Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:[Ghiceste] Masca De Aur
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
Masca de Aur
Si iata-ma ca Noua Masca! hiya.gif
Astept intrebarile voastre. wink.gif
Anca_M.
QUOTE(Masca de Aur @ 30 Nov 2007, 05:52 PM) *
Si iata-ma ca Noua Masca! hiya.gif
Astept intrebarile voastre. wink.gif


ha....sa vedem...........iti place muntele, marea, sau zona de ses? ce muzica asculti?
Nefertiti
Bei cafea? smile.gif
calfa
Fumezi, ce jocuri de carti preferi, cum e armata, cum arata masca ta pe partea cealalta ? ohyeah.gif
Anca_M.
ai par lung sau scurt? porti fuste? te machiezi?
carmine
cu atatea intrebari deodata nu ma mira ca dureaza 5 posturi sa se descopere masca, basca 4 din ele sunt intrebari cu numele : x-lescu?, popescu?, georgescu?
laugh.gif

MASCo? tu esti? yeahrite.gif
Auzi, iti curge nasu'?
jude
Carmine, tu esti masca? hmm.gif
calfa
QUOTE
Mihai, Masca este obligata sa raspunda la intrebari ?


QUOTE(Mihai @ 21 Oct 2003, 06:35 PM) *
Masca nu e obligata sa raspunda, dar cand raspunde trebuie sa fie sincera. wink.gif


Asadar ... "cu atatea intrebari deodata" ... Masca poate alege sa nu raspunda decat la ce vrea ... ea. biggrin.gif
carmine
QUOTE(jude @ 30 Nov 2007, 06:34 PM) *
Carmine, tu esti masca? hmm.gif


QUOTE(calfa)
Asadar ... Masca poate alege sa nu raspunda decat la ce vrea ... ea.



Si eu pot alege,nu? laugh.gif

Desi, daca ar fi sa ne luam dupa anterioarele, lumea noua cam da buzna la masti. hmm.gif
calfa
QUOTE(carmine @ 30 Nov 2007, 06:41 PM) *
lumea noua cam da buzna la masti. hmm.gif


Ei, asa sunt americanii, urmasii indienilor pictati si contemporanii marketingului ... fara limite, ce sa le faci. rofl.gif
Mihai
Bine ai poposit la Han, carmine! han.gif
Rehael
QUOTE(Masca de Aur @ 30 Nov 2007, 05:52 PM) *
Si iata-ma ca Noua Masca! hiya.gif
Astept intrebarile voastre. wink.gif

Esti Papadie?
Mihai
Merlina, concursul se bazeaza pe raspunsurile date de Masca. Daca ea nu a raspuns inca la nicio intrebare, de unde poti sti cine este? brow.gif
Rehael
Seamana tare bine cu ea la ochi, mai ales cum isi flutura genele! mellow.gif
Mihai
biggrin.gif
Papadie_62
Nu e ea, parol Miţo! rofl.gif
Data'q
Ce-ţi place să bei, măscuţo?
Masca de Aur
QUOTE(Anca_M. @ 30 Nov 2007, 05:54 PM) *
ha....sa vedem...........iti place muntele, marea, sau zona de ses? ce muzica asculti?

Muntele mai mult, ca-i neam de neamul meu. ohyeah.gif Tata-mi este codrul si muma padurea. Apoi marea-i sora vitrega si o vizitez mai rar.
La muzica avem di tati, c-asa ni plasi. ohyeah.gif

QUOTE(nefertiti @ 30 Nov 2007, 05:55 PM) *
Bei cafea? smile.gif

In caz de urgenta/necesitate a se sparge una cupa de cafea dupa golire in cavitatea bucala.

