Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Surprize Placute
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
axel
Cum au reusit altii sa va surpinda placut?


Sa incep eu: cadoul de ziua mea.
cameron
Trebuie sa recunosc..ca deseori sunt surprinsa placut de cineva,..de o situatie..Hmm..cadouri.. Nu sunt foarte impresionabila la capitolul asta.
De obicei imprevizibilitatea ma surprinde cel mai placut...
axel
QUOTE (cameron @ Oct 31 2003, 08:50 PM)
Hmm..cadouri.. Nu sunt foarte impresionabila la capitolul asta.

... as fi vrut ca tema sa fie in general... cadou s-a intamplat sa fie pentru mine ceeace m-a surprins, deoarece s-a intamplat recent...
Asa ca, ce te-a impresionat pe tine, Cameron?
cameron
Multe..
Probabil sunt usor impresionabila..
Imprevizibilitati>
Anumite lucruri pe care le-am realizat..si care erau la capitolul imposibil.
Faptul ca am reusit sa iubesc pe cineva..
Propria-mi imprevizibilalte foarte greu de domesticit..
Niste buchete de flori imense din trandafiri adusi de prietena mea complice a cuiva,..(cand a inceput sa se repete figura deja ma iritase..si am interzis asta..)
O plimbare la 2 noaptea pe o plaja pustie..
Un telefon la 3 dimineata,..un "mi-e dor de tine"..raspunsul meu "nu cred".."ok"..si peste 2 ore si 200km ..aud acest mi-e dor..fara telefon.
Constatarea ca cineva imi seamana..
La serviciu..uneori colegii ma surprind placut..si pentru o scurta perioada ma obliga sa fiu agreabila..
Felul in care lucrurile au o continuate si intamplarile se inchid perfect ca intr-un cerc.
Ma surprinde ca orice dorinta se poate implini..
Doar atat imi amintesc acum..
Afrodita
Uhh..Ce m-a imresionat in ultimul timp? Pai o surpriza placuta ar fi prietenia cu o persoana cu care pana zilele trecute nu prea aveam tangenta...
Alta surpriza placuta: sefa mea si restul "trupei de shoc" sunt extraordinari..De cand lucrez ma simt mult mai bine ,plus ca mi-am facut deja cateva prietene pe aici...Nu prietene foarte bune, dar destul de bune cat sa-mi asculte unele ofuri...Si e o surpriza placuta sa vezi ca esti apreciata de cineva biggrin.gif Cel putin pt mine...
Vegas2002
Pentru mine si o simpla "vorba" pe YM,este o surpriza placuta smile.gif .Mai ales daca cei ce-mi scriu sint f. departe de mine.Imi face placere sa vad ca cineva,undeva se gindeste si la mine si-mi da atentie.De fiecare data cind sint online si vorbesc cu cineva de "departe",ramin mereu placut impresionata thumb_yello.gif
secunda
ultima mea surpriza a fost...hm, sa o iau cu inceputul...

in urma cu ceva zile imi era o pofta nebuna sa mananc zacusca- deh, Genicon a stiut sa imi insufle asta biggrin.gif - dar nu am facut nimic in acest sens, eram ocupata cu niste pregatiri sa plec la Bucuresti.

ei bine, cand m-am intors de la Bucuresti in frigider- la serv- statea neinceput un borcan de zacusca. laugh.gif
tinand cont ca doar voua va spusesem -acolo la ce ati mancat aseara- de pofta ce-o poftesc am ramas tablou in fata borcanului mai ales cand am aflat ca pot sa abuzez de el rofl.gif

si atunci i-am zis colegului care cumparase intamplator acel borcan ca chiar imi era pofta de zacusca iar el mi-a dat o replica de genul "ei, vezi, a fost de ajuns sa iti doresti.." rolleyes.gif


axel: dar de ce te-a surprins pe tine cadoul? ce ai primit? ca in sine ideea de cadou nu e o surpriza cand iti aniversezi ziua

cameron: sa inteleg ca nu l-ai boscorodit ca te-a sculat din pat la 5 am? jamie.gif ma bucur pentru tine, in adevar e cea mai frumoasa surpriza...dovada ca cineva te iubeste .
axel
QUOTE (secunda @ Nov 1 2003, 09:35 AM)
axel: dar de ce te-a surprins pe tine cadoul? ce ai primit? ca in sine ideea de cadou nu e o surpriza cand iti aniversezi ziua

