asupra virusilor, worms-urilor si virii-urilor, avand o baza de date a trojan horses destul de scazuta.
iniya
postare in Poienita...

'Va doresc un Craciun fericit!...Acum e prima mea postare; sper sa ma descurc; daca nu,sunt sigura ca ma invatati voi ...si sper sa ma simt bine alaturi de voi. Il stiu numai pe CACTUS , dar as vrea sa va cunosc pe toti'...
Marcus
Iata prima mea postare... "seituri" se scrie "situri"

QUOTE
Stiti seituri cu avataruri?
Spuneti-mi si mie cateva vreau sa aleg o poza in afara celor disponibile in galeria de baza a hanului.


nu intamplator am postat aici... astazi mi-am schimbat avatarul dupa aproape un an... mi se pare ca am ajuns la nivelul la care eram atunci cand am postat prima data la Han. sad.gif
tikky
nu mai tin minte sad.gif, ar trebui sa ma uit in mesaje
Cla
Eu cred ca primul sau printre primele mele postings au fost despre:
"Menny greetings pt ziua mamei", sau cam asa.
Ghinionul meu a fost ca īn RO nu se cunoaste "Ziua Mamei"
si am fost luat la misto: "ce mama? Mama Europa?"

Eh... rolleyes.gif spoton.gif
Fantasee
Asta a fost:

"Zilele astea citesc "Cel mai vestit vanzator din lume" - Og Mandino. O voi termina repede, este o poveste captivanta. Cred ca dupa asimilarea informatiilor prezentatae in ea, oricine poate vinde orice pe lumea asta. "

Două ore mai tārziu descopeream poieniţa. rofl.gif
mutulica
tot ce imi amintesc e ca niste amici de pe alte forumuri m-au chemat pe aici, si ca la inceput nu prea ma accepta lumea...
nu ca s-ar fi schimbat intre timp prea muilte
Cla
a cui o fi vina?
mutulica
fie vorba... faceam o remarca pentru mine...
chiar nu am nevoie sa ma accepti, pentru ca nu imi pasa
simonsays
mutulica, nu esti deloc, aPsolut deloc cuprins de spiritul sarbatorilor.. toleranta, dragule, asta e cuvantul magic ! hai sa facem o casa de toleranta... rofl.gif
Serenity
Prima mea postare fu la Universul Cartilor pentru ca sunt o intelectuala.

Am zis.
mutulica
QUOTE (simonsays @ 28 Dec 2006, 07:10 PM)
mutulica, nu esti deloc, aPsolut deloc cuprins de spiritul sarbatorilor.. toleranta, dragule, asta e cuvantul magic ! hai sa facem o casa de toleranta... rofl.gif

fa tu casa ca vin si io
da sa fie cu placeri ieftine, aproape gratuite
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.