QUOTE(calfa @ 30 Nov 2007, 06:11 PM) *
Fumezi, ce jocuri de carti preferi, cum e armata, cum arata masca ta pe partea cealalta ? ohyeah.gif

Auzi, da' mi s-a spus mie odat' ca cica tigarile nu-s bune, dom'le. Canceroasele mie nu-mi plac, asa ca ma feresc.
La jocuri de carti ma bag cand e sa alerg timpu' printre ore si minute, dar sa stii ca cateodat' ma joc si cu cartile cele mari, cand nu-mi plac cum s-au oranduit ele in casa bibliotecii.
Armata-i frumoasa, cum se vede ea din strada prinsipala si nu vreu sa-i stric frumusetea cu a me persoana.
Pe partea sealalta e taman invers cum vezi acu, badie.

QUOTE(Anca_M. @ 30 Nov 2007, 06:13 PM) *
ai par lung sau scurt? porti fuste? te machiezi?

Scurt il am in zilele noastre, manca-l-ar puricii de frizer, sau cum ar vrea el sa se mai numeasca. mad.gif Dar sa stii ca-mi placea mai lungut oleaca!
Fustele sa le admir mai mult. Acum putem face ce vrem si sa ne uitam unde vrem, nu?
Machiaj nu, ca sa-mi tin trupul cat mai natural. Naturalmente!

QUOTE(carmine @ 30 Nov 2007, 06:26 PM) *
cu atatea intrebari deodata nu ma mira ca dureaza 5 posturi sa se descopere masca, basca 4 din ele sunt intrebari cu numele : x-lescu?, popescu?, georgescu?
laugh.gif

MASCo? tu esti? yeahrite.gif
Auzi, iti curge nasu'?

Curge si nasu', cum zici matale! Curge, pai de ce sa nu curga? El n-are voie la protest fata de gerul de afara? Nu vezi ca n-avem caldura? Bineinteles ca va curge in continuare... Nu, nu-l veti opri cu servetele ordinare sau batiste dantelate! NU, NU, NU !!! nonono.gif

QUOTE(jude @ 30 Nov 2007, 06:34 PM) *
Carmine, tu esti masca? hmm.gif

Mmmmmm... Mai bagati o fisa, va rugam!

QUOTE(carmine @ 30 Nov 2007, 06:41 PM) *
Si eu pot alege,nu? laugh.gif

Desi, daca ar fi sa ne luam dupa anterioarele, lumea noua cam da buzna la masti. hmm.gif

In spiritul democratiei poti alege ce vrei, pe cine vrei, de unde vrei, pentru cine vrei, de ce vrei, de ce nu vrei (uuuaaaa (adica pauza de respiro)), unde vrei, cat vrei si cel mai important................. am uitat! sorry.gif

QUOTE(Merlina @ 30 Nov 2007, 08:31 PM) *
Esti Papadie?

Inca o fisa la doamna, inca una, inca una!... Cate vreti doamna? Cate vreti? Doar una, doar una! Hai baiatu', misca mai repede cu fisa aia, hai, hai, hai!!! Poftim doamna, poftim doamna... Urmatorul, urmatoarea, urmatorul!!! Cine mai vrea, cine mai doreste?

QUOTE(Data'q @ 30 Nov 2007, 11:35 PM) *
Ce-ţi place să bei, măscuţo?

Eu sunt mic si beau laptic! unsure.gif
Acuma de!... Fiecare pune in laptic ce supliment ia recomandat doctorul... drunk.gif

PS: Sper ca n-am uitat pe nimeni. Daca da, ma trageti de manecuta.
PSS: Nici ca mascuta nu ma lasa cu mai multe emoticoane. Pai se poate? Credeam ca macar asa primesc un privilegiu. Mihaaai, ajuta si tu o mascuta de aur! mwah1.gif
Anca_M.
Ce muzica asculti? ce melodii iti plac? Si intrebare de copii smile.gif) rofl.gif daca ai merge pe o insula pustie care ar fi cele trei lucruri pe care le-ai lua cu tine? Ai un ideal? Care e? Cum te imbraci? te vopsesti?
Rehael
Masca, locuiesti in Moldova?
N.V.
Masco, de cāte ori a fost ziua ta la Han anul ăsta? rolleyes.gif
Anca_M.
QUOTE(N.V. @ 1 Dec 2007, 12:44 PM) *
Masco, de cāte ori a fost ziua ta la Han anul ăsta? rolleyes.gif


