Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mita Mea E Bolnava
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
asana
nu stiu ce se intampla cu pisica mea dar e tare bolnava ... cred... vomita destul de des, nu mai mananca , nu se mai joaca... si doarme foarte mult....zilele trecute a gasit mama un virme intestinal ... i-am administrat o pastila ptr viermi dar nu am observat nici o schimbare ... i need help
Mistinguett
Asana, bine-ai venit la Han!
Du-ti pisica la veterinar, urgent! mai ales daca e micuta.
Mistinguett
Asana, nu e nevoie sa deschizi un subiect nou la fiecare raspuns, cand vrei sa raspunzi apasa pe butonul de "post reply".

Eu nu stiu cat e de grav, si nimeni nu poate sa-ti spuna decat un veterinar care o vede si o consulta. De obicei, cand pisicile nu au pofta de mancare si letargice, cauza e serioasa. Si daca spui ca are si viermi intestinali... fie-ti mila de ea si du-o la un doctor. Din pacate pe pisici nu poti sa le tratezi cu ceai de musetel si cataplasme.
asana
am fost la farmacie ieri si am cumparat pastile pentru viermi intestinali ... i-am administrat aseara o jumatate de pastila dar azi dimineata am constatat ca starea ei este nschimbata ... o sa o duc si la doctor ... dar spune-mi totusi poate sa moara? by the way numele ei e mitza
Cain
Da, poate sa moara, si este totala inconstienta din partea ta ca nu ai dus-o la doctor pana acum. Tratamentul "dupa ureche" nu face decat sa agraveze boala, in marea majoritate a cazurilor. Ce este cel mai grav e faptul ca s-ar putea ca nu din cauza viermilor intestinali sa se simta rau... desi sper ca asta sa fie motivul, si atunci mitzul o sa scape repejor. Asculta sfatul medicului, si repeta tratamentul, daca este necesar, dupa o luna, chiar daca ti se pare ca animalul se simte bine.

Sanatate pisicului thumb_yello.gif
asana
mwah1.gif te-am c-am stresat azi...imi pare rau...mersi mult ptr tot
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.