Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Carnaval
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
dificilaold
Daca ar fi sa organizam un carnaval,ce costum ati alege,ce personaj v-ar tenta?
Hamleet
Marchizul de Sade dar daca nu mai gasesc costumul....Mica Sirena laugh.gif laugh.gif laugh.gif
dificilaold
Trebuia sa incep eu si cred ca Charlot....
Valheru
valheru
genicon
Daca ar fi un carnaval as purta o masca special facuta pentru domnul bdl. Si anume o femeie oarecare, cu putine haine si sani imensi, ca sa ii dansez omului pe masa... poate asa se intoarce si el pe han biggrin.gif
secunda
intr-o bunicuta rolleyes.gif care spune mereu povesti ori de cate ori deschide gura

Antont
Io m-as costuma intr-un cal-putere rofl.gif ....
Afrodita
Io m-as costuma in zana cea buna...Mi-as lasa parul lung pana la genunchi, l-as face onduleuri , l-as vopsi intr-un blond pal, mi-as prinde un voal de par si as avea o rochita cu corset, decoltata si de la brau larga , care sa cada in valuri pe podea.Si as avea o bagheta magica astfel incat sa le pot indeplini dorintele tuturor biggrin.gif
Antont
Io vreau Kawa Zxr 400 spoton.gif
allexa
M-as costuma in Catwoman wink.gif
Vegas2002
Eu m-as costuma in Wonder Woman,un fel de "Superman" (feminin).....pe vremuri era si un serial cu acest titlu.



.......si m-as lua la intrecere cu Ghost thumb_yello.gif laugh.gif
katia
io ash incerca <omul invizibil> spoton.gif
ypsilonalpha
Eu m-as costuma in spalator de parbrize, si as astepta in parcare cind ar fi sa soseasca emeritii carnavalagii. Poate pica ceva ... tongue.gif
Figaro
Eu as incerca Marilyn Monroe.
colectionara
Cred ca mi-ar placea sa "fiu" muschetar - Athos de exemplu, pentru ca era preferatul meu. As topai cu sabia in mana toata ziua si v-as provoca pe toti la un duel prietenesc - ceea ce incepe sa semene mai mult a D'Artagnan smile.gif.
Dar special pentru reputatia pe care mi-ati creat-o la intalnirea forumistilor, cred ca ar fi interesant sa ma costumez in minge de fotbal smile.gif!
genicon
Hehehe colectionara... asta imi aduce aminte de numele a 3 tigani de la mine din "carter"... laugh.gif Ii cheama Porthos si Aramis - si sunt cei mai mici. Iar cel mai mare - Athos... este fata rofl.gif
Cain
Ca personaj: Terente; iar costum ... ia ghiciti rofl.gif
axel
Eu m-as costuma in Einstein. Tot sunt eu asa, mai tacanit
Dar mai trebuie sa-mi las parul sa creasca (mult de tot), sa il oxigenez si sa il fac sa stea valvoi biggrin.gif
Cain
In podul hanului exista un scaun electric... bine, e de decor, dar pentru tine, il putem restaura; deci cu partea de "valvoi", te-am rezolvat. Tu lasa-l sa creasca laugh.gif
nefertiti-old
cain: ai si un sarcofag pentru nefertiti? haha...
axel
Cain, mi-l si oxigeneaza? biggrin.gif
genicon
Nu cred ca il si oxigeneaza, dar cu siguranta o sa iasa mult CO2 (codoi) din el wink.gif
dificilaold
Ma costumez eu in frizerita si execut transformare pe loc hh.gif
Copernic
QUOTE (dificila @ Sep 29 2003, 09:17 AM)
Daca ar fi sa organizam un carnaval,ce costum ati alege,ce personaj v-ar tenta?

Marele Maestru Templier - Jacques DeMolay

Juramantul Templier:

<Noi, Cavalerii lui Christos si ai Templului, urmăm destinul care ne-a hărăzit să ne dăm viata pentru Christos. Dorim să oferim această regulă de viată, de muncă si de onoare constructorilor de biserici pentru ca īntreaga Crestinătate să se răspāndească pe Pămānt; iar nu numele nostru să fie amintit, ci al Tău, Doamne, să rămānă viu de-a pururi.>

-------
AVE!
-------
.'.
dificilaold
Crestinism........sabie....brrrrrrr....zeul vrea temple?
melinda
Mie mi-ar place sa ma costumez intr-un soare primavaratic, sa dezmortesc toate sufletele inghetate si sa aduc in vietile tuturor putina lumina si fericire; as darui fiecaruia cate o raza cu proprietati de bagheta fermecata, sa poata deveni - la randul lor - niste sori micuti si draguti... smile.gif
Valheru
avand in vedere ca am fost cam ambiguu , iata si explicatia: armura alba cu auriu cu insemene de dragon
Nana Floare
M-as costuma in Sfantul Nicodim de la Tismana - haine simple de calugar, o privire care a uitat ce e bucuria si ce e necazul, o prezenta care iti da fiori prin faptul ca nu ii poti ascunde cine esti; si multa, multa austeritate...
dificilaold
Idee inspirata din postarile lui Figaro.
MA COSTUMEZ IN EVA. yikes.gif rofl.gif
Figaro
Pai daca nu poti mai mult... merge si asa. spoton.gif

dificilaold
Ma tot tachinezi Figaro....sa inteleg ca ti-as fi draga? sorry.gif rofl.gif
Figaro
N-am baut gaz. Inca. Prefer persoanele care sunt constiente de faptele pe care le fac.

Dupa cum spuneam, rochia alba e mai potrivita decat creierul. E si mai frumoasa. Creierul nu e chiar asa de frumos. ohyeah.gif
dificilaold
Asa-i Figaro...de unde sa stii tu cat de frumos e creerul daca nu il ai...rochii albe in schimb ai mai vazut.Si nu creerul trebuie sa fie frumos ci sufletul.Creerul trebuie sa fie EFICIENT.
Figaro
Sufletul nu poate fi frumos cand te consideri superior. Superioritatea urateste. Asta apropo de superstiile prostilor de crestini. Pe care ateii - acesti supermani ai inteligentie in stare pura - ii ating cu blandete din cand in cand, in speranta ca se vor trezi la viata.

Superioritatea si ipocrizia uratesc sufletul.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.