ohyeah.gif ohyeah.gif asta da intrebare mwah1.gif
Masca de Aur
QUOTE(Anca_M. @ 1 Dec 2007, 09:31 AM) *
Ce muzica asculti? ce melodii iti plac? Si intrebare de copii smile.gif) rofl.gif daca ai merge pe o insula pustie care ar fi cele trei lucruri pe care le-ai lua cu tine? Ai un ideal? Care e? Cum te imbraci? te vopsesti?

Crezusi ca lamurisei treaba cu muzica... Ascult di tati, atata timp cat mi-atinge corazonu'. (Mission impossible in cazu' manelelor.)
Neaparat lucruri Ancuta? Ca eu mi-as lua un pastisor de aur cu mine, o lamp' fermecata si o sabie di seie di samurai. devil.gif
"Idealul meu in viata e femeia cu mus..." Nu, nu-i asa, dar ma mai gandesc daca sa-ti spun sau nu.
Ma imbrac ca tot omu, da' cu mai putine culori. wink.gif
Imi vopsasc pantofii cu crema, unghiile cu tocurile de la usi si cearcanele cu praful de pe monitoare.

QUOTE(Merlina @ 1 Dec 2007, 09:41 AM) *
Masca, locuiesti in Moldova?

In Romania, Maria Ta... Nu Moldova, chiar de mi-i sora. Ea cu ale ei, eu cu ale mele.

QUOTE(N.V. @ 1 Dec 2007, 12:44 PM) *
Masco, de cāte ori a fost ziua ta la Han anul ăsta? rolleyes.gif


Loading...
1, 23 + (radical din factorialul lui 1024) - (numarul de eclipse al secolului in care m-am nascut) + (numarul de eclipse al noului mileniu la patrat), totul de impartit la numarul meu de neuroni ...
Loading...
...
...
...
"Error: You're not born yet."

mwah1.gif Va pupa mama pana diseara. Aveti grija de voi. mwah1.gif

@Anca_M. : Idealul meu e sa trec cu bine cel mai mare examen: viata asta.
andra_v
Cred ca esti cactus.
N.V.
QUOTE(Anca_M. @ 1 Dec 2007, 12:46 PM) *
ohyeah.gif ohyeah.gif asta da intrebare mwah1.gif



Şi ce zici de răspuns? dunno.gif
Gavrochette
eu zic ca-i jude biggrin.gif
andra_v
Masca nu pune intrebari.
Nefertiti
Iti plac jocurile Hanului? Ai/ai avut jurnal la Han?
Masca de Aur
QUOTE(andra_v @ 1 Dec 2007, 01:31 PM) *
Cred ca esti cactus.

Sa curga fisele la don'soara!!! Tineti bine palaria, nu le lasati sa cada, nu irositi nici o sansa sa descoperiti cealalta fata a aurului!!!


QUOTE(Gavrochette @ 1 Dec 2007, 01:59 PM) *
eu zic ca-i jude biggrin.gif

Si la dumnevoastra aisi colea o fisa... Una doar, dar asa, mai mare!

QUOTE(nefertiti @ 1 Dec 2007, 02:16 PM) *
Iti plac jocurile Hanului? Ai/ai avut jurnal la Han?

Dapoi jocurile sa nu placa la noi, conita? Pai se poate? Cui nu-i plac?
S-apoi zi mata mie care forumist n-are-n asta zi un jurnal, o ograda a sa in care sa stea-n cap de vrea?

