Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Intalnirea Forumistilor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Intalniri Forumistice
Pagini: 1, 2, 3
Mihai
Tinand cont ca lecturarea celor 17 pagini scrise in cadrul subiectului Unde Bem Ceva? s-ar putea sa fie dezorientanta, am hotarat crearea acestui topic special pentru intalnirea de pe 4 octombrie.

Pe scurt: se doreste alegerea de comun acord a unui loc unde sa aiba loc aceasta intalnire. Un barulet, un restaurant, un loc unde sa existe posibilitatea de a servi mici gustari (a se intelege a manca), de a bea si de a dansa. Veniti cu propuneri, cu locul pe care voi il considerati a fi ideal pentru aceasta intalnire. Atentie si la preturi, sa nu fie piperate; probabil ca nu multi membri au posibilitatea sa lase 1 milion de lei intr-o noapte...

Asadar: cei care doresc sa participe sa isi scrie aici numele (chiar daca l-au scris si in celalalt topic), sa specifice locul unde doresc sa aiba loc aceasta intalnire (pentru optiuni vizitati Unde Bem Ceva) si sa trimita un PM Afroditei (asta in cazul in care nu au facut-o deja) in care sa scrie date de contact (cel mai bine un numar de telefon).

Va rog nu comentati intalnirea aici; doar trimiteti un mesaj care sa contina datele de mai sus (spre exemplu: Eu X cred ca cel mai bine ar fi sa ne intalnim la barul Y; am trimis PM Afroditei); comentariile scrieti-le la Unde Bem Ceva?.


Sa incercam ca pana pe 3 octombrie sa stabilim clar locul acestei intalniri.
Gabriel
Gabriel participa si propune Hanu lu' Manuc sau Mat Sports Pub

Dar de ce nu ne intalnim la orele 18 ? Ccare e smecheria de ne intalnim asa tarziu ?
menthoru'
Partcip si propun si eu Mat Sports Pub
Praetorian
Merg si eu la Mat Sports Pub, dar cred ca stiti ca acolo nu se danseaza. E mancare excelenta, se poate bea, dar nu se danseaza niciodata. In separeu sunt vreo 5 mese de 4 locuri. Cine face rezervarea ? Se cunoaste ca nu prea apuci loc daca te duci la noroc.
genicon
Eu, genicon, particip la intalnire, oricare ar fi locul intalnirii. Nu am preferinte/propuneri din motiv de necunoasterea a Bucurestiului biggrin.gif
Gabriel
cine sa faca rezervarile ? daca mergem in Mat Sport...ma intalnesc eu cu Menthoru vineri seara...si mergem si facem rezervarile..in funcite de nr. de locuri.
da ?

Mat Sports....are 3 voturi pana acum ! YUPPI ! 40.gif
Catalin
Particip! Oriunde.
marky
In cazul in care va decideti sa inchiriem cateva mese intr-un local va trebui sa cunoastem cat ma exact nr de pers asa ca fiecare ar trebui sa precizeze daca mai vine cu vreun prieten/prietena.

Imi convine si mie Sports ca e la 10 min de mine biggrin.gif
Gabriel
deci 4 voturi pt. Mat Sports Pub ! eu zic ca zarurile au fost aruncate !
haideti sa ne intalnim la 18. avem mai mult timp de stat.

astazi e 22 septembrie. duminica 28 septembrie...sa fie lista completa aici.

pana acum zicem asa , in ordinea inscrierii

1.Gabriel
2.menthoru'
3.Praetorian
4.genicon
5.Catalin
6.marky

Numerele 1,2,3 si 6 au propus Mat Sports Pub ! 40.gif

eu nu vin insotit de nimeni. cei care va inscrieti ..va rog sa va luati numar de ordine...in continuarea listei.....ca sa stim ce si cum.

asa,tata !
Cain
Eu X cred ca cel mai bine ar fi sa ne intalnim la barul Y; am trimis PM Afroditei.. AAaaaa.. eu, Cain, 2oua persoane, cred ca cel mai bine ar fi sa ne intilnim. La Piranha sau Pub18. Ca daca e frumos afara, putem sa stam si afara. Si Afrodita m-a bombardat cu intrebari pe messenger ... 28.gif

Mihai, cine nu are rabdare sa parcurga toate paginile de la "unde bem ceva", inseamna ca nu e demn de a veni la intalnire... wink.gif Vorba aia, nu e obligatoriu... nu primeste bonus-uri...
TX-anca
Hi Mihai,

Dar cum ramane cu cei care nu sunt in Romania, ci in US? Sa ne intalnim si noi, cei de aici, in aceeasi zi? smile.gif
Mihaela
Mihai
Bine ai venit la Han, TX-anca! smile.gif

Ai dreptate, voi incerca sa stabilesc si pentru cei de peste Ocean sa va intalniti impreuna.
TX-anca
Bine v-am gasit, Mihai!

