Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Startit - Bani Disponibili Pentru Idei De Soft
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
1,618033
Cel mai tare proiect de strangere de idei IT


Cei de la GeCAD - care s-au umplut de bani wink.gif in urma vanzarii RAV catre Microsoft, pun acum la bataie cateva milioane de dolari (si pana la 50 mil $) pentru idei si proiecte romanesti in domeniul IT.

Cu alte cuvinte, daca aveti idei, proiecte in dezvoltare, si credeti ca s-ar putea transforma in produse vandabile in afara, dar nu v-a bagat nimeni in seama pana acum, inscrieti-va acolo in concurs, si s-ar putea sa dati lovitura.

Mi se pare un concurs misto si super interesant.

Si, desi recunosc din start ca nu sunt strain de el, sper sa aveti voi idei atat de bune incat sa luati potul. tongue.gif

Asadar: www.startit.ro

Ce ziceti?
Arktu
Foarte frumos! Desi ar fi o problema: cum stii ca nu zic ei ca ideea e proasta si te resping si apoi o folosesc ei pe la spate?!
Mi-ar placea dar din pacate nu prea am idei IT atat de inovative cat sa ma prezint la ei.
Zod
cel mai greu mi se pare mie sa gasesti o idee originala. in ziua de azi, cu milioane de aplicatii, e aproape imposibil sa creezi ceva absolut nou si nemaintilnit.
lukaishere
Mi se pare o initiativa destul de buna din partea lor. Sunt sigur ca exista destui
programatori "solitari" care fac nishte softuri mishto, dar nu are cine sa-i sprijine
ca sa scoata si ei niste bani de pe urma eforturilor.
Un programator nu trebe sa mai zica "Pai ce rost are sa duc proiectul asta la
bun sfarsit, daca tot nu pot sa-l vand?".
morfeus
Am o ideie care e legata de celulre si de .NET .
Deocamdata o pastrez ca ideia de atestat. smile.gif
Au cumvavreo adresa de email ?,pagina pt concurs?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.