Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Obiecte Pierdute
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3
atta
- o pelerina de ploaie galbena, putin sifonata, fara nasturi si putin rupta pe spate - 16 octombrie 2003 intr'o sala de curs
- un radio portabil - in buzunarul pelerinei de mai sus
- un ghiozdan gri... ce continea printre altele cheile unei prietene, carnetul meu de note... - intr'o sala de seminar in anul I
- o haina groasa de stofa... in mai multe culori - 2002 in alta sala de curs
- o culegere de matematica de I-IV cu o bufnita pe coperta - in clasa I
- un cercel cu un trandafir
- un prosop cu un desen f frumos (cred ca era un personaj de desen animat) - intr'o excursie la Predeal in clasa a X-a.
- o caseta cu John Lennon
- o minge de volei - in liceu... intr'o sala de sport de la liceul Mircea Eliade, intr'o zi in care aveam meci
- cuie de la cort
- foarte multe elastice de par... si o clama de par care semana cu o zebra
- o esarfa foarte frumoasa... cu mai multe culori dar mai ales albastru... ma intorceam dintr'o excursie si am pus'o in maneca de la geaca.... doar ca ea era prea subtire si s'a... scurs.

pierdut si regasit....
- izoprenul... la mare intr'o noapte cu vant si vroiam sa dorm afara... mi'am scos izoprenul si am intrat in cort si dupa sac... cand am iesit cu sacul, ia izoprenul de unde nu'i... l'am cautat mult timp.. si l'am gasit dupa vreo doua zile in fata unui cort... il gasisera lipit de cort... faza si mai misto este ca tot la cortul ala am gasit si un vechi prieten pe care l'am recunoscut abia mai tarziu.. smile.gif.
axel
- sandalele in ultima zi de stat in vama, in 2002
- sacul pentru cort, in aceeasi zi
- era sa uit: cuiele de la cort
- un ceas care il primisem cadou de la sora mea, in 2003
- o pereche de manusi de piele in iarna lui '99-2000
- foarte multe pixuri
- 2-3 fulare in clasele 1-4


pierdut si regasit:
- parolele
- cheile (cam o data pe saptamana. Odata mi s-a intamplat sa le uit la magazin)
- creionul de la un Pocket PC care nu era al meu (era sa fiu spanzurat pentru chestia asta!) - l-am pus ca "semn de carte"
- iubirea
atta
ca bine zici:

- sandalele pe care le'am lasat pe plaja cand jucam volei.... si pana am terminat de jucat era noapte.. .si cand mi'am adus aminte de ele era prea tarziu.... oricum in Vama e un caine vestit... Tanase.. care fura sandale la greu si le ducea in foisor smile.gif.
axel
data viitoare il voi intreba pe Tanase ce a facut cu sandalele mele smile.gif
Pana atunci, ramane doar sa ma gandesc la mare...
champi
Pierdute si/sau furate:
- telefoane mobile si portofele, astfel incit am ajuns la concluzia ca eu sint cea mai toanta fiinta din lume rofl.gif
- brichete si pixuri - cine le mai stie numarul ?? Dar recunosc ca mi s-au "lipit" si mie unele de mina, ca le gaseam acasa prin buzunare sau poseta si niciodata nu pricepeam cum au ajuns acolo, asa ca aici ar fi un fel de scor egal laugh.gif
- mintile - de citeva ori
-rabdarea - de nenumarate ori

Si mai sint, dar nu-mi vin toate deodata, ceea ce semnifica ca mi-am pierdut de asemenea si memoria rofl.gif
atta
Se pare ca si eu am pierdut mult mai multe decat imi aduc aminte.... pentru ca pana acum in fiecare lista am gasit obiecte pe care le'am piedut si eu.

