Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Unde Bem Ceva? [II]
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Intalniri Forumistice
Pagini: 1, 2
genicon
[Editare - Mihai] Si a fost prima intalnire... forumistii au planuit totul si s-au vazut pe 4 octombrie, majoritatea pentru prima data. Detalii despre aceasta intalnire puteti citi aici (click), iar daca doriti sa vedeti poze de la intalnire vizitati topicul Fotografii de la intalnirea din 4 octombire. Pe scurt: a fost o intalnire extraordinara, toti s-au distrat si s-au simtit bine, iar cei ce nu au putut veni din diverse motive au regretat in mod sigur.
Acum se planuieste cea de-a doua intalnire si sunteti invitat sa participati si dumneavoastra.
Geni, scuze ca am intervenit in acest mesaj.[/Editare]


Cand ne mai intalnim acum? laugh.gif
black ice
Hai sa zicem... peste o luna?
Oricum, candva prin noiembrie dar inainte de decembrie. biggrin.gif
Afrodita
Haha, pai decat asa mai bine ne-am intalni de Craciun sau Revelion sa facem sarbatorile impreuna...Ha? Ce ziceti?? Va prindeti? rofl.gif rofl.gif
Rose
Pai...nu putem sa le facem pe-amandoua? biggrin.gif
Sagitarius
Afrodita are o idee superba .Sunt de acord cu ea...subscriu wink.gif
Gabriel
saptamana viitoare cu cine beau o bere ?
menthoru'
vorbim pe vineri?
cred ca eu cu valh si cu marky bem o bericica mica.
Gabriel
vorbim. sper sa imi vina salariu.
hai sa-l luam si pe Mozart.....ca e distractiv. rofl.gif
menthoru'
si noi tot bani asteptam, luam si motzart luam pe orice vrea sa vina. iar strangem gasca smile.gif
Afrodita
Eram sigura ca asa se va intampla cry.gif cry.gif cry.gif
Gabriel
pai gata , Afrodita....misiunea ta s-a incheiat. ai reusit sa ne aduci la olalta pentru prima data....acum te retragi in pustiu. misiune indeplinita ! smile.gif
ce ? Prometeu dupa ce a dus focul oamenilor...a mai stat cu ei ? thumb_yello.gif

acum ne descurcam si fara tine. la inceput a fost mai greu . tongue.gif
menthoru'
ei hai moshule nu o mai tachina. e destul de rau ca nu poate veni cu noi... 12.gif afro rolleyes.gif
Afrodita
Asa Moshule, fii rau cu mine, ca si-asa ma oftic ca nu pot veni cry.gif
Tks Menthore sorry.gif
marky
Menthore tu ar trebui sa fi fericit , ca n-o sa te mai intorci cu pantalonii uzi acasa spoton.gif
Afrodita
QUOTE (marky @ Oct 8 2003, 11:55 AM)
Menthore tu ar trebui sa fi fericit , ca n-o sa te mai intorci cu pantalonii uzi acasa spoton.gif

Hai mai...S-a intamplat sa am si eu super emotii si sa fie menthoru' lanha mine si sa nu fiu atenta...Acuma o sa radeti pana anu' viitor pe chestia asta? tongue.gif rolleyes.gif
motzart
daca tot ati zis ca urmatoarea mare intalnire sa fie prin noiembrie..hai sa fie pe 16 novmb ca sa ma vedeti la spectacol si sa va arat ce-i aia distractie...dupa...
...pana atunci...moshule,sau menthore cand va hotarati ce si cum imi dati si mie un PM...k?
secunda
se coace o intalnire pe 16 noiembrie? sau e doar o sueta...?! shifty.gif
Afrodita
Nu pe 16 cry.gif E prea devreme, nu am gasit de munca, nu pot veniiiii cry.gif Nu am cu ce cry.gif
Sorry Motzart, mi-ar fi placut tare mult sa te vad, dar nu pot, cel putin nu acum cry.gif
genicon
Deci... incepem iar demersurile pentru urmatoarea intalnire? Ca la cum ne stiu pe noi... desi acum putem zice ca avem deja experienta... o sa ne ia cam o luna pana cand picam de acord cu totii si pana ne strangem si pana ne organizam... same old... same old... laugh.gif Pt. ca, din cate vad... a picat deja Piranha... cry.gif
marky
Pai eu zic ca de data asta sa mergem pe ideea cu centru este cel mai bine pt toti.
Sunt destule baruri .. ca sa putem alege unu. chiar si mai nepiperate sunt.