Pentru ca ceeace doream cu adevarat, era imposibil de obtinut de la cei care sunt acum in jurul meu. Iar legat de cadouri materiale, m-am intrebat inainte ce mi-ar face placere sa primesc, si nu am gasit raspunsul (excludem Porche, Ferrari, etc spoton.gif ).
Iar daca vrei sa stii ce e, intreab-o pe Afro wink.gif
Afrodita
Hehe, repede ma dai de gol , Axel draga tongue.gif
Surprize placute? Pai astazi, cand veneam de la cosmetica cu gura pana la urechi de fericire ca am ajuns si pe acolo, cu o plasa de mere in mana, un tip super simpatic a deschis portiera masinii, mi-a zambit si mi-a urat pofta buna biggrin.gif A fost intr-adevar o surpriza ...Deja ma gandesc sa cumpar mai des mere rofl.gif rofl.gif
Zed
O surpriza placuta in ultima vreme a fost un simplu mail .
flu
Ultima surpriza super-super-placuta wink.gif
Se intoarce flu obosit de la servici, infometat, plictisit de viata si cu moralul sub pamant, gandindu-se ca iar trebuie sa-si faca de mancare, iar cand ajunge acasa il asteapta colegii de apartament cu pizza si bere in frigider. spoton.gif
genicon
Intr-adevar surpriza placuta a fost chiar azi - redescoperirea "Zi-ne ce-ai in cap"-ului vechi. Brava!!!!! love.gif
Zed
O surpriza placuta am acum agatata de gat .
Azi de dimineata , in drum spre servici , baietelul vecinei mele , in varsta de 3 ani , grupa mica la gradinita , mi-a facut un cadou , pe strada .
Ma cautat ieri acasa sa-mi inmaneze cadoul si eu nu eram . Cu lacrimi in ochi a plecat de la usa , imi povestise mama lui. La ora 8 seara trebuia sa fie in pat , asa ca a trebuit sa cedeze , bineinteles numai cu promisiunea ca azi are voie sa sune din nou la usa.
Intamplarea a facut sa ne intalnim , azi de dimineata pe strada , el in drum spre gradinita , eu in drum spre servici .
Acum sa dezleg si misterul ...
Am primit niste margele extraordinare , din macaroane laugh.gif . A trebuit sa mi-le pun la gat , am facut-o si chiar le mai am si acum . Seful meu a facut niste ochi , ceva de genul acesta yikes.gif iar eu i-am povestit foarte mandra ceea ce s-a intamplat , complectand si cu o privire o privire de genul devil.gif (poti sa comentezi ce vrei , nu am de gand sa le dau jos) .
Amuzant este , ca toata lumea zambeste cand ma vede si pe mine ma pufneste rasul rofl.gif
Uite ce poate face un copil , aduce zambete chiar si pe fete necunoscute lui .
secunda
axel eu te intrebasem pe tine harhar.gif

zed, cum sunt margelele alea?

apropo de macaroane...
intru ieri in alimentare si cer o punga de macaroane; vanzatoarea, oarecum plictisita imi intinde o punga de macaroane lungi la care eu, nu, nu spaghete ci de acelea scurte, macaroane scurte...la care vanzatoare, total superioara in materie mie, imi spune, macaroane -si imi arata ca pe punga scria macaroane nu spaghete- si astea paste scurte, nu macaroane. ce sa mai... frusty.gif

asa ca...sunt din paste scurte margelele? rolleyes.gif
Zed
@secunda
Da macaroanele normale arata la fel ca spaghetti , numai ca sunt putin mai groase in circumferinta si goale in mijloc . Exista si macaroane foarte subtiri , care aproape nu se deosebesc de spaghetti , decat daca te uiti foarte atent .
Ce am eu la gat se numeste Penne Rigate , de fapt , dar eu le spun macaroane . Si sunt tricolore , verde (cu praf de spanac in ele ) , normale si orange (cu praf de morcovi ) .
Sunt trase pe o bentita de satin alba si sunt foarte mandra de ele tongue.gif
unul
Cea mai mare surpriza din ultimul timp, a fost un apel telefonic. Imi luasem orice speranta de a mai auzi de persoana aceea. Si m-a sunat, si m-am prabusit pe un scaun. Noroc ca am nimerit scaunul!
genicon
Sper ca nu era cu picioarele in sus... tongue.gif laugh.gif 44.gif
Cain
Zed, mi-ai placut la nebunie... hug.gif
Surpriza placuta? Hmm... nenea militianu, cand a stat cu spatele cand am trecut pe rosu, ieri-alaltaieri. Bine, ca probabil ca tocmai ii ridica permisu altuia, dar ... tot surpriza s-a numit. Si foarte placuta a fost ! ohyeah.gif
Zed
@Cain ti-a placut? Uite si partea a 2 -a hh.gif de azi de dimineata toata lumea ma striga Pastalady rofl.gif rofl.gif
Cain
flowers.gif Da-le cu lac, sa se pastreze; si fa-le o poza, sa le vedem si noi smile.gif
Afrodita
Surpriza placuta? O colega de-a mea e indragostita pana peste urechi...E tare frumoasa, tare fericita..Si asta intr-adevar e o surpriza placuta...Optimismul ei debordant si fericirea ei parca se transfera si la mine wink.gif
Cain
dada...pana o sa il gaseasca cu cea mai buna prietena a ei, in pat, goi, "completand rebusuri" biggrin.gif