- portofel de piele negru cu o dunga rosie... a disparut in mod uimitor! singurul portofel pe care l'am avut vreodata de altfel... si inca mi se mai pare ca'l vad pe ici pe colo... aah mi'era drag (nu ca ar fi avut bani in el).
Rose
-tot portofel...intr-o tabara, mai de demult...si partea proasta e ca eu aveam toti banii acolo 2.gif

-certificatul de nastere, cand mergeam la xerox sa-i fac o copie(si mi-am ratacit in repetate randuri: carnet de note, carnet de alocatii, buletin)

-mobilul, acum un an cry.gif (exista sanse sa-mi fi fost furat)...era un alcatel amarat, dar uneori, tare dor imi e de el...

-un stilou la care tineam tare mult...candva prin gimnaziu...

-2 bratari negre cry.gif...una la un concert(in vara) si una intr-un magazin(acum vreo luna)

-in rest, lucruri obisnuite: chei(astea de obicei mi le pierd altii), pixuri, reviste(pe care le uit pe unde ma mai asez), foi cu chestii gen orar, numere de telefon, lucruri importante de tinut minte, carcase de CD-uri, bani...

-champi...si eu mi-am pierdut mintile si memoria...de tot wacko.gif

Hm...si ce le-am pierdut eu celorlalti: niste bani tatalui meu(in sensul ca...i-am aruncat la ghena hh.gif), vreo 2 esarfe si o fusta mamei mele, caiete, casete, CD-uri prietenilor si colegilor...

Mda...se pare ca sunt mai ametita decat ma credeam...
menthoru'
- adidasi in generala;
- stilouri si pixuri cu gramada;
- bani putini;
- capul dupa cate o fata uneori smile.gif;
- tigari si brichete;
- virginitatea o data rolleyes.gif;
secunda
cativa prieteni...
inocenta

uite ca nu imi vin minte obiecte de uz general... ohmy.gif nope, ma mai gandesc, cu siguranta am pierdut ceva si eu candva....
vai, mi-oi fi pierdut memoria?! rofl.gif
dificilaold
Increderea in oameni (dar asta nu e obiect)
Primul meu ceas...si acum mi-e dor de el
Un cercel
Un laser din acela de jucarie si nu era al meu
Sandale,le-am uitat pe undeva la plaja si du-se au fost...
Pe mine ma mai pierd uneori...din vedere...din prioritati....daca ma gasiti pastrati-ma rofl.gif
katia
bicicleta (furata candva demult.. se pune?), forfecel de unghii, stilouri, pixuri, manusi, caciuli iarna, agenda, CDuri (am uitat cui le-am dat si nu le-am mai vazut)
Diana-Maria
Un ursulet de plus,pe dragul meu Mos Martin, pierdut in iarna lui `93, cind ajunsesem in Iasi, dupa o calatorie acasa...geanta de voiaj nu era inchisa bine...si acum imi plinge inima dupa el...
Zed
pierdut:


-manusi
-manusi
-manusi
apoi m-am reprofilat laugh.gif
-fular
-chei (doar 2 pana acum tongue.gif )
-umbrela
-pixuri
Scarlet
Am pierdut tineretea, inocenta si........ de fapt anii cei mai frumosi...... (ah! nu.....! aici e ceva abstract!!!)....

Obiecte: - umbrele (vreo 2-3)
-diskete
- carti imprumutate (pe care nu le-am mai vazut inapoi!!!)



Cain
Pierdut bun-simt si decenta. Le declar nule. jamie.gif
Pierdut virginitate. Gasitorului recompensa de "cel mai bun arheolog" tongue.gif
Pierdut femeie acum 3 ani, in zona Salajean. Gasitorul s-o pastreze sanatos, sau sa ofere recompensa pentru luat inapoi. laugh.gif
Pierdut mintile. Ospatarului care le gaseste, sa le foloseasca sanatos 28.gif
mogaldeatza
Oarecum OT

Vineri mi s-a furat "geanta personala" (dupa cum mi-a zis militianu sa scriu)
din birou.Noroc ca a gasit-o cineva langa un tomberon si a reusit sa ma anunte.
Daca stateam la mana militiei 50.gif cred ca nici la poivara n-o gaseam.De
ce zic asta. pt ca eu am facut plangere vineri, iar cazul urma sa fie "demarat" abia
azi.
Cain
Merdre !!! Pai doar nu vroiai sa lucreze uoamenii in weekend !!! 50.gif jamie.gif
mogaldeatza


