Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Convertor Mpg-->avi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
Figaro
Am un mpg care nu-mi functioneaza nici pe 98 si nici pe Linux. Stie cineva un soft care sa mi-l transforme in avi sau in alceva?
Mihai
Poti incerca Winmpg.

WinMPG Video Convert is a complete solution for video file converting. It supports conversion AVI to Mpeg-1, AVI to Mpeg-2, AVI to DVD, AVI to VCD, AVI to SVCD, all media format to DivX, and all to AVI. WinMPG Video Convert is an easy to use media file converter, with beautiful user interface that multi-skinned. It supports almost all video file formats, including AVI, Mpg, Mpeg, Mpeg1, Mpeg2, Mpeg4, VCD, SVCD, DVD, DivX, ASF, WMV, and QuickTime MOV. Preview support.

http://www.winmpg.com/down/WinMPG_VideoConvert.zip
Cain
VirtualDub
Figaro
Am gasit ceva. E un trial care isi pune o semnatura in mijlocul ecranului. Din fericire e o semnatura foarte micuta.

Stie cineva un freeware? Ceva pe termen nelimitat si care sa nu puna semnaturi pe ecran. Nu pot sa descarc prea multe programe sorry.gif , asa ca prefer ceva la tinta.
axel
Figaro, am impresia ca mpg-ul tau e un MPEG2 (luat de pe un SVCD). Daca e asa, cel mai simplu ar fi sa gasesti player-ul potrivit. Eu m-am jucat cu "Hero Super Player 3000"
Figaro
Cred ca da. E un filmulet facut de cineva in Photoshop, pe layere, si apoi facut MPG cu cine stie ce soft. In fine, am reusit sa-l vizionez cu o mica eticheta pe centru.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.