Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:In The Mood For Love
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
cameron
Tony Leung si Maggie Cheung.
Echivalentul asiatic pentru Brad Pitt si Julia Roberts.
Un film de dragoste special si senzual. Un film in care astepti sa se intample ceva..dar..de fapt nu se intampla nimic din ceea ce te-ai astepta. Doar sugestie, amanare, priviri, zambete.
Nici macar un sarut pasional,..nici cea mai mica farama de nuditate..si totuis mister plutitor, tensiune.
"You must be waiting for things to happen/ But nothing ever happens".
Un film ca un cantec.
Emotionant si intens..
bufnitza
daaa, este fascinant! l-am vazut pe tvr acum citeva luni.
Auzisem numai de bine despre film.
de fapt nu l-am "vazut", ci l-am simtit, trait. Si ma-nfior si acum,cind ma gindesc la el...
FreeStyle
Un film deosebit intr-adevar. O poveste de dragoste tare sensibil spusa; si acum aud in minte muzica..prima oara l-am vazut intr-o seara , la motoare..Apoi l-am revazut si mi-a placut si mai mult, creaza senzatii si impresii puternice doar sugerand ceea ce se intampla. Stie cineva de unde as putea sa fac rost de soundtrack?
blush.gif
tolstoievski
eh, ce minune ca mai exista tineri care stiu sa aprecieze un film bun ...
intr-adevar, In the mood for love e o bijuterie ... si nu cred ca a fost o surpriza faptul ca a castigat vreo 15 premii internationale, dintre care 4 la Cannes in 2000 ...
Wong Kar-Wai mai are insa cateva realizari deosebite ... care merita vazute ...
Ashes of time (1994), fallin Angels (1995), Happy together (1997), dar mai cu seama Chungking Express (1994)
Toate vor fi proiectate in acest an la cinemateca Grozavesti, al carei program de vizionari (gratuite) poate fi gasit in acest forum, cu titlu usor de reperat ...
Vizionare placuta!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.