Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:[Ghiceste] Masca De Aur
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
Masca de Aur
yikes.gif Dar eu chiar n-am pisica, oricat de mult as vrea cry.gif cry.gif
OMU'BUN
Ei, atunci trebuie sa recunosc faptul ca esti o masca destul de bine instruita, si nu-mi mai ramane decat sa renunt! Oricum, se pare ca Masca a fost deja numita, printre cei deja spusi anterior... Parerea mea! Dar mai las si pe altii sa incerce... Eu eram convins c-ar fi Misti si eram gata sa renunt! Acum sunt complet in ceata! Nici nu mai stiu daca e un el sau o ea!!! wacko.gif
Masca de Aur
Mai incearca, nu te da batut smile.gif
Antont
Io zic ca e Rose ohyeah.gif ...Sa vedem daca am nimerit-o spoton.gif .
OMU'BUN
Pai ce sa mai incerc?
N-ai permis ! Ai putea fi Figaro... wink.gif
N-ai pisici ! Ai putea fi Figaro... wink.gif
Nu scrii versuri! Ai putea fi Figaro... wink.gif
Iti place rock! Ai putea fi Figaro... wink.gif
Scrii ordonat si esti bun la engleza! Ai putea fi Figaro wink.gif

Alte elemente ajutatoare :
Figaro a fost singurul acceptat de Mihai ca "propunere"!!! Greseala mea ca trebuia sa deduc asta de la inceput!!!
Mai mult chiar: La plecare, Mihai a spus: Maine vom afla cine a ghicit !!! Deci, Masca a fost deja numita, iar noi batem apa-n piua!!!

Figaro este, dar nu sunt eu primul!... Felicitari pt. intuitia lui Blacky !!!
ypsilonalpha
Draga Ghost, daca Masca n-ar fi zis ca n-are atractie pentru masini, te nominalizam pe tine ca prima optiune, sa stii wink.gif Sau trebe sa facem o diferenta clara intre masini si motociclete?!? rolleyes.gif
Masca de Aur
Intai Figaro, apoi Catalin, acum iar Figaro...sa ma sperii? blink.gif

PS: Omu'Bun, de ce tot zici de engleza? unsure.gif
OMU'BUN
Ei, e cam greu de crezut sa fii atat de pasionat de... cai putere si sa n-ai carnet... Iar "ilevu Nelu" a fost testat deja!!!
.........................................
Masca
QUOTE
PS: Omu'Bun, de ce tot zici de engleza?

E o deductie personala! wink.gif
Antont
QUOTE (ypsilonalpha @ Oct 22 2003, 12:23 AM)
Sau trebe sa facem o diferenta clara intre masini si motociclete?!?  rolleyes.gif

Asta trebuie sa il intrebi pe Mihai sau pe mascat(a) biggrin.gif ...

Pese:

Sigur nu e Figaro, el nu sta pe internet la ora asta ohyeah.gif ...

QUOTE
Ei, e cam greu de crezut sa fii atat de pasionat de... cai putere si sa n-ai carnet

Si daca Masca e minor(a) ? unsure.gif

Io tot zic ca e Rose ohyeah.gif .
OMU'BUN
Acum ce faci, draga Masca, aceeasi greseala ca a lui Vegas? Postezi dupa celalalt nick? Oricum nu-i frumos sa zici ca nu i-ai spus niciodata "ilevului" Nelu... nus'ce, atat timp cat TU la-i creat!!! De aceea te-am testat cand am auzit ca esti pasionat m,ai mult de ... Poiana!... Doar ca tu ...
QUOTE
Ziua de Nastere 17 Februarie 1977
blink.gif
Antont
Eu n-as fi cazut in capcana asa usor biggrin.gif .
Copernic
Intrebare existentiala: care este cartea preferata de catre Masca?
Intrebare de baraj: ai vazut Masca de Argint, film ce il are ca protagonist pe Florin Piersic, in rolul unui neanfricat al Fratiei? wink.gif trebuia sa pun si intrebarea aceasta. Prietenii stiu de ce. laugh.gif

-------
AVE!
-------
F.'.
Masca de Aur
Omule Bun, deja m-ai confundat cu jumatate de han biggrin.gif
Copernic, in ceea ce priveste cartea favorita, am cel putin 2: "Nunta in cer"-Eliade si "Magicianul"-John Fowles. Si nu am vazut "Masca de Argint"...inca smile.gif
Vegas2002
M-am "prins",este ROSE!!!
Antont
Am zis io tongue.gif biggrin.gif.
Masca de Aur
click aici ph34r.gif

cameron
io am zis prima tongue.gif
Antont
Pai nici n-am afirmat ca as fi fost primu rofl.gif .
Vegas2002
Stiu ca tu ai zis prima,Cameron,dar mi-am dat si eu cu parerea,adica mi-am spus-o pe a mea,este ROSE wink.gif
cameron
Ei..m-am bagat si eu in discutie..doar nu va suparati..
Daca nu am somn...
Rose a zis ca ar vrea sa fie Vivian..in interviul attei
Antont
Masca de aur, te-ai plimbat vreodata cu motocicleta?
Masca de Aur
nu cry.gif Ma iei tu la o plimbare? biggrin.gif