black ice
iar Piranha de ce a picat?
marky
Cu aceasca ocazie fac si prima propunere : Beraria Germana, Beker Brau .
Nu este chiar in centru dar e mishto ca putem face masa mare de tot si putem bea bere la metru :drink:
Afrodita
Cum v-am anuntat: momentan nu am gasit de munca, mai incerc si maine. Momentan nu am nici macar bani de ziar, darmite sa vin la voi cry.gif
Dar daca pana pe 16 reusesc sa fac ceva voi veni sigur, oriunde, pentru ca imi sunteti tare dragi si mor de dorul vostru si abia astept sa va revad. Presimt ca urmatoarea intalnire va fi mai haioasa decat prima (menthore, ai grija, nu mai sta langa mine sa nu te stropesc iar rofl.gif ) si sper din tot sufletul sa reusesc sa vin.
Va pupic!
Figaro
In general am programul destul de incarcat, in special in weekend. Asa ca ma afecteaza sa ma plimb prin zloata cu umbrela dupa mine pe la ora 22.00 fix. Prefer sa merg la o terasa, relaxat, fara bocanci si fular.

Ok, din partea mea ne vedem la o intalnire normala.
genicon
Ok.... stabilim exact ce si cum. Adica data si ora wink.gif Vedem apoi locul si... membrii care vin wink.gif O sa fie mai usor de data asta... sper.
Mihai... vi? biggrin.gif
marky
Eu propun ca de aceasta data intalnirea sa fie in seara de vineri... deoarece sambata seara multi probabil au treburi... personale.. parerea mea cool.gif
Mihai
QUOTE (genicon @ Oct 22 2003, 03:24 PM)
Mihai... vi? biggrin.gif

Sper sa reusesc, nu stiu ce imi rezerva noiembrie. sad.gif
marky
Deci sa revenim .

I: Unde bem ceva?

R: Noi vom bea ceva la urmatoarea intalnire forumistica.

I: Unde va fi urmatoarea intalnire a forumistilor de pe HA ?

R: In beraria Becker Brau.

I: De ce tocmai acolo ?

R: Pentru ca puetm sa facem masa mare de tot, putem bea bere la metru iar de la ora 23 program de discoteca.

Concluzie : uraaaa 40.gif 38.gif 41.gif ... urmeaza sa fie stabilita data thumb_yello.gif
genicon
Vreau si eu sa aflu mai multe despre Becker Brau asta... nu vreau sa fiu si eu considerat carcotas... insa... parca stabilisem data trecuta ca urmatoarea intalnire sa fie in centru... asa ca... tre sa fim oameni de cuvant, nu? tongue.gif
marky
Eu voi merge sambata acolo.. as fi foarte bucuros daca ai veni .. si tu si Cain si cine mai poate..
Am discutat si cu Cain despre centru .. insa barurile acolo sunt mici .. si preturile foarte piperate deci..
Plus ca si asta e destul de in centru.. faci 15 min pe jos de la Unirii.
Cain
este rezonabil ca zona centrala. si doi la mana, este crasma nene, adica bem, cantam, rontaim una-alta (nu stiu neaparat daca pizza sau shaorma, deci Moshu s-ar putea sa se atace biggrin.gif ), si cine se imbata suficient, poate sa si danseze wink.gif
genicon
Hai ca imi iau in foarte serios rolul de carcotas... de fapt...o masura de siguranta biggrin.gif - sper ca nu se asculta (numai) rock... tongue.gif

Oricum... cred ca va dati seama ca pentru mine locul in care ne intalnim nu inseamna prea mult... Totul e sa venim cat mai multi... si sa ne simtim bine (cel putin ca prima data wink.gif ). Doar ca... daca nu stiu cum sa fac sa ajung acolo... tre' sa ma duca cineva de manutza hh.gif
Cain
Fiule, e berarie GERMANA, nu are nimic rock inauntru biggrin.gif Si lasa, nu e bai, gasesc eu o domnisoara cu sanii mari, care sa te duca de manuta pana acolo, daca nu te descurci .... 28.gif
marky
Da tinere te luom pe sus .. ca pe Afrodita.. si te aducem la intalnire biggrin.gif
Muzica e super.. in sensul ca e foate variata.. de la melodii mai vechi pana la ultimile hit-uri.. e mai marpha decat sa stai toata noapte cu house in cap.

