Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Radio Contact A Murit! Traiasca Radio Kiss Fm !
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Show-biz > Mass-media
AIWA
Dupa cum bine anunta revista Vip in paginile sale de inca acum 1 luna iata ca imposibilul a devenit posibil! Radio Contact nu mai emite! In locul lui emite Radio KISS FM biggrin.gif
Matinalul de dimineatza este realizat de cei doi carcotasi Huidu respectiv Gainusa!
secunda
am vazut aseara; i-am vazut pe cei doi...insa zau ca nu am inteles din ceea ce aratau ei ca Radio Contact nu mai e.
in plus, nici numele Radio-ului unde isi au matinalul nu l-am inteles...in fine...bine ca ma lamurisi.

dar stii de ce nu mai exista Contact? dunno.gif

acum, vorba aia, king.gif a murit, traiasca king.gif !

drunk.gif 39.gif
Sagitarius
Felicitari noului KISS FM thumb_yello.gif
E un radio care merita wink.gif
unul
Aveti idee unde pot fi gasiti pe net?
AIWA
Uff oare unde se pot gasi pe net:)
Ai incercat sa apesi pe --> http://www.radiocontact.ro/
Sagitarius
QUOTE (unul @ Nov 7 2003, 08:59 PM)
Aveti idee unde pot fi gasiti pe net?

Deocamdata site-ul lor e in constructie... tongue.gif
Mihai
QUOTE (AIWA @ Nov 9 2003, 10:49 AM)
Uff oare unde se pot gasi pe net:)

De fapt noua adresa este: http://www.radiokiss.ro/
Ar fi culmea sa pastreze vechiul nume pentru site... de la radiocontact.ro e redirectionare.
FLURRY
Mie nu-mi place! Nu-mi convine! Imi vreau radio contact inapoi!
genicon
Am o colega care este din Galati sau Braila, nu stiu exact, care a spus ca acest Kiss FM exista dinainte in Braila/Galati si era un post jenant in care se dadeau numai manele... ohmy.gif nu stiu sigur daca are legatura sau nu cu noul post de radio, insa...........
AIWA
Nu are legatura....poate e un pirat... 50.gif
Cain
dinspre partea mea este ok noul post, imi place ce muzica baga. partea proasta (singura, de altfel) este lipsa totala a stirilor.. dimineata imi sunt indispensabile; fapt care m-a determinat sa schimb postul. definitiv...

ps. din aceleasi pacate, la servici numai pe asta pot sa-l prind calumea; nu de alta, da e la doar cateva etaje deasupra capului meu biggrin.gif
ypsilonalpha
Se zvoneste prin tirg ca sub aceasta modificare de "emblema" se ascund interesele postul Prima TV, care, dupa ce a pus mina pe Radio Star, a dorit acuma sa se extinda la nivel national. Om vedea cit e adevar si cit pacaleala in aceasta informatie.

Off-topic:
@Cain: Cite etaje, daca nu-s indiscret? rolleyes.gif
AIWA
QUOTE (ypsilonalpha @ Nov 18 2003, 12:18 AM)
...............
Off-topic:
@Cain: Cite etaje, daca nu-s indiscret? rolleyes.gif

Pai el e la Parter...la intrare(nu ai vazut ghereta aia pe care scrie PAZA "CAIN" rau inside smile.gif
Si tot offtopic:) cain...AM O ARSITA cry.gif


*********************************************

Da se pare ca lipsa stirilor ...va atrage un numar de ascultatori catre alte posturi specializate insa...Carcotasii au un alt stil;..si e si normal ca nu s-ar potrivi ceva seriozitate(ma refer la stiri) cu stilul lor stulumbatic!
Cain
Ypsi, si eu am auzit ca PrimaTV are codita bagata, ba chiar si cred chestia asta...

Cain rau zici ? Aiurea, sint bland ca un mielusel ... ohyeah.gif
secunda
QUOTE (Cain @ Nov 17 2003, 02:18 PM)
nu de alta, da e la doar cateva etaje deasupra capului meu biggrin.gif

sorry de offtopic dar nu ma pot abtine rofl.gif
carevasazica unii din cei care te enerveaza in lift sunt chiar carcotasii? -e retorica, nu imi raspunde ohyeah.gif

ontopic:
in sfarsit am aflat numarul lor de telefon, adica l-am retinut biggrin.gif
021/ 411 77 97 si mai e unul ...insa l-am uitat ph34r.gif
ypsilonalpha
Si ca sa fiu in ton cu discutia (lifturi + ciini), cine suie cu lifturile alea poate avea cinstea de a imparti cabina atit cu liftierele cit si cu potaia-emblema a postului Radio Kiss (scuzati expresia "potaie", da' daca-i ciine vagabond, io ce sa-i fac?).