-------------------------
barbatii e porci
Afrodita
Buei, un am zis de partea neplacuta ca sa ma pot buxcura si eu cu ea...Acuma ce naiba vii sa-mi strici fericirea, ha? tongue.gif
Cain
Cum sa vie eu, iubito, si sa iti stric fericirea ?!? Crezi ca am inima asa hapsana ? wub.gif mwah1.gif
secunda
cum de nu v-am zis?! biggrin.gif
duminica trecuta am mers la biserica cu iubitul meu caci am vrut sa il vad "in actiune" pe un un prieten de-al meu care e diacon.
iubitul meu se uita ca la teatru, uneori si eu, caci slujba era in alta limba decat romana, in fine...
surpriza: iubitul meu se apleaca la un moment dat usor si ma saruta pe obraz zambindu-mi asa cum ii zambesti unui copil cand ii spui "esti dulce" smile.gif
surpriza de surpriza a fost cand a repetat faza! rolleyes.gif

eu l-am luat atunci de mana si ma gandeam sa zic o rugaciune la care palmele care se roaga sa fie formate dintr-o mana de-a lui si una de-a mea.

da, a fost o surpriza sarutul lui atunci si mai ales privirea lui ce era a fi ocrotitoare si a fi ingaduitoare...
in fine,
mwah1.gif
Zed
O felicitare si un text foarte frumos .
Afrodita
Hehe, aseara cand plangeam de sarea camasa de pe mine, tocmai primesc un telefon de la Blacky..Nu stia ca plang, pur si simplu ma sunase sa vada ce fac...Si alta surpriza:aseara, cand ne-am intalnit, dupa vreo 10 pasi ma ia in brate si ma saruta in mijlocul strazii ca i-a fost dor de mine wub.gif Si surprize de genul asta imi face zilnic de nenumarate ori...E superb!! wub.gif
genicon
O surpriza tare placuta mi-a facut-o azi-dimineata colegul meu de camera! biggrin.gif Am stat si am vorbit, ca doi oameni normali. Stam de vreo 3 luni impreuna si nu am vorbit de loc pana acum. E misto sa vorbesti cu colegul de camera! La mai mare! wink.gif

@afro: Intalneste-te si tu cu blacky pe la 9 dimineata, si cand te ia asa in brate, calauzeste-i pasii spre facultate. nu de alta, dar acum vreau eu sa devin "baiatul rau" care nu vine la cursuri si tre' sa stea cineva la scoala rofl.gif tongue.gif
Afrodita
Geni mama io-l trezesc la timp si-l grabesc la faculta, ajunge acolo, da' mama lui de net e mai dragut decat cursurile!! Nu pot s-o fac pe-a mama cicalitoare si nici nu vreau...eu ii zic, daca vine inseamna ca a bagat la cap, daca nu..Inseamna ca nu-l intereseaza...Asa ca...Imprieteneste-te si tu cu o colega ce merge regulat la cursuri rofl.gif

Apropos de surprize si de discutii: aseara alta surpriza placuta: pe langa faptul ca am fost "la beuta" amandoi( adik am baut in oras si apoi acasa), chiar am putut discuta foarte multe chestii si ne-am inteles de minune...Plus ca i-am facut si eu o surpriza placuta cand am terminat discutiile biggrin.gif
secunda
aseara vorbeam cu cineva pe messenger si la un moment dat ii zic ca am sa ii spun un secret; insa pentru ca nu vreau sa il scriu- deh, scripta manet biggrin.gif - i-am zis ca cu prima ocazie il va afla.
ei bine in momentul ala imi suna telefonul .... rolleyes.gif desigur era el care nu mai putea de curiozitate...

acum am invatat cum sa fac barbatii sa ma sune....tre sa fiu mai secretoasa rofl.gif rofl.gif
Figaro
Andreea mea, ca ieri a zis pentru prima oara "ta-ta".
Mihai
clapping.gif Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea! thumb_yello.gif
Figaro
Multumesc asemenea. Vin cu poze in curand.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.