Sper sa ajung weekendu asta si sa va informez si despre scoruri.. oricum halba de bere (berea este facuta acolo) etste pana in 30.000 iar la un metru de bere (10 halbe) primesti una gratis spoton.gif
genicon
Ok... sounds good to me. Insa... mi se pare mie sau nu prea se inghesuie lumea la o noua intalnire? sad.gif
Haideti sa incepem sa stabilim date, ore... si... sa asteptam obiectiile biggrin.gif
Cain
coane, lasa sa stabilim noi ceva public, cu 2-3 saptamani inainte, sa vezi tu ca apar si musterii ... wink.gif
motzart
Eu as vrea sa va cad mai des...
marky
Asa cum am promis voi scrie mai multe detalii (aflate in acest weekend) despre Beraria Becker Brau, locul unde ar putea fi urmatoarea intalnire.

1. Aspecte negative :
- 100.000 intrarea (pana la ora 24)
- pentru a face o rezervare pt noaptea de sambata trebuie sunat de luni pana miercuri altfel nu mai gasim masa

2. Aspecte pozitive :
- 20.000 halba de bere (berea este produsa acolo conform standardelor nemtesti si este foarte buna) si 200.000 metrul de bere (care cuprinde 11 halbe (1 e gratis)
- Super atmosfera - de la ora 23 incepe programul de discuteca muzica este foarte variata iar atmosfera de acolo este superba
- Putem sa organizam o masa foarte lunga.. in caz ca vom fi multi asa cum se prevede smile.gif , iar de dansat se danseaza si pe langa mese si pe ringul de dans.

Urmeaza sa cantarim oferta si sa hotaram daca merita sau daca va trebui sa alegem alt loc thumb_yello.gif
genicon
Daca nu este obligatoriu dansul, sunt de acord (desi nu stiu ce, unde si cum biggrin.gif ) cu toate partile negative. Na ca sunt primul inscris! wink.gif
Asteptam pareri... oameni buni! Iar tre' sa-mi pun intalnirea in semnatura? sad.gif
motzart
pt mine parca ar fi unpicut cam scump...da' cre ca po' sa fac un efort...
cameron
Si eu voi veni..
black ice
mda...parca e putin cam scump...dar daca acolo vreti, acolo vin biggrin.gif
Afrodita
Aaaa....Intalnirea asta cand e?? blink.gif hh.gif
marky
Pe la jumatea lui Noiembrie. Chiar asa poate ca ar trebui sa stabilim data exacta. Sau mai bine zis weekendul.. eu unul as prefera vineri.. dar daca nu se poate e bine si sambata.
genicon
In 4-5 nu are rost sa o facem... zic eu. Asa ca daca nu se strang mai multi participanti (si nou venitii sunt asteptati cu bratele deschise!!!!) cred ca imi fac bagajele, imi iau jucariile si plec acasa... tongue.gif
menthoru'
Cred ca ajung si eu...
motzart
Pai nu ne vedem mai pe 16 noiembrie la mine la spectacol?
Afrodita
Cred ca au cam uitat biggrin.gif Totusi e posibil sa mai vrea o intalnire pe langa cea de la spectacolul tau...Cu forumistii astia nu se stie niciodata rofl.gif
Praetorian
Marky, ai uitat sa spui cat cantareste o halba de bere. E mai mare de 350 ml ? Am fost de trei ori acolo, dar ultima data mititeii au fost jalnici, micsorati rau de tot si nici ce s-a mai servit la masa nu a fost prea stralucit. Sorry, e doar parerea mea. Si trece si 16 Nov si tot nu s-a stabilit nimic concret. Intr-un final poate sa ramana si BB, dar spuneti fratilor ce si cum. Trageti o linie si bagati concluziile ca nu se rezolva nimic asa cum faceti voi. Spune tu Cain cum am facut ultima oara cand ne-am vazut la o cana de vin fiert cu Atta, cu Mozart, cu Black Ice... Am primit un telefon si am stat pana la miezul noptii. Ce mare greutate sa puna unul degetul pe rana ? Haideti, luati unul taurul de coarne si treceti la momentul adevarului. Cand Afro Dita a spus "Gata ! Mergem la Mat' Sports Pub" si nimeni nu a mai putut suci decizia, am mers o gramada si a iesit klumea. Sa fie si acum la fel. Astept PM sau orice alta oferta concreta.
AM ZIS !!!
genicon
Deci... maine, duminica, 16 noiembrie, toti doritorii sunt asteptati in fata Mc Donald's-ului de la Cismigiu pentru a merge impreuna la concertul lui motzart si pentru a continua, mai apoi, in Piranha.

Pese: Din surse sigure am aflat ca ne va onora cu prezenta nimeni alta decat.... AFRODITA!!!

edit: Am uitat sa zic ora... hmm.gif ... aceasta este 16:30
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.