Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:[Ghiceste] Masca De Aur
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
Mistinguett
Nu joci cinstit - se presupune ca trebuie sa raspunzi la intrebari... cum sa ghicim altfel?

Incerc si eu o intrebare - fumezi?

Masca de Aur
Pai si ce? Nu am raspuns la intrebari? Nu mi s-au pus.. de aia nu am raspuns... laugh.gif

Da, fumez...

@cameron - bine, atunci... 10 000! rofl.gif
ypsilonalpha
Ai fost vreodata in strainatate? rolleyes.gif Daca da, spune o tzara unde ai fost si ce te-a impresionat acolo.
Masca de Aur
...o singura data... si m-a impresionat verdele Austriei...
marky
Carmi?
Masca de Aur
...imi pare rau, nu iti pot raspunde la aceasta intrebare... tongue.gif ...totusi, pentru tine, fac o exceptie si zic: NU! tongue.gif

Mi se pare mie sau tu de fiecare data o nominalizezi pe Carmi? huh.gif
Masca de Aur
whistling.gif whistling.gif

...singuuuur, atat de singuuuur.... sorry.gif
Rose
Masca, iti place sa citesti? Daca da...care e cartea preferata?
Masca de Aur
...nu prea citeam eu in tinerete... laugh.gif insa cartea mea preferata pot zice ca este "Capitan la 15 ani" de Jules Verne... stiu ca ea mi-a placut foarte mult...

...mi-am amintit.... imi place si Cartarescu foarte mult...
ypsilonalpha
Ca sa-l citez pe Marky: "Carmi?"

Intrebare auxiliara: cum te intelegi cu socrul/soacra - astadaca esti casatorit/casatorita ? smile.gif

Mistinguett
Nu stiu exact de ce, dar eu zic ca e Motzart.
Rose
geni? huh.gif
Mihai
Intr-adevar, Masca a fost genicon si... genicon a fost Masca. tongue.gif

Cea care a ghicit este Rose; daca doresti un titlu custom, te rog sa ma contactezi pe PM. smile.gif

In curand o noua Masca! ph34r.gif
genicon
Mda... eu am fost masca.... probabil ca cea mai nebagata in seama cry.gif Nu mi-ati pus intrebari... rusine sa va fie!!!! laugh.gif
cameron
Rusine Geni..ca m-ai indus in eroare!
Esti un bdl in devenire tongue.gif
genicon
laugh.gif Pai... nu asta era scopul? Sa fi cat mai greu de ghicit? Si...pe cuvant ca va induceam si mai rau in eroare daca imi puneati mai multe intrebari... tongue.gif tongue.gif tongue.gif Asta ca sa stiti data viitoare wink.gif
Masca de Aur
I'm back! cool.gif

Asadar, a 8-a Masca. yeah.gif

Va invit sa puneti intrebari pentru a ma demasca. wink.gif
Zed
Cartile preferate
marky
De cate ori ai suferit din dragoste ?
calfa
A fost Creatie, Evolutie, sau nu ai nimc de spus pe tema asta ?
Masca de Aur
Cartile preferate ? Orice carte buna.
De cate ori am suferit din dragoste? De prea multe ori. Am suferit atunci cand persoana care imi era draga, lipsea de langa mine; atunci cand o privire ma facea sa cred ca totul se pierde; atunci cand nu stiam ce sa fac.
Masca de Aur
A fost Creatie si de atunci este Evolutie.
Zed
Ai un anotimp preferat?
Masca de Aur
Primavara imi place pentru muguri, pentru ghiocei si pentru Gradina Botanica.
Vara imi place pentru cirese, pentru caldura mare, pentru ocazia de a inota in mare, si pentru ploile ei calde.
Toamna imi place pentru fructe, pentru covoarele multicolore si pentru vartejuri de frunze.
Iarna imi place pentru fulgii de zapada, pentru copii imbujorati luptandu-se prin zapada si pentru frigul din ea.

