Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Vreau Idei...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Hamleet
Mi-am gasit sa ma mut in sfarsit intr-un apartament cu 3 camere impreuna cu un prieten.
Faza misto e ca avem liber sa facem ce vrem: vopseli, cuie in pereti...ORICE
Eu vreau sa-mi pictez camera si....nu mai stiu...dati-mi si mie niste idei va rog smile.gif
marky
eu iti recomand sa-ti aranjezi camera astfel :

user posted image


Succes spoton.gif
Zed
Uite o canapea tongue.gif
Figaro
Mai bine asa...
Hamleet
Vai domnilor cat va multumesc pentru idei, dar....ceva idei POSIBILE??? laugh.gif laugh.gif
Nu sunt guvernator......am salariu modest...ceva idei practice?
Deja am gasit niste spary-uri colorate ieftine thumb_yello.gif
Zed
Depinde ce vrei sa faci , descrie putin gustul tau . Daca nu , uite Figaro ti-a aratat varianta "economica " laugh.gif
Antont
QUOTE (Hamleet @ Oct 23 2003, 02:47 PM)
Deja am gasit niste spary-uri colorate ieftine thumb_yello.gif

Io zic asa.:
Il iei pe colegu' tau, va imbatati cui, luati spray-urile, si va lasati imaginatia sa zburde rofl.gif ....
Veti fi uimiti a doua zi de rezultat ohyeah.gif spoton.gif yikes.gif rofl.gif
Zed
Spray ?! ui , asta suna a graffity laugh.gif
Hamleet
QUOTE (Ghost @ Oct 23 2003, 05:31 PM)
Il iei pe colegu' tau, va imbatati cui, luati spray-urile, si va lasati imaginatia sa zburde rofl.gif ....

Cea mai buna idee biggrin.gif
multumesc
Cain
Eu zic sa iei o femeie, si dupa ce o .. fericesti bine, o lasi pe ea sa faca decoratiunea interioara; va avea mult mai multa rabdare&stuff biggrin.gif bilivmi ohyeah.gif
Nana Floare
Pai nu tre' nu stiu cate decoratii...uite, te poti duce la Fondul Plastic, cumperi doua-trei chestii misto (sunt ceva mai scumpe decat produsele in serie din magazinele obisnuite, dar nu sunt foarte scumpe totusi) si ajunge. Asta daca-ti place stilul auster...eu asta-l prefer. Si lumea care te va vizita va zice: "sarac baiatu' (deh, student), dar are stil" smile.gif .
Mistinguett
Nu stiu de spray-uri, dar vopseaua e prietena ta. Gaseste-ti o culoare care-ti place, fa 3 pereti culoarea aia pe un ton deschis si 1 o nuanta mai tare. De decorat, e usor de facut cu bani putini - doar foloseste-ti imaginatia.

Fotografii inramate in frame diferite si ca marime si ca materiale, si puse pe un singur perete. Afise - o grupare de cateva afise interesante ti-ar acoperi un perete intreg. Colane de scoici atarnate intr-un cui (jucaria preferata a uneia din pisicile mele laugh.gif ) - eu am unui din scoici mari si unul din nuci de kukui. Un raft simplu (sau mai multe) colorat/e cu spray-urile alea - pentru carti, pietre, crengi...
Eu am o bucata de perete acoperit complet cu icoane pe lemn si sticla.

Acopera patul sau o canapea cu metraje blana sintetica (iarna) si un voal intr-o culoare care sa mearga cu peretii (vara). E toamna - profita de asta si culege cateva crengi cu frunze in superbele culori ale toamnei si pune-le intr-o vaza. De sarbatori schimba-le cu cateva crengute de brad. Primavara cu crengute inflorite. Castane intr-un vas de sticla transparent (bol). Fructele - lamai si portocale (mici) de ex., intr-o vaza transparenta (cilindrica), eventual acoperite cu apa.

Ma mai gandesc - daca imi mai vin idei, mai zic.
Afrodita
Vsai, Misti, da' stiu ca l-ai pus la munca pe bietul baiat rofl.gif Io zic ca e mai buna varianta lui Cain cu fericitu' unei fete...Cel putin eu , dupa asemenea fericiri, am un chef de treaba de as face curat si prin vecini si as redecora rofl.gif Asa ca, e mai simplu si mai comod asa Hamleet...Deshi, nici varianta lui Ghost nu e de lepadat rofl.gif
Mistinguett
Am zis si eu ca pentru un apartament unde ai voie sa faci orice (mare lucru) merita sa storci 3 boabe de sudoare. Si Hamleet nu prea pare sa aibe stilul ghetto care ar iesi cu spray-urile alea.
Cain
Pai ca sa fericeasca dama aia, o sa stoarca el chiar mai multe picaturi de sudoare biggrin.gif
Iar pentru decorat peretii... eu zic sa organizezi o betzie, si, alaturi de alcool, sa scoti si niste pensule si vopsea. Si dupa ce lumea se incinge bine, da-le pensulele; sa vezi tu atunci ce imagini nemuritoare vei avea pe pereiti... unde mai pui ca daca ai si un amic priceput la desen, nu o sa-ti mai vina sa-i zugravesti wink.gif
Antont
Gata, stiu ohyeah.gif spoton.gif ...
Invita-l pe Figaro, va imbatati, si te rezolva el, ca se pricepe la desenat spoton.gif
rofl.gif rofl.gif
marky
Da.. poate daca se imbata rau iti va reproduce picturile din Cappella Sistina spoton.gif
Figaro
Le reproduc, n-aveti grija, dar in maniera mea !!!! sorry.gif rofl.gif

Pai daca va arat cum am pictat camera copiilor cadeti pe jos! biggrin.gif
Antont
Pai fa o poza si lipeste-o ... spoton.gif

Pese:
Ar fi culmea sa cadem pe sus rofl.gif
Zed
@Hamlet , asteptam poze cand termini .Ups am scris la plural huh.gif banuiesc ca nu numai eu sunt curioasa laugh.gif .
Vegas2002
QUOTE (Ghost @ Oct 24 2003, 12:37 AM)



Ar fi culmea sa cadem pe sus rofl.gif

Esti de milioane Ghost,m-ai facut sa rid rofl.gif thumb_yello.gif
Hamleet
QUOTE (Mistinguett @ Oct 24 2003, 03:21 AM)
Fotografii inramate in frame diferite si ca marime si ca materiale, si puse pe un singur perete. Afise - o grupare de cateva afise interesante ti-ar acoperi un perete intreg. Colane de scoici atarnate intr-un cui (jucaria preferata a uneia din pisicile mele laugh.gif ) - eu am unui din scoici mari si unul din nuci de kukui. Un raft simplu (sau mai multe) colorat/e cu spray-urile alea - pentru carti, pietre, crengi..

40.gif 40.gif
EXCELENT MISTI !!!! wub.gif
Maine ma apuc de treaba si bineinteles ca o sa fac si poze.
Mihai, pot sa le postez aici sau in jurnal?
Carmi
si io vreau pozeleeeee.... spoton.gif mai ales daca ai pictat o femeie beata pe perete care are scoici pe par si seamana cu gajica din capela sixtina din camera copiilor lui figaro hh.gif
Hamleet
Am facut un "preview" al camerei mele in Jurnalul meu.
Cine are timp si chef sa-mi dea idei primeste beri ca plata la urmatoarea intalnire wink.gif
Zed
Unde-s pozele?
Vrem poze , numai poromisiuni , unde-s ? mad.gif laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.