Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Hanu Ancutei - Mega-intalnirea Din 15 Mai
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Intalniri Forumistice
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Figaro
MEGAINTALNIREA DIN
15 MAI


========================

Un document important a fost descoperit intr-un cufar vechi din podul Hanului. Cronica ne vorbeste de o mare intalnire a forumistilor de pe Hanu Ancutei, care va avea loc intr-o frumoasa noapte de sambata, pe data de 1 Aprilie A.D.

Documentul zice ca toata lumea este asteptata pe terasa LA MOTOR, unde "vor curge rauri de bere si se vor incinge multe discutii". spoton.gif
marky
Pacaleala de intai aprilie, ah ? spoton.gif
Suna bine dar daca o sa ploua ce facem? sad.gif
Anu asta chiar a nins in aprilie... si la motoare e doar terasa.. vrei sa atentezi la sanatatea forumistilor 24.gif
Figaro
Ai dreptate!

In mai ploua? Cred ca nu! spoton.gif
===============================

Marky, iti fac cinste cu o bere. Rece. Ne vedem pe 15 Mai!

marky
Si eu iti fac cinste cu o bere la fel de rece daca vi la asta din noiembrie cool.gif
Cain
NU!! Adica ce-ti veni domle sa propui tocmai "La Motoare" ?? Adica dece acolo ? Si daca ploua ? Daca e urat afara ? Poate sa fie zloata, si eu cum merg pe vremea aia ?!? 24.gif Si iti dai seama, acolo este berea foarte rece, iar mie nu-mi place berea rece, si poate mai sint si altii carora nu le place !! Si ce iti veni tie sa propui MEGA intalnire, de fapt nici nu o propui, o stabilesti de unul singur !! Mai, sa stii ca eu nu o sa vin, si nu o sa fiu singurul 50.gif
Plus ca nu stiu daca te-ai gandit inainte, dar nu ai nici un mijloc de transport ca sa pleci de acolo !!! Este in centru, si daca pleci pe jos, poti sa dai de politie, care iti cere actele, si te hartuieste, daca te vede baut; iar daca vrei sa iei taxiuri, nu gasesti nici unul, si asta o spun din experienta, si totusi daca se incumeta vreunul, te costa cel putin 20.000 kilometrul, pentru ca sint nesimtiti.
Dar chiar m-ai enervat, adica tu ai cerut parerea cuiva ?!?!? 44.gif Cred ca eu nici nu o sa mai intru aici, pe forumul acesta, vad ca tu iti faci singur propuneri, si le accepti !!

__________________________________
------------------------------------------------
ohyeah.gif MISTRETUL NEPRIETENOS ohyeah.gif
------------------------------------------------
Afrodita
Heeeeelllooooo...Buei,parca aveti 5 ani toti...Adik 5 ani suma varstei voastre, nu 5 ani fiecare tongue.gif ..Fratilor, este timp, este loc, ocazii vor fi cu carutele sa ne intalnim unde vrea fiecare dintre noi,ok? Acuma eu si Moshu am vrut la Mat sports, acolo am fost.Cain si Geni ieri v-ati intalnit pe undeva prin Grozavesti ca acolo ati vrut,ok....Acuma, pana pe 15 mai avem timp sa facem cel putin 6 intalniri, cate una pe luna, unde vor muschii vostri...Daca Figaro vrea acolo pe 15 mai ,haideti sa mergem si acolo pe 15 mai...E asa greu??
Pe.Se.:Stiam ca ati facut inadins fazele astea, dar haideti sa nu dam dovada de nesimtire...Pana acum au fost glume, dar daca mai continua se transforma in nesimtire...Insa cum noi suntem niste finuti si draguti si ne iubim mult o sa ne intalnim si cu Figaro pe 15 mai la Motoare,nu? biggrin.gif mwah1.gif mwah1.gif
Figaro
Eh, topicul asta simtea nevoia unui touch delicat, de Zana Buna. yikes.gif Multumesc, Afrodita! sorry.gif

Bine ca exista si oameni maturi pe lume, ca noi...