Daca am vreun anotimp preferat? Voi sa-mi spuneti.
Zed
Intrebare cu intrebare in loc de raspuns . huh.gif

Ce stil de muzica asculti?
marky
QUOTE (Masca de Aur @ Dec 16 2003, 12:02 PM)
De cate ori am suferit din dragoste? De prea multe ori. Am suferit atunci cand persoana care imi era draga, lipsea de langa mine; atunci cand o privire ma facea sa cred ca totul se pierde; atunci cand nu stiam ce sa fac.

Deci masca e femeie tongue.gif

Ce tari ai vizitat ?
Masca de Aur
Muzica nu o ascult pe stiluri. Daca o melodie ma poate face sa simt ceva, imi place.
Nu am plecat niciodata din tara mea natala.
calfa
Sampanie, vermouth, vin rosu, bere, ce preferi ?
Masca de Aur
Nu prea beau alcool, decat la ocazii. Si beau in functie de starea pe care o am si in functie de atmosfera. Si in general parerea mea e ca trebuie sa iti alegi bauturile si mancarurile in functie de conditiile exterioare si interioare. Nu pentru ca ar dauna intr-un fel daca nu s-ar tine cont, dar astfel se creeaza o armonie.
calfa
In momentul asta eu it pot oferi sampanie, vermouth, vin rosu, bere. Si nu poti sa ma refuzi. Trebuie sa alegi ceva, chiar daca doar pentru a putea da noroc. Ce alegi ?

(se poate interpreta si asa intrebarea mea anterioara)
Masca de Aur
Vin rosu
marky
Rose..
Masca de Aur
Smart buoy....Rose e on-line, cum ar putea fi si Masca de aur in acelasi timp? Nu sunt Rose. tongue.gif
calfa
Ha, ha, si eu m-am gandit ca un criteriu de eliminare este lista cu membrii activi si neascunsi ai forumului.

Teoretic (la prima vedere), cel ce poarta Masca ar trebui sa nu apara si in acea lista ...

... practic, de ce nu s-ar loga Masca, in mod vizibil, si sub numele ei "real" (nickul). Ca sa induca in eroare, de exemplu ...

___________________

"Try to think out of the box !" cool.gif
Rose
motzart smile.gif
cameron
zed
Zed
cameron rofl.gif rofl.gif nu-s io . flowers.gif
Masca de Aur
Damn. Rose. De ce? Mi-ai stricat jocul. unsure.gif
Eu sunt, motzu.
cameron
nici macar nu m-ai lasat sa te intreb daca te mai doare spatele..din cauza mea.. sad.gif
Masca de Aur
nu mai, nu ma doare si nici nu m-a durut.... pana la 5 nu e mult pt mine....ca sunt tanar...
Rose
nu ti-am zis sa si confirmi sorry.gif
marky
QUOTE (Masca de Aur @ Dec 16 2003, 02:56 PM)
Smart buoy....Rose e on-line, cum ar putea fi si Masca de aur in acelasi timp? Nu sunt Rose. tongue.gif

Simplu. Cu 2 browsere deschise wink.gif
cameron
wub.gif
motzart
QUOTE
Simplu. Cu 2 browsere deschise


Incearca tu...ca la mine n-a mers... laugh.gif
Cain
pai ni' no sa merge, ca se suprascrie "prajitura" laugh.gif
calfa
Si totusi merge, cu doua "prajituri" (cookies) aflate pe doua PC-uri diferite.

Nu mai spun ca se poate lucra local pe un IP si remote pe altul, cu browsere pe ambele. In felul asta, pe acelasi ecran se pot vedea concomitent 2 browsere cu cookies diferite.
Mihai
Intr-adevar, Masca a fost motzart! thumb_yello.gif

Foarte curand o noua Masca!
Masca de Aur
A 9-a Masca a fost nominalizata si va asteapta intrebarile! cool.gif
calfa
Ce crede masca despre sufletele pereche ? cool.gif
Rose
filmul preferat?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.