Editare: Pradon, nu-i emblema ci mascota ... sau asa ceva.
secunda
QUOTE (Cain @ Nov 18 2003, 08:21 AM)
si eu am auzit ca PrimaTV are codita bagata

eu am aflat din sursa sigura ( un prieten din mass-media buc) ca patronul de la Prima Tv a cumparat postul R. Contact si i s-a pus pe chelie sa il schimbe in Kiss Fm, ca sa se vada ca e altul acum..
in fine...
unul
Daca patronul de la Prima TV are atatia bani, de ce nu si-a facut un post de radio nou? Dupa cativa ani de Radio Contact, imi vine destul de greu fara el. Vreau Contac-ul inapoi.
anda_magda
Nu stiu ce s-a cam intamplat cu acest radio ca atunci cand am plecat eu din tara era bine si frumos. mie insa imi e tare dor de carcotasii care-mi faceau diminetile frumoase si zilele mai zambarete. asa ca spuneti-mi si mie ce mai e de capul lor si de ce zice lumea ca s-au schimbat. ce anume mai discta ei acum pe la emisiuni?
Oricum site-ul radio 21 merge in continuare si destul de bine si nu s-a schimbat.
Cain
Ypsi, da stii ce POFTA am sa-i tag javrei aleia un sut in fund ?? mama-mamaaa.... laugh.gif
ypsilonalpha
biggrin.gif Abtine-te, ca vine sindicatul liftierelor si femeilor de servici peste tine laugh.gif ba chiar poti intra in gura lu' Huidu and his Gainusa. Ca si astia se plimba cu liftu' ...
Cain
pai ce treaba are liftiera cu javra aia ?? e potaia contactului, nu a femeilor saipsap-iste ! laugh.gif

anda_magda, s-au schimbat, asa cum se schimba oricine in timp... insa nu au deviat prea mult de la stilul care i-a consacrat. iar siteul radio21 nu avea dece sa se modifice.. au plecat 2 insi de acolo, nu si-au schimbat profilul...
anda_magda
mi-ar parea rau sa se fi schimbat chiar asa incat sa nu-i mai recunosc!ar fi si pacat, ca doar stilul care-i caracterizeaza nu e prea des intalnit, nici la noi, nici prin alte parti.
imi e dor de o dimineata carcotasa! cool.gif
Cain
asculta kissFM smile.gif dimineata
anda_magda
as asculta eu daca as putea, dar radioul meu nu prinde decat skyrock, cherie fm, nostalogique, france culture si alte chestii dragute de genul asta ohyeah.gif
asa ca raman la ceea ce spuneam inainte: mi-e dor de o dimineata carcotasa! jamie.gif
Cain
come home.... thumb_yello.gif
anda_magda
as vrea eu , dar nu prea se poate acum sad.gif
trebuie sa mai stau cev
Ares
Sau poti sa incerci sa asculti on line... Nu stiu daca mai merge, dar link-urile erau
http://dn.ines.ro:8800/listen.pls
http://listen-live.radiocontact.ro:8800/listen.pls
anda_magda
mersi pt sugestie, dar nu prea pot
ca nu am nici laptop si nici calculatoarele astora nu au boxe, casti etc
iti vine sa crezi? cica sunt intr-o tara "civilizata"
bunicu'Gilbert
Are sau nu are buletine de stiri?
Pe Huidu si Gainusa ii prefer la Tv. La radio nu au acelasi charm.
Mi-a placut mai mult Contact-ul.
anda_magda
mai forumisti, simpatizanti ai carcotasilor, eu va pup si va urez toate cele bune(sa fie porcu de craciun gras si frumos) caci nu stiu daca mai intru pe site in vacanta!
si daca-i vedeti pe carcotasi pupati-i si din partea mea si transmiteti-le ca mi-e dor de ei! biggrin.gif
anda_magda
mai ziceti fratilor ce se mai intampla pe acolo? eu stiu ca voi cu totii stiti si ca e cam aiurea sa mai scrii pe net ceea ce toata lumea stie, dar mai sunt unii ca mine care sunt rupti de realitatea aia. sau ma rog, nu or mai fi, oi fi eu singura, dar spuneti-mi si mie
tradare, tradare, dar s-o stiu si eu!
ah! si la multi ani pe anu asta!
parpanghel
'Mnezeu sa-l ierte pe nea Contact, ca a fost baiat bun, mai ales pe la inceputuri. Kissu nu-i deocamdata ceva iesit din comun, da' poate o fi cand o mai creste.
Jazz
Eu sunt din Braila. Radio Kiss era Kiss cu foarte multi inainte, ca emana numai manele ... ce importanta mai are?
Mie nu-mi place Kiss! Nu imi plac nici redactorii muzicali, nu au nici un pic de farmec. Unul dintre ei e misogin inrait si e si unul... de prost gust ( de parca misoginii ar fi si de bun gust! ) . Vreau Radio Contact inapoi! cry.gif
AIWA
Apropo de cei care sint SUFLETUL radio KISSFM si anume KARCOTASII biggrin.gif
http://www.carcotasii.ro/
Merita orice minut petrecut pe net sa treci si pe la ei smile.gif
Pe aceasta cale il salut pe PUSTIU... stie el de ce! Daca vede anuntul asta sa nu uite ca nu am uitat ca i-am promis o camera miniDV mica mica mica! smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.