Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Care Va Sunt Slabiciunile?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
cameron
Eu..nu ma pot lipsi de cafea,..tigari,..mobil, carti,..muzici,..cosmeticale,..cosmopolitan si elle (chiar daca nu le citesc..)...net.
Voi aveti "dependente" nevinovate?
De ce nu va puteti lipsi?
marky
De femei spoton.gif
Zed
Nu pot fara :

Tigari sorry.gif
Cafea
Muzica
Revista P.M. hh.gif

Mobil , fara , merge si chiar foarte bine laugh.gif cosmetice la fel . Cred ca ar fi foarte interesant un subiect " Ce au femeile in poseta" rofl.gif





allexa
De cafea m-am lasat. In locul ei beau ceai verde cu lapte rofl.gif
Sunt dependenta de internet, sport, citit, muzica si poate o mai fi ceva ce-mi scapa acum unsure.gif
dificilaold
Cafea,tigari,CIOCOLATA,carti,parfum,argint......numai atat??? hh.gif
genicon
Tigari, tigari si iar tigari. Simt ca innebunesc atunci cand nu am tigari la mine. In rest... nu stiu daca mai e ceva. Poate hanul laugh.gif (de care nu vreau sa ma lecuiesc wink.gif )
Afrodita
Hmm...Slabiciuni? Sau "Vicii"? biggrin.gif
Pai ar cam fi cateva: in primul rand nu pot sta fara tigari..Chiar daca nu fumez eu tre' sa stiu ca am tigari, altfel tampesc....Desi am vazut ca pot si fara sa fumez...Apoi ar mai fi dulciurile...Si fara ele sunt "moarta"...Si tot acea stare de nervozitate o am daca nu mananc dulciuri...Apoi ar mai fi internetul, cu Hanul meu drag, de care nu ma pot desparti, orice as face biggrin.gif
Alte slabiciuni? Imi place mult sa citesc aproape orice si sa ascult muzica...Sunt tot un fel de drog pt mine...Mai ales muzica...Vad ca fara citit am rezistat, desi nu mi-a fost prea bine...Ii simteam lipsa...Si as mai avea eu niste slabiciuni: cea mai importanta e ca pun prea mult suflet in absolut orice si de cate ori nu merge cum mi-as dori ,iarasi pun suflet in tristetile mele, de aceea sunt foarte adanci...Si cam atat acum, ca altceva nu-mi mai amintesc... ohyeah.gif
LigiaB
Internet nr 1. laugh.gif
Cafea

Diana-Maria
1.Tigarile.Fumez prea mult. hh.gif
2.Vorbitul.Trancanesc prea mult . wink.gif
kristina
Interesant topic, uite-asa mai cunosti omul. Consider tigarile, cafeaua si alte substante care produc dependenta -vicii si nu slabiciuni. Slabiciunea pe care o am eu si pe care incerc s-o tratez se numeste pisica.
Ares
Sa vedem... In afara de cei dragi, nu prea exista lucruri de care nu m-as lipsi... Am descoperit asta dupa niste plecari in care m-am rupt de tot si am vazut ca se poate biggrin.gif
Dar in rest... Sunt dependent de citit, scris + de ambele activitati la Han tongue.gif, de internet...
Si probabil ca nu as renunta la aglomeratia din Bucuresti, la soferii mei preferati (cei de pe RATB... pe bune thumb_yello.gif ) si de multe altele... biggrin.gif
Tomy
Cafea-Internet -Motanul meu Tom wub.gif
Nana Floare
Slabiciuni?...sexul tare (ca urat nu-i...) wub.gif

