Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Stie Cineva...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Universul Cartilor
lulu
... unde as putea gasi un dictionar francez-roman de termeni din domeniul constructiilor ???

Multumesc. Lulu
Soarele
Cauta in anticariate, sigur gasesti. Si dc esti din bucuresti iti recomand anticariatele din pasajul unirii!
lulu
Speram sa existe vreo editie recenta in librarii.... In anticariate nu pot sa caut acum, pentru ca in acest moment nu sunt in tara si nici nu voi veni curand. Cu prima ocazie...
Oricum, multumesc mult.
Numai bine.


Tinkerbell
Ma folosesc de topicul asta veeeechi, sa intreb daca ma poate ajuta cineva.... unsure.gif

Caut o carte: "Omul pierdut" autor Ramon Gomez de la Serna.
Daca stiti, daca ati vazut-o pe undeva, poate mai gasesc si eu un exemplar ratacit....
Multumesc.
dor
Vreau si eu o carte cu citate, un fel de colectie de citate adunate de cineva...
Puteti sa imi recomandati ceva?
Cla
O carte virtuala, o carte normala, un soft, pe ce limba, doro? unsure.gif
Cunosc de ex un soft cu citate, care creste... si creste.
Dar pe germana dunno.gif
dor
initial vroiam o carte care sa cuprinda citate celebre adunate de-a lungul istoriei.
Dar presupun ca si un soft ca asta e foarte bun.
Cla
QUOTE (doro @ 26 Oct 2006, 03:22 PM)
initial vroiam o carte care sa cuprinda citate celebre adunate de-a lungul istoriei.
Dar presupun ca si un soft ca asta e foarte bun.

Īncearca, Doro, ala pe care l-am avut eu, nu-l mai gasesc. Daca asta-i bun, zi-mi te rog si mie. Download:
Das kleine Z 4.08 smile.gif
dor
Merci mult de tot Cla flowers.gif
Programul merge foarte bine, sunt si multe citate. Screenshot: user posted image
Cla
Fain, doro flowers.gif mi-l iau si eu, sunt curios smile.gif
exergy33
Stie cineva de unde as putea face rost de cartile lui Martin Amis , in format electronic ? ... romana , engleza sau franceza smile.gif
... si de Recviem pentru Est de Andrei Makine ?

Multumesc anticipat .
Tinkerbell
Daca stie cineva unde se poate comanda "Submarinul iertat", Ruxandra Cesereanu & Andrei Codrescu, Ed. Brumar 2007, rog mult pm, sau aici, sau unde vrea, numai sa-mi spuna unde sa caut ca eu n-am gasit.
jude
Am nevoie de "Limitele interpretarii" si "Tratat de semiotica", de Umberto Eco. Aveti / stiti unde as putea gasi cartile in format electronic? unsure.gif
Serenity
Oameni buni, cand eram mica am citit o carte despre o fetita orfana care pe langa faptul ca isi facuse singura o "locuinta" si isi sculpta din lemn linguri, etc. etc. .... si-a confectionat pantofi din panza si talpa din trestie. Stie cineva despre ce carte vorbesc? Ca o sa innebunesc daca nu aflu... De vreo doua ore tot bag cuvinte cheie pe Google si nici urma. Daca nu ma insel au fos si desene animate dupa cartea asta....

Plssssssssssssssssss help!
motanul_incaltat
Perrinne ?
Serenity
Daaaaaaaaaaaaaaa.... hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif Multumesc din suflet! M-ai scapat de o obsesie!
motanul_incaltat
sorry.gif Glad I could help. smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.