Auzi si la mine ce pretentii, dom'le! ohyeah.gif Tocma in week cand se vota Constitutia
eu pretindeam promtitudine de la fortele de ordine.Oare cum s-ar simti un poli
daca ajuns, in stare grava la spital vinerea i s-ar spune ca numa luni il poate
vedea medicul? wink.gif
Cain
Pai s-ar simti intelegator... cu totul si cu totul de acord ...
Si de fapt, CUI II PASA cum s-ar simti un militian ?? spoton.gif
mogaldeatza

spoton.gif ohyeah.gif ,buna intrebare.
Pai stiu si eu poate prietenilor lui, daca are 6.gif
Oricum nu m-au dezamagit,doar mi-au confirmat
teoria.
unul
Tocmai am pierdut mail-urile de pa cineva foarte drag mie. Le declar pierdure si irecuperabile (ca mine de altfel)
mogaldeatza
QUOTE (unul @ Oct 21 2003, 09:50 PM)
Le declar pierdure si irecuperabile (ca mine de altfel)


Cam grava afirmatia.Nu cumva esti sub influenta asteniei de toamna?
unul
S-ar putea.... dar cum speranta moare ultima....
Zed
Speranta nu moare niciodata .
mogaldeatza


Krect!
Cata vreme exista speranta, exista si viata.Asa ca...tot inainte!
Cain
..oh...ce romantic... ohyeah.gif
Zed
Nu-i romantic , e real . Si eu am spus tot timpul ca speranta moare ultima , pana cand , un prieten , mi-a spus ca nu moare niciodata si da , are dreptate , moare odata cu noi , pentru ca, atat timp cat traim , pana la ultima suflare , traim cu ea in noi.
Afrodita
Uhh, in sfarsit! Daca ati sti de cand ma chinui sa scriu si eu ceva pe aici....
Ok, obiecte pierdute:
-chei, esarfe
-umbrele-in afara de umbrela pe care o am acum, nu-mi aduc aminte sa fi avut aceeasi umbrela 3-4 saptamani la rand...Le uitam pe la spectacole, prin bancile scolii, pe la colege...Acuma, la' cat ies eu din casa ar fi chiar culmea sa-mi pierd umbrela laugh.gif
-imi pierdusem pana si stickul-am crezut ca tre' sa-mi iau alt deodorant ca-l pierdusem pe ala , dar l-am gasit...sub mormanul de haine de pe scaunul din dormitor laugh.gif
-mai nou vad ca-mi lipseste memoria-nu vrea sa revina si pace!! Ca de exemplu: aveam de scris cateva chestii aici, acum ca am timp am uitat ce voiam sa scriu...uh..
-aaa, mai pierd batiste, soshete si ciorapii ..Nu stiu cum naiba se face, ca rareori imi mai gasesc ciorapii..Cu fiecare ocazie io imi cumpar alta pereche..Cu cat e mai scumpa cu atat am sanse sa nu-i mai gasesc in veci laugh.gif
-pierd si colectionez in acelasi timp brichete,brelocuri si pixuri-las' ca pt fiecare bricheta pierduta, gaseam fo 2-3 in schimb si tot e bun, zic eu-hehe
-intr-un timp imi perdusem pofta de mancare-acuma vaz ca m-a gasit ea pe mine rofl.gif
No, si dac-o mai fi ceva va mai zic eu, momentan asta imi amintesc...
A si inca o chestie: cum puteti tine minte data exacta cand ati pierdut cate ceva?? Ca io nu pot decat sa le localizez vag in timp...Habar nu am de date fixe...
Aaa...Mi-am amintit: am mai pierdut bani(multi), am pierdut o cratita, o tigaie, un cos de gunoi (de ala de birou , micut), un castronel, neste haine, CD-uri cu gramada si cam atat deocamdata...
marky
eu am pierdut timpul cool.gif
mogaldeatza