====================================

P.S. Sper sa participati la concurs. Pentru ca pe acest topic se va deschide in curand un concurs... yikes.gif
marky
Pai e vreme lunga pana in Mai , Figaro... ne mai intalnim de 6 ori pana atunci smile.gif
Plus ca cine stie ce se intampla pana atunci.. poa' sa vina si Apocalipsa hh.gif

Oricum la faza cu zloata ai fost cam devil.gif . Puteai sa zici si tu ca ai o problema si ca nu poti veni.. nu ca ti-e frica sa nu te ninga pe drum mad.gif . Oricum daca te razgandesti berea de la mine ramane valabila spoton.gif
Afrodita
Figaro, vezi ca esti a 3-a sau a 4-a persoana care-mi zice Zana Buna...Nu de alta , da' acusi ma apuc de cautat bagheta magica prin casa si o sa ma enervez ca n-o gasesc rofl.gif Nu ai pt ce-mi multumi, stii ca asa-s io, impaciuitoare biggrin.gif Mie-mi place sa-i vad pe toti veseli si multumiti.Si daca mai reusesc asta din cand in cand, tare bine ma simt biggrin.gif
In alta ordine de idei, uitasem sa zic, ca am sa fac tot posibilul sa fiu pe 15 mai acolo...
Pe.Se.Vreau o tigaraaaaaaa, mor fara eleeeee!! mad.gif
Figaro
Mark, ti-am trimis mai demult un PM in care ti-am explicat pe larg situatia.

==========================================

Afrodita e Zana Buuuuuna! Afrodita e Zana Buuuuuuna!!!

P.S. Participi la concurs? O idee care mi-a venit ieri... biggrin.gif
Figaro
Inaugurez seria:

Forumisti in costume de epoca

Primul pe lista:

CATALIN
marky
40.gif
Are vreo legatura cu Mihai Viteazul ? biggrin.gif
Figaro
Razi tu raz, Harap Alb! biggrin.gif

Chici cine urmeaza? spoton.gif
marky
Autoportretul tau tongue.gif
menthoru'
Cute ...
For God's sake ... DE CE PE 15 MAI?

Te-ai gandit cam cat mai e pana atunci? Nu crezi ca e destul de mult ... sau ai vrut doar sa fi extrem de precoce ?!
Figaro
De ce nu pe 15 Mai? E frumos, e cald...

De ce nu? E o data ca oricare alta.
Figaro
Si urmeaza...

MARKY I-ul "The Great"
marky
Da frumos... ai talent .... seamana cu stra stra stra stra bunicul meu regele Angliei. spoton.gif
Vegas2002
Pina pe 15 Mai este destul timp......,si poate voi fii si eu in tara 40.gif 40.gif
Catalin
15 Mai in ce an? tongue.gif wink.gif

Oricum, imi plac pozele... a lui Marky semana chiar bine.
ypsilonalpha
Hi hi ... intilnirea din noaptea de 1 aprilie spre 15 mai (2004, sper) tongue.gif laugh.gif ca asa scria in primul post.
Figaro
Pai prietenul Marky zicea ca s-ar putea sa fie urat si frig la terasa pe 1 Aprilie. In plus nu sunt sigur daca e deschis. 15 Mai e o data mai sigura.
marky
Eu zic ca ar fi mai interesant sa organizezi o intalnire cu noi pe 29 Aprilie biggrin.gif tongue.gif biggrin.gif
Figaro
Stiu, stiu, stiu... dar am zis ca sariti la gatul meu ca-mi ridic statuie in targ. Asa ca am fost baiat finut si n-am lansat intalnirea pe 29 Aprilie. In plus pe 29 stau si eu cu familia.

P.S. Pe 29 Aprilie e ziua lui Figaro.
marky
Stiu... d'asta am zis ca ar fi fost inteersant.
Btw cand apare urmatorul forumist "de epoca" ? cool.gif
Figaro
Mmmm... nu stiu ce sa zic. Adevarul e ca mi-ar face placere, dar... Pana pe 15 mai (nu Mai) discutam.

==================
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Ohoooo, pai pana pe 15...
ypsilonalpha
Hehe, imi plac planurile pe termen lung ... count me in!

Ramine stabilit pe 15 mai, la Motoare, la anu'.

thumb_yello.gif
black ice
OK, in principiu voi veni si eu...
Afrodita
Da particip la concurs...Deseneaza-ma si pe mine...Acuma ca tot ai pozele cu fata meade la intalnirea forumistica, poate ma faci tot asa bine ca si pe marky....Btw: marky, pup iu biggrin.gif
Figaro, sper sa ne vedem pe 15, pup iu 2 biggrin.gif
bufnitza

Sper sa pot ajunge si eu! ca vreau sa cunosc hangitele si hangii, ca imi sint tare dragi!
Figaro
Wow, inseamna ca o sa ne intalnim mai multi.