Multumesc pentru sugestie, suna bine.
Toate bune si o saptamana excelenta tuturor!
Vegas2002
Da,este o idee f.buna sa ne intilnim si noi cei de aici,din State.Dar,cum America este destul de mare si de la o coasta la alta sint cam 5 ore cu avionul.........,depinde de fiecare dintre noi unde locuieste.Eu sint in Las Vegas,care pt. intilniri de genul asta cred ca este excelent,dar pt. cine nu sta mai aproape?In Romania cred ca le este mult mai usor sa vina de la Craiova,Oradea,Constanta...etc. spre Bucuresti.Insa ideea este geniala si mie personal chiar ca mi-ar face o mare placere sa cunosc si alte persoane de pe Han.Oricum,cu ajutorul lui Mihai poate punem in practica si "intilnirea" de aici.
Mihai daca postul meu este off-topic,muta-l tu unde crezi de cuvinta.
Numai bine tututror si o saptamina placuta smile.gif smile.gif
Mihai
Pentru cei / cele care doresc sa discute despre o posibila intalnire in SUA, am creat topicul Intalnirea Forumistilor de peste Ocean (click!); va invit sa discutati acolo pe aceasta tema.

Aici continua discutia referitoare la intalnirea de pe 4 octomobrie. smile.gif
black ice
Vin si eu si propun Hanul cu Tei sau Piranha...
atta
eu, atta, vin.
eu, atta, am dat sms ei, afroditei.
eu, atta, propun Hanul cu Tei.
Valheru
rusine mie ca sunt bucurestean , da unde e hanu cu tei?
Sagitarius
Mie mi-ar conveni sa mergem la hanul lui Manuc sau...daca nu se poate...unde se decide pana la urma! wink.gif
Rose
Ok...dupa model...eu, DeathRose, vin, i-am dat PM afroditei si propun tot Hanul cu tei...
menthoru'
Marky, nu face confuzie intre Sports Spirit si Mat Sports Pub. Sunt doua localuri complet diferite in locatii diferite ( Mat Sports -> Titan )
marky
Ups ! Atunci imi retrag votul pt Mat Sports ala biggrin.gif

si cum nu merge sa modific post-ul initial .. mai votez odata ... Piranha spoton.gif
Sagitarius
Am o intrebare daca se poate ohmy.gif
Mesele sunt deja rezervate? Daca nu...venim cu banii la noi si consumam ce vrem si de cati bani avem? ohmy.gif
So?
marky
QUOTE
Daca nu...venim cu banii la noi si consumam ce vrem si de cati bani avem?


Normal ca trebuie sa vii cu bani la tine... ce vrei sa ne deconteze Mihai nota de plata ? laugh.gif laugh.gif
secunda
eu vreau sa vin biggrin.gif
eu sunt din Brasov si cunosc Bucuresti-ul asa in mare tongue.gif
nu stiu cum voi avea programul exact pe 4 ( ca nu stiu cum voi avea programul exact, insa voi fi in Bucuresti, in principiu ), asa ca am sa fac tot posibilul sa apar pe acolo...
so...bucurosi de oaspeti? spoton.gif

ps. merg acum la afrodita wink.gif
cameron
Cred ca voi participa si eu la intalnire.
wink.gif
Ramane doar sa stabiliti voi locul ala odata!
Gabriel
ce surpriza placuta. vine si Carrie Bradshaw la intalnirea noastra. thumb_yello.gif

mai nene, Cain nu vine in Mat Sport ca e departe de el. dar nici eu nu vin in Regie..ca fac 1 ora jumate pana acolo. mai repede ajung la Ploiesti, decat in Regie.

hai sa ne intalnim in centrul capitalei. de ce nu vreti la Hanu lu' Manuc ? au si mancare , au si loc sa danseze atta & afrodita , au de toate. duminica...sa fie locul clar stabilit...sa stie lumea unde sa vina.
si..bagati si voi o ora mai normala. ce e aia 8 seara ? mergem la discoteca sa agatam bagaboante sau ce ? mad.gif
genicon
Si eu sunt de acord cu moshul, sa ne intalnim undeva in centru. E cel mai bine, cred eu. Dar haideti sa continuam aceasta discutie pe subiectul "Unde bem ceva". Aici vor fi doar confirmarile si propunerile...
Scarlet
Probabil ca voi veni si eu la intalnirea ..... noastra !!! imi place sa cunosc multi oameni !!!