PS: Tomy, sa-ti traiasca motanul...Tom!!! rolleyes.gif
Ryan
Pai slabiciune e una, lucruri la care nu pot renunta.... inseamna cu totul altceva. Orice ar fi nu pot renunta la ceas. In rest, ma pot lipsi, pentru timp limitat, de orice altceva.
mutulica
Capul. Ca am tinut dieta, si la sfirsit am descoperit ca am slabit, dar doar la cap
Jazz
laugh.gif Sunteti tari!
Pai.... Sa vedem... Internetul-petrec prea multe ore pe zi in loc sa fac ceva cu folos; parfumurile-niciodata nu am prea multe; pantofii-se mai gaseste vreo pereche care imi face cu ochiul (nu am asa multi); revistele Oxygen... Si cam atat! E prea mult?? blink.gif
nefertiti-old
Cafeaua wub.gif , internetul, cartile, ziarele, cafeaua wub.gif , parfumurile, muzica buna, cafeaua... wub.gif laugh.gif
dascalita
Copiii,cartile,cafeaua,tigarile,internetul,ziarele,dulciurile,prietenele....eeeee!prea mare lista!
mutulica
virginele
dudau.lx.ro
pai sa vedem...tigari,cafea,internet,sexul frumos,cossacks - back to war si cam atat biggrin.gif
aa da si pat sorry.gif spoton.gif
mdA!
bere, tigari, net... bere (chiar e de baza), mobil, jurnalele de stiri, mail (cred ca's depedenta), Moto Life... ar mai fi ceva?..
mda... nu ma pot lipsi de.... sorry.gif devil.gif
skysurfer
Nu cred ca mai are rost sa spun... sorry.gif Pot sa rezist in fata oricarei alte tentatii mai putin a ei.
punctt
Nu ma pot lipsi de carti, dictionare... cand nu inteleg un cuvant, cand nu sunt sigura pe sensul lui, trebuie sa deschid un dictionar!! ... La un drum mai lung, nu plec fara un dictionar la mine... Daca ati vedea cum arata ..."Dictionar al limbii romane contemporane" de Vasile Breban... mi-ati crede... smile.gif
... si-apoi... sunt dependenta de net... de tot ceea ce inseamna net, de ceea ce gasesc pe net....
Sunt dependenta de han! cloud9.gif

Vicii... ei, fiecare om are cate-o pasarica... unii chiar un stol... rofl.gif

Edit: In concluzie, sunt dependenta de 'bucatica' mea de singuratate... petrecuta in fata foii de scris..., ... in universul cartilor... ori in fata calculatorului. Dar, in acelasi timp sunt dependenta de jumatatea mea, de copii, de tot ce ma inconjuara...
tikky
telefonul - cred ca m-am nascut cu el in buzunar laugh.gif
nefertiti-old
uitasem ciocolata wub.gif
Olaf
Eu nu prea ma pot lipsi de muzica... daca nu-mi canta ceva in cap, o vreme, simt ca ma urc pe pereti.
Altceva nu-mi vine in cap... unsure.gif
Cla
smoke.gif + girlchat.gif + drunk.gif + 35.gif + biker.gif = spoton.gif
edittha
In primul rand - cafeaua
apoi- trancanitul , nu pot sta muta
apoi - netul ,daca sunt acasa
si lista poate continua ....................................
Nana Floare
barbatii blonzi, dar parosi... rolleyes.gif
contraste
Meseria mea pe care o iubesc tare,tare, tare, internetul, discutiile de ţinută cu anumite persoane, scrisul, visatul cu ochii deschişi...
Aramis
Nu ma pot lipsi de:
- muzica, nici macar atunci cand invat sau cand sunt la servici
- telefonul mobil... ce sa fac? este modalitatea cea mai la indemana de a tine legatura cu persoanele care conteaza...
- carti, pur si simplu din cand in cand simt nevoia sa iau o carte si sa citesc, sa ma rup de lume
- iubire si zambete smile.gif (poate ca asta ar fi trebuit sa fie pe primul loc...)
flori
Dragoste, frumos, viata, natura, copilul meu...
Socratel
iubita mea, primavara, steaua, internet, copii in general (ca eu nu am smile.gif ), sex (asta ma ajuta si la partea cu copii) si cand mai imi vin si altele in minte va mai zic ca deocamdata am ramas blocat pe sex.
Felina
cred in oameni
Data'q
Nu-mi place să mă repet mai mult de două ori ... A treia oară totdeauna ies cu scāntei sau dau ignore.
Zgomotul mă irintă imediat, fie că sunt cuvintele cuiva, vreo melodie ce se vrea a fi muzică sau chiar zgomot, ca cel al circulaţiei din capitală.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.