Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Dedicatii Muzicale!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
genicon
Ma surprinzi pe zi ce trece... spoton.gif Oricum, nu stiu care e parerea ta, da mie imi place faza cu pantalonii. Si am si eu 2 dedicatii pt. tine.

1. Ca sa pastram traditia cu pantalonii si oPsesia Parazitilor legata de ei, iti dedic "Exprimare libera" (partea lui Cheloo, mai exact "Dau un regat pentru-o curea banala / Nu pot sa conduc o tara in **** goala)
2. Unul dintre battleurile date de Eminem in 8 Mile. Apropos... stiai ca in film il chema "Rabbit" rofl.gif tongue.gif
Serenity
1. Eu si-acum rad de faza cu pantalonii rofl.gif roflmao.gif De fapt, majoritatea pieselor ma amuza biggrin.gif

2. Hăhă.. Eminem is now my new friend wacko.gif

edit: asa-ti trebuie andreeo daca ai impresia ca i-ai memorat...
YoyoMan
Pentru Serenity mwah1.gif si
Tracy Chapman - "Give Me One Reason"

PS: am citit versurile. Cand ajung in Ro ascult si piesa ca am acasa Peter Gabriel wink.gif
Serenity
mwah1.gif Love Tracy Chapman..

Pt. Astazi: U2 - Beautiful Day
rebel
Pentru diseară, Parazitii - Am Comis-o Din Nou!
rebel
Pentru voi, Linkin Park - A place For My Head
YoyoMan
Pentru Genicon
Prodigy - "Their Law" thumb_yello.gif
genicon
Yoyo, sincer, nu stiam melodia, dar traiasca arhivele de versuri! biggrin.gif

Ce sa zic... nu este neaparat "fuck" acolo... ci mai mult ideea ca poate fi interpretata in folosul comunitatii...

Pese: Multam de dedicatie! smile.gif
Vornicum
Pt Catalin
Vorbesc putin dar cu folos - Dani de la Crasmarie

________
Care scrie sub 5 randuri ori nu stie ori e zgarcit. Ori am eu chef sa ma cert spoton.gif
YoyoMan
yikes.gif yikes.gif yikes.gif
Geni - pe bune ca nu ai stiut piesa? Oaiii - aia ar tre sa o asculti. Lasa versurile ca nu-s importante. E super de ascultat si de condus cu 200 pe sosea cu melodia aia in boxe thumb_yello.gif devil.gif
(monique)
Si de la mine pentru voi, azi v-am pregatit Delerium feat. Leigh Nash - Run for it! Enjoy!!! biggrin.gif
Serenity
Moby - Why does my heart feel so bad

Nu stiu ce dumnezeu am dar nu pot sa dorm si ma simt oribil.. cry.gif
Zed
Dedic FRANKEE - F.U.R.B. unei plagiatoare de aici . Fiecare pasare pe limba ei piere . cool.gif ohyeah.gif
FaiLuRe
Dedic piesa numarul 4 de pe compilatia Cafe del Mar, volumul 6, unui forumist stresat, poate se mai relaxeaza :
Dzihan & Kamien - Homebase (7:15)
Vornicum
Poate daca o sa-l scutesti de comentarii inutile se va destresa

Pt tine, Greseala de la mine : Come as you are - Nirvana . Apropo stii cum a murit Kurt?
FaiLuRe
Multumesc Vornicum, chiar imi place piesa aia. Si da, stiu cum a murit Kurt. Credeam ca stii. S-a sinucis. Acum e la loc cu verdeata si ape limpezi. rofl.gif
halcyon_lll
Pentru Onix ... Angel - Speram sa fii tu wink.gif
wub.gif pash.gif
Serenity
Pentru mine: Blink182 - Going Away To College (astazi realitatea mi-a dat un pumn in fata blink.gif) Si tot o piesa de-a lor - What`s My Age Again?! (uneori sunt atat de copilaroasa... prea des, in opinia unora ohno.gif)

Si pentru un soldat.. Vama Veche - Cazarma devil.gif
rossi
Raku - Seule solution
Ptr Cici Duru` dry.gif
Nana Floare
Madonna - Like a virgin...

pentru toti forumistii care si-au pierdut-o deja... biggrin.gif (sau mai degraba care au scapat de ea)
YoyoMan
Pentru Afrodita: Robbie Williams - "Me and my monkey" - Escapology
Stiu ca o sa te distrezi de minune la piesa asta smile.gif
Serenity
Pet Shop Boys - "(Never) Being Boring" pentru voi... happy.gif
Fausta
nu-mi vine sa cred ca iti plac Pet Shop Boys... ptr tine Norah Jones Come Away With Me
Serenity
Multumesc frumos mwah1.gif Sa stii ca ai nimerit-o, imi place mult Norah, ma linisteste de fiecare data cand o ascult...
Si ca sa nu ma indepartez prea mult... Eric Clapton - "Tears in heaven", pentru tine ex-tizo biggrin.gif

