Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cutremuru' Mic De Asta Noapte?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Ares
Vad ca sunt singuru cu insomnii, asa ca se prea poate sa fi fost singurul "norocos"... tongue.gif
Adica... Cred ca in urma cu cateva minute, cand ma luptam din greu cu somnu (care nu venea), s-a miscat un pic pamantul...
Nu stiu sigur daca a fost cutremur (tind sa cred ca da), dar daca nu a fost, haideti sa discutam despre beleaua asta mare...
Deci? Ce-i de facut? Ce sanse avem? etc.

PS. Daca nu a fost, atunci trebuie sa aflu ce circula pe sub blocul meu ca intru la idei smile.gif
cameron
Eu nu am sesizat..am crezut sa am miscat eu scaunul aiurea..
Dar cineva cu care eram pe ym..a zis ca s-a simtit..si chiar tare..
Afrodita
Eu nu am simtit mai nimic, pt ca tocmai urcasem iar 4 etaje interminabile pt a nu stiu cata oara pe ziua de azi laugh.gif Deci aveam o senzatie continua de miscare in corp si gafaiam ca dupa maraton rofl.gif Mi-a zis persoana de langa mine ca a fost cutremur, da', sincer, nu prea l-am crezut rofl.gif
AIWA
Da...a fost ...eram intr-un night bar si chiar ...mai multa lumea spus asta deci nu e o halucinatie colectiva!
ypsilonalpha
As fi crezut ca e o halucinatie, dar au vibrat gemuletzele de la biblioteca ... si eram chiar acolo linga ea. Cred ca era unu fara douazeci hh.gif si dupa asta am mai stat oleaca treaz asteptind replici wink.gif
marky
Lasa ca e mai bine sa fie mai multe si de magnitudine mica... sunt mai putine sanse sa vina ala mare hh.gif
genicon
La mine nu se poate pune problema simtirii unui cutremur... pentru ca toata ziua s-a taiat faianta, s-a batut cu ciocanul, s-a reparat in garsoniera mea... asa ca... s-ar putea ca eu sa fiu responsabil cu mini-cutremurul biggrin.gif devil.gif
Antont
Ba io cred ca ati baut si de aia vi s-a parut ca e cutremur rofl.gif ...
SORIN
Tocmai ieri am sters noul topic la Supravietuirorul cu tema de cutremure...ati vazut???? doar am plecat si a inceput sa-si faca de cap laugh.gif

Sorin.
Sagitarius
A fost cutremur...da...a fost...dar nici eu nu l-am simtit.Am auzit si eu la radio ca ar fi avut 3 grade in Bucuresti si 5 in zona epicentrului wink.gif
SORIN
QUOTE (Sagitarius @ Oct 8 2003, 07:05 PM)
A fost cutremur...da...a fost...dar nici eu nu l-am simtit.Am auzit si eu la radio ca ar fi avut 3 grade in Bucuresti si 5 in zona epicentrului wink.gif

Salut Sagi...magnituda e un logaritm la epicentru x cu 30, iar la suprafata e Rihter cu un logaritm de x 10.

Acum care a fost rezultatul??

Daca a fost 3 pe scala Rihter, atunci efectul produs e exact ca cel produs de un camion cu esapamentul spart, ce trece pe langa apartamentul de la sol.

Problema incepe de la gradu 5 si in tara chiar de la 6.

Stai linistit.

Sorin.
Mistinguett
Dar de ce ai sters topicul ala, Sorin? Ca si toate celelalte, era foarte bine pus acolo si interesant. Eu ma tot asteptam sa continui la el. Uite, vezi, e nevoie - nu se stie niciodata cand foloseste asa informatie. Si sa dea Domnul sa n-avem nevoie de ea, dar las'sa fie.
bdl
Mai,
Daca mai trece Cutremur ala pe la voi sa-i spuneti sa treaca si pe la mine,daaa? yikes.gif
Diana-Maria
Nu mai vreau nici sa aud de cutremure...mi-e groza de ele,intru in panica!!!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.