Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Intro C - Tutorial
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare > Tutoriale
Mihai
Am atasat un tutorial C, preluat de la www.iticentral.com
Un material foarte util celor care doresc sa invete C (notiuni introductive).
Tutorialul este sub forma unui fisier .pdf, arhivat zip.
eddiep
Pe mine m-ar interesa o documentatie de C specific de linux. Daca are cineva asha ceva ... lasati-mi un mesaj. Ma intereseaza si daca stiti vreo carte pe tema asta care poate fi cumparata.
mersi.
CrazyGod
Cartea se numeste "Programare C si C++ pentru Linux" fiind scrisa de Dragos Acostachioaie, publicata la editura Publirom. Din pacate nu cunosc pretul dar este recomandata de cei de la Agora. smile.gif
eddiep
Multumesc mult de tot... 40.gif
arus
Am o carte in format .pdf "Advanced programming in Linux" ( sau asa ceva ).
Trebuie sa stii deja C ca sa o poti citi .
Daca te interseaza da-mi de stire.

P.S . Am luat-o de pe net , poate o mai gasesti.
Mihai
Cei interesati de aceasta carte, o pot descarca de aici
eddiep
Mersi baieti pentru link-ul la cartea respectiva ... acum il downloadez. Pentru cei interesati, atentie ca link-ul lui Mihai duce numai la primul capitol din carte ... mai sunt acolo o gramada de .pdf-uri cu restul cartii...

eddiep
Ma intereseaza metode de programare a porturilor seriale, isa, pci ... stiti vreun link? (evident in limbajul C)
Mihai
Abia acum am citit mesajul tau. Incearca tutorialul de aici.
eddiep
Thanks ... mi se pare interesant .. asa la prima vedre, numai ca se refera mmai mult la teorie decat practica... Dar o sa-l studiez oricum ...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.