P.S: De scapat, nu scapi tu asa usor si va trebui odata si-odata sa ma lamuresti de ce te-am surprins cu Pet Shop Boys wink.gif
Serenity
Si nu ma opresc, perseverez in a face dedicatii huh.gif De data asta pentru omu` Yoyo tongue.gif harhar.gif tongue.gif

Pink Floyd - High Hopes
Aerosmith - Pink
Pink - Most Girls sau
Soundtrackul de la Pink Panther

La alegere... devil.gif
YoyoMan
Aleg prima si ultima pentru sufletelul meu wink.gif

Si eu iti dedic unaaaaa de nu o sa iti vina sa crezi: Scorpions - "Du bist so schmutzig" tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
(monique)
Yo va dedic Dj Tiesto.. Close to you... e superba... spoton.gif
genicon
Eamon - Fuck it

Am ascultat-o la Cain prima data si... mi-a cazut si mie cu tronc. O dedic celor care se regasesc intr-un fel sau altul in ea wink.gif
Aramis
monique_, din cauza ta am scos melodia de pe net si nu ma mai satur de ea smile.gif
Eu va dedic Queen - The show must go on, oricum ar fi trecutul, el nu mai conteaza, ganditi-va doar la prezent si la viitor, lasa-ti amintirile sa fie doar atat, amintiri
karmic_parradox
Dedicatie...daca puteti gasi melodia:
Mylene Farmer-Inamoramento.
E o piesa extrem de sensibila.
Serenity
Afroman - Let`s all get drunk thumb_yello.gif rofl.gif Noua, tuturor...

Mie mult imi place, si zic sa faceti rost de ea wink.gif

Karmic_P: Acum am fugit s-o caut..
YoyoMan
Pentru Serenity

A-HA "A Little Bit"
Serenity
mwah1.gif Yoyo, mersi frumos!

Pentru dumneata, Dido - See the sun (de-abea astazi am apucat sa ascult tot albumul si sunt absolut incantata rolleyes.gif)
saldora
Cesaria Evora - Tiempo y silencio ... pentru toti cei care nu au ajuns la concert cry.gif
georgeones
Twista -Slow jamz , pentru toata lumea
(monique)
QUOTE (Aramis @ 3 Jul 2004, 10:24 PM)
monique_, din cauza ta am scos melodia de pe net si nu ma mai satur de ea smile.gif

Iti imaginezi cum sunt yo... drool.gif In continuare va dedic Delerium - Innocente... auditie placuta!!! spoton.gif
YoyoMan
Pentru dumneavoastra Serenity:

A-HA - "Oranges on Appletrees" Auditie placuta! mwah1.gif
Nico
Pentru genicon Travis - Love will come through pt ca mi-a sters postul respectiv laugh.gif (pe buna dreptate)
Serenity
Saru` mana, nenea Yoyo mwah1.gif M-ai prins cu piesa asta, nu o am tongue.gif O sa fac rost, totusi.. Sper ca ti-a placut "See the sun" wink.gif
genicon
@Nico - Check PM tongue.gif

Si, pentru tine - Blue ft. Elton John - Sorry seems to be the hardest word (ca-mi place mai mult varianta asta biggrin.gif)
Aramis
Pentru _Jubilee_, Safri Duo - All the people in the world
YoyoMan
Pentru Aramis:

Where You Think You're Going? - Dire Straits wink.gif
(monique)
Pentru ca tot a venit vara, o piesa de sezon.. Mustafa Sandal - All my life... nu va luati dupa numele interpretului.. ohyeah.gif
Serenity
Pentru mine, Green Day - Basket Case blink.gif Sau poate trebuia sa-mi dedic "Egoista" (nu mai stiu cine canta...) rofl.gif
YoyoMan
Pentru Serenity

Pink Floyd - "A Great Day For Freedom"




PS ce ma distrati cum va dedicati piese voua insiva... laugh.gif
Aramis
Pentru YoyoMan

S club - Say goodbye (nu stiu de ce, dar m-a emotionat)
Serenity
Pentru tanti Aramis & nenea Yoyo

James Brown - "Let`s twist again" laugh.gif

P.S: Yoyo, nu inteleg ce e asa amuzant.. blink.gif rofl.gif secret.gif Sa ma vezi cum imi dedic piese la radio..
YoyoMan
Pentru Serenity

Loredana - "Bun ii vinu' ghiurghiuliu" smile.gif
genicon
Pentru Yoyo - Maria Tanase - "Bun ii vinu ghiurghiuliu"
Pentru Serenity - Gica Petrescu - "Hai sa bem un paharel"
Pentru mine - Bubba Sparxx - Ugly rofl.gif
YoyoMan
Pentru Geni

Zdob si Zdub - "Hardcore moldovenesc"


PS stiam de piesa Mariei Tanase - si eu acea varianta am ascultat-o in prima faza cand eram in liceu... Acuma varianta Loredanei mi se pare ca suna foarte bine, nesperat de bine. Parerea mea... laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.