Parerea mea e ca o intalnire pe termen lung e mult mai usor de programat. Ba chiar iese mai super, ca avem destul timp sa planuim toate detaliile. E ca si cum am gati impreuna un fel de mancare exotic spoton.gif Cu cat ii acordam mai mult timp, cu atat iese mai savuros.

A, o sa desenez pe fiecare in parte, dar in ceva timp.
marky
Eu zic sa stabilim si ora.. sa fie totul perfect spoton.gif

p.s. Sper ca ai sunat La Motoare sa-i anunti ca pe 15 Mai le vom inchiria 1/2 de terasa thumb_yello.gif
Figaro
Nu, nu am sunat. Vom stabili amanuntele ulterior. Probabil ca vom face o echipa operativa cu cei din Bucuresti biggrin.gif .
genicon
Oameni buni, nu ca as vrea sa stric buna dispozitie si planurile pe termen lung... insa nu pierdeti din vedere ca se pune de-o noua intalnire ceva mai devreme la "unde bem ceva" (e drept, Figaro nu vine acolo tongue.gif )
Figaro
Ei, putem functiona si multitasking. Daca procesorul poate de ce sa nu putem si noi?
KodiaK
Cica vin si io, dak nu intervine ceva ( meteorit, tsunami, cutremur tongue.gif ).
Figaro, care e faza cu concursu, cine ne deseneaza?
TriRegnum
Va doresc DISTRACTIE PLACUTA si sper sa puneti poze la Han sa vada si ceilalti care nu au voie sa vina.
gio19ro
De ce nu au voie?
Mihai
Probabil sunt ocupati cu serviciul... unsure.gif
Aramis
Din pacate nu pot veni, pe langa factorul distanta, 15 mai e prea aproape de bac...
genicon
Pai, daca tot s-a redeschis acest subiect, haideti sa incepem sa ne inscriem si sa vedem ce si cum facem, nu? Speram ca nu o sa se retraga Figaro biggrin.gif Deci - bagati, oameni buni! wink.gif
halcyon_lll
Unde, ce si cum? unsure.gif
TriRegnum
Ma referam de fapt la mine.
Eu nu am voie in baruri, restaurante, terase...
Asta este.
genicon
Pentru cei interesti de acest subiect - cititi-l si voi de la inceput, si asa nu este destul de lung. Daca sunteti de acord, incepem sa discutam si, pana atunci, sigur reusim sa punem ceva la cale, chiar daca mai schimbam mici amanunte biggrin.gif devil.gif
Ares
Eu sunt super interesat, dar am in jurul datei de 10 licenta... Asa ca daca iau nenorocirea aia de examen vin si dau de baut... Daca nu, o sa incerc sa ma tarasc pana acolo sau o sa rog niste prieteni sa ma aduca cu o targa... rofl.gif
Ideea cu "La Motor" mi se pare foarte buna, mai ales ca acolo sunt mesele alea monstruoase... Dar ar fi bine sa existe si o solutie de siguranta (in cazul ca...) - de genul unui club pe care sa-l ocupam numai noi...
Oricum, super idee Figaro! thumb_yello.gif
KodiaK
"La Motor" e cumva terasa aia de la TNB, care io credeam ca se cheama "La Motoare"? Dak e aia at sunt si eu pentru, mai nasol dak ploua, dar sa speram ca o sa fie frumos.
black ice
"La motoare" e la TNB.
Sa speram ca va fi soare si ne va fi cald, astfel incat sa putem veni comod imbracati in pantaloni scurti si alte alea, ca sa bem bere rece wink.gif tongue.gif biggrin.gif
Tyra
In principiu, socotiti-ma si pe mine! sorry.gif
Terasa nu stiu unde e, dar daca Geni si Blacky stiu, totul e oK.

Sa ne auzim cu bine... dar mai ales sa ne vedem tongue.gif
menthoru'
Aia cred ca e de la TNB, si eu o stiam de La motoare, insa am impresia ca ultima oara cand am fost pe acolo scria La motor.
Oricum trec intai prin MatSport sa-mi iau o Shaorma.
Mara
Ma bag si eu. Abia astept sa va cunosc pe toti mwah1.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.