Si ziseati ca masca nu-i intrebacioasa...
Nefertiti
De cat timp esti la Han? smile.gif
calfa
Masca-mascuta, mi se pare mie sau esti Mr.Win* ? hmm.gif


*(alias Erwin)
Data'q
Eu zic că-i Mihai... Sau el n-are voie să fie... unsure.gif
Şi dacă nu e, īntreb măscuţa ce-i place cel mai mult să facă.
andra_v
Erwin.
calfa
Unde e Masca, sa ne spuna daca andra_v si cu mine avem dreptate ? unsure.gif



Later edit:
QUOTE
113 user(s) active in the past 15 minutes
Masca de Aur, Sushi

Aha, ai aparut ! biggrin.gif
Masca de Aur
QUOTE(nefertiti @ 1 Dec 2007, 08:22 PM) *
De cat timp esti la Han? smile.gif

Apaaai, am albit oleaca de cand sunt la han, conita. Dar vorba aia: "Mosule, ce tanar esti!"


QUOTE(calfa @ 1 Dec 2007, 08:44 PM) *
Masca-mascuta, mi se pare mie sau esti Mr.Win* ? hmm.gif
*(alias Erwin)

Tu esti unul din ala la care nu-i ajung fisele. dry.gif Bine, bine! Mai ia una si mai pune o intrebare.

QUOTE(Data'q @ 2 Dec 2007, 11:47 AM) *
Eu zic că-i Mihai... Sau el n-are voie să fie... unsure.gif
Şi dacă nu e, īntreb măscuţa ce-i place cel mai mult să facă.

Nu sunt si nici n-as vrea sa fiu Mihai. Tine si tu o fisa, dar sa n-o pierzi, ca-i ultima! S-o tii bine, auzi? Sa nu spui la nimeni!

QUOTE(andra_v @ 2 Dec 2007, 04:08 PM) *
Erwin.

Don'soara, fise nu mai am, ca ti-as da, ca si matale gresit-ai, ca toti de pan' acu'. Ce sa-ti deie mosu?
Uite-ti dau ultima frunza cazuta anu' ista din stejarul-frate.

QUOTE(calfa @ 2 Dec 2007, 06:31 PM) *
Eu nu ma mai joc ! mad.gif Unde e Masca, sa ne spuna daca andra_v si cu mine avem dreptate ? unsure.gif

Nu te enerva, mon cher, ca faci riduri. Si n-as vrea sa-ti vad fata nevazuta-n poze crestata.
Aici sunt. Se mai distreaza omu' in week-end, ce poti sa-i faci?
calfa
ohyeah.gif rofl.gif OK, thank you, Sir ! O sa pastrez fisa. Daca tot stiu cine e Masca ...
SORIN
March!!

Sorin.
andra_v
Dumnezeule, Sorin, March era si cuvantul meu.
SORIN
Daca nu e March, sigur e Piticu oPsedat!!!

Sorin.
Masca de Aur
QUOTE(calfa @ 2 Dec 2007, 08:00 PM) *
ohyeah.gif rofl.gif OK, thank you, Sir ! O sa pastrez fisa. Daca tot stiu cine e Masca ...

Si noua nu ne zisi cari-i mascaciosu'? Adica cini's io. biggrin.gif

QUOTE(SORIN @ 2 Dec 2007, 09:07 PM) *
Daca nu e March, sigur e Piticu oPsedat!!!

Sorin.

March, sir? Not here. Try the next door, please.

Piticii oPsedati au plecat deja la culcare, ca e tarziu pentru ei, saracutii. N-a mai ramas nici unul pe aici, sa se joace cu mastile.
Nefertiti
Esti sau ai fost moderator la Han?
Iti place fotbalul?
Care e ultima carte citita?
SORIN
Am dat in bara.....oricum best regards clapping.gif

Sorin.
Masca de Aur
QUOTE(nefertiti @ 2 Dec 2007, 09:25 PM) *
Esti sau ai fost moderator la Han?
Iti place fotbalul?
Care e ultima carte citita?