Afro, sa nu te angajezi niciodata intr-un loc unde sa incapa
gestiunea pe mana ta tongue.gif
Cat despre memorie, mai incearca cu lecitina, macar aia de-o mai
ai sa nu se piarda : spoton.gif (hai c-am glumit la faza asta)
Cain
Afro, iubire, bine ca printre cele multe care le pierzi, nu ai ratacit si chiloteii... wub.gif rofl.gif
Fetele, dar virginitatea la ce varsta v-ati pierdut-o ? smile.gif Sau ... doamne fereste... e pusa sub cheie ? ohyeah.gif
unul
Mai draga! Tu nu ai aflat ca virginitatea se ofera?
mogaldeatza


Cine stie , cunoaste! spoton.gif
Pt Cain :era vorba de obiecte,totusi ,bre in propozitie...
motzart
...pierdut suflet...gasitorului sa i se spuna ca se inseala...era doar o iluzie...

ps:problema nu e niciodata ca 'speranta moare ultima'...ci ca si ea moare...
mogaldeatza

Daca si speranta moare, atunci care mai e sensul vietii?Pana la urma
ea, speranta e cea care motiveaza toate actiunile noastre.
allexa
M-am tot gandit ce am pierdut (obiecte) si se pare ca am avut noroc (grijulie in nici-un caz nu sunt) de n-am pierdut nimic pina acum.
Ma intreb daca se pune casetofonul de la masina furat, ca tot o pierdere este rofl.gif
atta
Am pierdut doua foi din cursul 9 la SE, din ziua de 3 dec 2004, foiaia 1 si foaia 3, foiai 2 e la mine.
Black_lady
QUOTE (atta @ Feb 11 2004, 11:19 PM)
din ziua de 3 dec 2004

Sunt cam bezmetica, probabil ca de aia nu inteleg blink.gif in ce data suntem azi? blink.gif
Likurici
Pierd frecvent pixuri. Am o mica colectie de cercei nepereche.
Acum catva timp mi-a fost taiata geanta in tramvai, drept urmare am "pierdut" portofelul cu tot ce continea. Am fost la circa de politie sa-mi fac un alt act de identitate si am fost sfatuita sa-l declar pierdut, pentru a-l obtine pe cel nou mai repede.
Tot "piedute" declar 2 baterii, 1 roata rezerva, 1 radio-casetofon. Mi s-a spus ca "am momit" hotii.
Zed
Ieri am pierdut un memory card de 128 MB cry.gif
atta
eu alaltaieri am pierdut un memory card de 128M plus un aparat foto digital. te'am facut!
Zed
@atta , cool , eu pe cele de la aparatul foto le mai am , eu am pierdut-o pe cea de la mp3 portabil rofl.gif (dar mai am una jamie.gif )
Aramis
muuulte pixuri, cateva stilouri, un trening aproape nou-noutz, o umbrela rosie (preferata mea) si... cam atat... parca nu imi mai aduc aminte de altceva...
edit: aha! mi-am amintit, un portofel cu 2000 de lei in el si cu o oglinda mititica, foarte dragutza
Rose
azi mi-am pierdut portofelul cry.gif aveam doar vreo 20-30 de mii in el si el, saracul portofel, arata ingrozitor...dar il vreau inapoi...era din ceva material textil, negru, cu un model foarte frumos pe fata si se putea pune pe mana, ca o bratara...era rupt, agatat si descusut...dar mie tot imi era drag cry.gif cry.gif
zET
pierduta increderea in persoana cea mai apropiata. s-o declar nula? sa n-o declar?
Zed
Eu am pierdut 3 zile de scos limba . smoke.gif
denise
@Zed devil.gif Eu am pierdut trei zile pe yme! devil.gif
Zed
@denise , da , stau cu capul plecat si recunosc tot flowers.gif hug.gif
denise
laugh.gif lasa, ca si altii au pierdut! ohyeah.gif
Catalinus
... ochelarii de soare, de patru ori in aceeasi zi. A patra oara nu i-am mai gasit... oricum se lasase seara... blink.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.