ps: cameron, e Vianne smile.gif
Antont
QUOTE (Masca de Aur @ Oct 22 2003, 01:16 AM)
nu cry.gif Ma iei tu la o plimbare? biggrin.gif


ohyeah.gif Sigur draga Rose spoton.gif ...
cameron
masca..tu vrei sa mai nimeresc eu literele la 2 noaptea? sorry.gif
OMU'BUN
Hehehe, bravo, don'soara, mi-o facusi!... Eu am fost iesit ca nu mai rezistam de foame... Iar tu ma tot tineai in suspance... laugh.gif Oricum , ai fost teribila... Dar nu credeam sa nu fi scris versuri, sincer vorbind... De aceea te-am scos din calcul de la inceput!
Ce apreciez enorm de mult la tine? Faptul ca ai citit "Nunta in cer" si "Magicianul" ! Eu le-am citit pe la 24 de ani... Oricum, "Magicianul" mi-a placut mai mult, dar nu fiindca era o carte mai... groasa!!!
Catalin
Draga Masca, trebuie sa te felicit! Ai reusit sa semeni si cu mine si cu Figaro in acelasi timp! rofl.gif Nu credeam ca este posibil...

In fine, recunosc ca daca n-as fi stiut mai bine, chiar si eu te-as fi luat drept mine. In unele din replicile tale ma regasesc perfect. thumb_yello.gif


Editat: am niste propuneri: Masca sa ramina aceeasi pina o descopera cineva. Sa nu se schimbe neaparat dupa o zi. Ar putea deveni interesant, mai ales daca stie cum sa formuleze raspunsurile. De asemenea, cred ca trebuie impusa o limita numarului de nominalizari facute de o singura persoana. Altfel nu prea mai are farmec daca trimiti 10 mesaje cu 10 raspunsuri diferite.
marky
Eu zic ca e Carmi thumb_yello.gif
genicon
ufff... marky... ce ti-e si cu oamenii care nu au net...
si eu tot la carmi ma gandeam... desi nu-i plac masinile (parca ei ii placeau). Cu siguranta e fata... si 80% carmi wink.gif Parerea mea....
Nu stiu daca am voie dar, ca sa ma conving - ce inaltime ai? tongue.gif
Masca de Aur
Pai...intre 1,70 si 1,72 smile.gif
Omule Bun, multumesc sorry.gif
Catalin, care replica? tongue.gif
Mihai
Intr-adevar, Masca a fost Rose (si Rose a fost Masca tongue.gif ).
QUOTE
Masca sa ramina aceeasi pina o descopera cineva. Sa nu se schimbe neaparat dupa o zi.


Ramane aceeasi Masca pentru trei zile daca nu o descopera nimeni.

QUOTE
De asemenea, cred ca trebuie impusa o limita numarului de nominalizari facute de o singura persoana.


Ai dreptate.
De acum 3 (trei) este numarul maxim de nominalizari pe care le poate face un membru.

@marky: vezi ca se ghicise deja Masca. rofl.gif

In scurt timp o noua Masca! ph34r.gif spoton.gif
Rose
Copii, va multumesc mult, n-am mai ras de mult asa, ati fost grozavi biggrin.gif
genicon
tongue.gif Rose... stiu eu ca era, de fapt, Carmi rofl.gif
Antont
Damn, I'm good ohyeah.gif ...
Rose
Ai dreptate...totul a fost o conspiratie de fapt ph34r.gif
Antont
Voi l-ati asasinat pe Kennedy? unsure.gif hh.gif ....
rofl.gif
Rose
Nu, ca eu sunt noua prin d-astea, dar Mihai cred ca stie mai multe despre toate misterele neelucidate shifty.gif
Mihai
Hei, nu ma mai dati de gol! 50.gif rofl.gif
genicon
Nu stie nimeni nimic mai bine decat mine... tongue.gif Eu stiu totul! De fapt conspiratia e urmatoarea: Carmi a fost de fapt masca de aur, dar Ghostu avea pile si... deja m-am pierdut. Oricum, eu si marky am avut dreptate. Vreau o bere biggrin.gif
Antont
Io vreau mai multe... spoton.gif ohyeah.gif
Masca de Aur
A 3-a Masca a fost nominalizata!

Masca asteapta asadar intrebarile voastre. wink.gif
Rose
Cola sau Pepsi? smile.gif
Masca de Aur
Cola.
marky
Dragoste sau sex ? devil.gif
Masca de Aur
Amandoua ohyeah.gif
Antont
Io ma iau iar dupa intuitie si spun ca Masca este Carmi biggrin.gif ...

Masca, ce preferi? Marea sau muntele? Nisip sau zapada biggrin.gif ?
Masca de Aur
Imi place zapada. Nu am schiat niciodata, dar din patinaj facusem un hobby.
Antont
Te-ai dat si cu rolele?
SORIN
Ce strainatate ai vazut vara asta??

Sorin.
Masca de Aur
QUOTE
Te-ai dat si cu rolele?

Nu inca. Dar am unele de viteza in debara.
QUOTE
Ce strainatate ai vazut vara asta??

Doar ce a aratat la TV.
Figaro
QUOTE (SORIN @ Oct 22 2003, 10:45 AM)
Ce strainatate ai vazut vara asta??

Sorin.

Bulgaria. Dar de pe granita romana.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.