Sa stii ca n-ar fi rau acolo o moderare la mascuta. Dar ce te faci ca mascuta tot se schimba! Azi e cineva, maine e altcineva... Confuzie mare, mare!... Prea mare! unsure.gif

Futbolu' e fain la picioare, dar nu si pentru ochisori. nonono.gif Asa ca mai putin cu privitu' si mai mult cu spitu'. Dar tot mai fain e baschetbolu'! ohyeah.gif

Ultima carte citita fusa de mult tare, ia n-auzi! Apai o fu una de R. Tagore, cu doua romane mici in ea si vro cat'va nuvele. Frumose tati, atingatoare de cuget si suflet, nu alta! rolleyes.gif

QUOTE(SORIN @ 2 Dec 2007, 09:25 PM) *
Am dat in bara.....oricum best regards clapping.gif

Sorin.

Same here, sir! thumb_yello.gif
Nefertiti
Masca, esti ardelean? rolleyes.gif
Michelle
Ia zii,Masca,fusesi cumva anul trecut la Paris? Ca mie-mi semeni cu unul mariusc2 dupa acshient si limbarita. ohyeah.gif sorry.gif
tikky
QUOTE(Masca de Aur @ 1 Dec 2007, 03:20 AM) *
PSS: Nici ca mascuta nu ma lasa cu mai multe emoticoane. Pai se poate? Credeam ca macar asa primesc un privilegiu. Mihaaai, ajuta si tu o mascuta de aur! mwah1.gif



parc-ai fi Afrodita smile.gif
Anca_M.
QUOTE(N.V. @ 1 Dec 2007, 01:34 PM) *
Şi ce zici de răspuns? dunno.gif



rofl.gif rofl.gif si raspunsul pe masura......... mwah1.gif
Mihai
Hehe, ce Masca abila... ohyeah.gif
Masca de Aur
QUOTE(nefertiti @ 2 Dec 2007, 10:07 PM) *
Masca, esti ardelean? rolleyes.gif

Nu, conita, dar daca vrei n'aparat si nu poti fara, apai fac o serere la mamuca sa mazgaleasca "ardelean" pa bulitin.
Sa razolva, nu-ti fa griji. thumb_yello.gif

QUOTE(Michelle @ 3 Dec 2007, 12:49 AM) *
Ia zii,Masca,fusesi cumva anul trecut la Paris? Ca mie-mi semeni cu unul mariusc2 dupa acshient si limbarita. ohyeah.gif sorry.gif

Ooo, madame, j'aime le Paris! Nos freres latins... rolleyes.gif Dar inca n-am avut placerea sa tocesc strazile acestui oras. sad.gif
Deci si prin urmare, nu sunt mariusc2 (alt sir in ochii mei), care va sa zica, astept intrebari de la dumne'voastra.

QUOTE(tikky @ 3 Dec 2007, 01:44 AM) *
parc-ai fi Afrodita

Buburuza scumpa, mai incearca, mama! hug.gif Poate afli floarea care trebuie.
Apropo, cica Luna ar tine toate secretele; ea le-a inventat, stelele le pazesc (fiecare cate unul) si Soarele tot incearca sa le descopere, dar toate se ascund de el. sleep.gif De ce? Pai ca sa mai rada de el un pic si ca le mai de-a oamenilor o grija-n plus, poate nu aveau destule. biggrin.gif
Cam asa ar spune piticii mei.

QUOTE(Anca_M. @ 3 Dec 2007, 08:47 AM) *
rofl.gif si raspunsul pe masura......... mwah1.gif

wink.gif mwah1.gif

QUOTE(Mihai @ 3 Dec 2007, 10:35 AM) *
Hehe, ce Masca abila...

Ptiu, ptiu, ptiu! Sa nu fii de deochi, ca n-am rosu pe mascuta...

Ne auzim diseara, dragilor! Pana atunci beti o stacana de vin fiert in cinstea mea, acum, cat mai sunt mascuta. drunk.gif
Presimt ca sfarsitul mi se apropie. ph34r.gif
Michelle
Ooopa,cam asa ar spune piticii mei! Mascuta, esti cumva o dascalita?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.