Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Chill Out
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Figaro
Chill Out este o emisiune pe VH-1 care transmite muzici mai putin difuzate, formatii mai putin cunoscute. O urmaresc cand am timp, anume noaptea. Voi urmariti asa ceva?

Ce muzica ciudata preferati?
genicon
Pot zice ca muzica indiana este cea mai ciudata pe care o ascult... desi... daca e sa ne luam dupa unii... chiar hip hopul meu este ciudat. tongue.gif
Figaro
Si filmele indiene sunt la fel de ciudate... Mai ales filmele indiene horror, ca exista si asa ceva...
sugarfree
..dar instrumentele lor de facut muzica sunt grozave! mai ales tobele alea cu ecou,imi plac ! thumb_yello.gif cred ca le zice " tabla"
eskimo
Daca e chill-out party ,atunci sa cautam ( pe net,cel putin ):


amon tobin - out from out where
funki porcini - fast asleep
quantic - apricot morning
badmarsh&shri - signs
boozoo bajou - satta
red room - red room (2000)
up,bustle&out- urban evacuation(?)
gotan project
a perfect circle - mer de noms
baleen
flu
Oamenii le zic ciudate, dar mie mi se par "normale":
Massive Attack, Portishead, Lamb, Zero 7, Tricky, Mouse on Mars, Kid Loco si multe altele din zona chill-out, ambient, underground &co
black ice
Massive Attack si Portishead am ascultat si eu si-mi plac chiar mult de tot wink.gif

O alta formatie ciudata pe care o ascult cu placere e Dead Can Dance...
Hamleet
Muzica ciudata...YESSSS...imi place la nebunie laugh.gif
Cea mai ciudata muzica pe care am ascultat-o prima oara a fost o melodie facuta de Bjork. Apoi am mai cautat ci am gasit multe printre care si Massive A.
O formatie ciudata ar fi si Max Raabe & the Palast Orchestre - recomand!
Sagitarius
Massive Atack pot sa spun ca e formatie ok.
Recomandarea lui Hamleet cu Max Raabe & the Palast Orchestre e superba thumb_yello.gif ...Am ascultat si eu si e bestiala aceasta formatie...Cautati si ascultati dragi forumisti ca merita thumb_yello.gif
bufnitza
nu am vh-1,din pacate!
ce am mai vazut pe la mtv mi-a sunat binisor..
muzica ciudata...dead can dance,din care am ceva pe aici
laurie anderson,sacred spirit..
daaa,bjork este incintatoare
si a jucat si intr-un film ce m-a impresionat pina la lacrimi--"dancer in the dark"
superb filmul!
muzica din K-PAX mi-a placut mult(probabil pentru ca e filmul meu preferat)
tot ce e ciudat este in general bun! sper sa gasesc mai multe informatii si muzici ciudate!
NoMemory
Muzica ciudata este :
Mortiis . - mortiis.com
Tvangeste . - tvangeste.com
dar nu sunt chillout
lukaishere
Massive Attack ciudati? Nu cred. Mie mi se par destul de normali. Imi place
mai ales piesa "Special Cases", ca si videoclip "Butterfly Caught".
fireflower
Muzica de pe coloana sonora a filmului 'Crazy/Beautiful' . E foarte ciudta, dar da foarte bine cu filmul...Linistita,confuza, chiar imbatatoare (deh..personajul principal, o tipa de 17 ani, era mereu drogat)
gypsyhart
NU am urmarit emisiunea de care spune Figaro...
Am ascultat destule trupe din zona underground. Intr'o vreme imi placeau mult SWANS. Imi plac cei de la Einsturzende Neubauten...pt ca imbina zgomotul cu muzica si tacerea cu sunetul...
Imi place Lhasa, o trupa descoperita de curand prin internet....
Printre ciudatii de care am dat....(pe langa cei deja mentionati)mai sunt si Tuxedomooon, Tiger Lillies, Diamanda Galas (the craziest of all:D ), Rezidents....

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.