Scarlet
Figaro
La mine nu ziua e problema, ci ora sad.gif Asa ca mai tarziu de 22.00 nu pot...
Afrodita
Oameni buni, telefonul meu e neplatit de mai bine de 2 luni, inca nu am primit nici un ban si va rog din suflet sa nu fie ceva scump! Macar un suc sa-mi permit daca o tin tot in halu' asta laugh.gif
Si am zis 8 seara pt ca suntem adulti cu totii, nu cred ca tre sa fie careva inainte de 10 acasa...La 6 seara se intalnesc bosorogii tongue.gif Plus ca daca bem de la 6-7 la 10 deja o sa fim ametiti si iar nu-i bine ca poate ni se face rau si iese aiurea dupa aia...De asta ziceam la 8 seara..Ca avem toata noaptea inainte wink.gif sa ne facem de cap-hihihi biggrin.gif
Cain
Mosule, daca nu as cunoaste bucurestiul, as zice ca ai dreptate... Pe mine ma coafeaza sa beau oriunde in Titan... mama sta la 10 minute distanta, nu am nici o problema sa ma retrag cand ma apuca somnul. Plus ca o vara intreaga am baut pe terasa la Segarcea, pana la 3-4 dimineata, si nu ma deranjeaza cu nimic zona. Insa carciuma aia imi.. displace putin. Iar daca te sui in metrou, in 45 minute esti in Grozavesti, stand frumos, pe fundu tau, pe scaun !! Asa ca nu mai face fite d'astea... tongue.gif In privinta orei.. ai dreptate; atunci o sa fie iuresul... sa zicem un 19:00 .. sau 19:05 thumb_yello.gif
Sagitarius
Sper din tot sufletul sa particip si eu la intalnire si sa nu ma retina alte treburi! wink.gif
mogaldeatza
Ma inscriu. Trimis mesaj Afroditei.
Preferinte - un loc in care sa ne putem intelege nu doar prin semne si de unde sa mai ies cu ceva bani in buzunar.
Gabriel
Cain , pai atunci sa mergem la Segarcea. Ca mie imi place enorm acolo. Am fost odata si a cantat Oana Sarbu live.

Bine..eu vin cu metroul in Regie...dar la intoarcere imi dai tu 100 k pt. taxi. thumb_yello.gif
Sagitarius
Fratilor...daca o lalaim atat ne apuca 4 octombrie si noi tot nu ne vedem.
laugh.gif ...Glumeam bineinteles!
Afrodita
Ok, pana acum sunt 17 care vin...Rog pe Cameron, Praetorian si Valheru sa-mi trimita nr de telefon pe PM si numele.
Sagitarius
S-a hotarat unde mergem pana la urma?
Sper ca DA wink.gif As prefera sa fie Hanul lui Manuc wink.gif
Afrodita
Mare anunt mare
M-am hotarat pana la urma unde mergem.Mergand pe principiul ca omul face locul, ca vor mai fi si alte intalniri si ca acel local a fost destul de laudat, am decis sa mergem la
Mat Sports Pub.
De data asta acolo ne vom intalni.Data urmatoare alegem unul din Hanuri sau altceva...Ce ziceti?? (oricum nu mai schimb locul asa ca puteti zice ce vreti voi tongue.gif )
Deci in fata Pub-ului la ora 19. Nici mai devreme nici mai tarziu.Asta e ora de intalnire.Va astept pe toti pana la 19 si 10 minute, dupa aia ma gasiti inauntru pe mine si restu' trupei ce a apucat sa vina.
Moshule Gabriel ocupa-te de rezervari...Suntem in jur de 18 oameni.Opreste si tu 20 de locuri pt siguranta.Poate cineva va veni cu pereche sau poate nu, dar sa fie acolo.
Cain, Blacky, Geni, contactati-ma pe privat,pls sau messenger.
Acestea fiind zise va pupacesc cu drag si abia astept sa va vad sambata urmatoare!!! Nu-mi vine sa cred ca ne vom intalni asa curand!! Pupaaaaaaaaaaaaa 31.gif
Gabriel
Asa , Gabriela Afrodita Laura Venus. Perfect ! Saptamana asta ma duc acolo. Menthore...vii cu mine sa facem rezervarile ?

menthoru'
Da omu.
Vezi ca am adresa de mail in profil. Da-mi un mail cand esti hotarat sa mergem. ok?
Sagitarius
thumb_yello.gif 40.gif
Ce bine ca in sfarsit v-ati hotarat.Bravo Afro'
Afrodita
Pai m-a enervat toata lalaiala asta, faza e ca nu putem impaca toate gusturile si mofturile de la prima intalnire.Iar eu exact asta voiam sa fac laugh.gif Dar vine vremea sa impacam toate gusturile...Vor mai fi intalniri si abia le astept si pe celelalte laugh.gif
Sagitarius
Afro'...mai exact unde e adresa de la Mat Sports Pub?
Adresa exacta nu o mai stiu...Stiu ca e in titan dar mai departe...nu mai stiu.Am fost acolo acum 2 ani dar,am uitat sad.gif
Afrodita
Asta nu stiu, intreaba-l pe Gabriel wink.gif
black ice
oameni buni,
chiar nu s-a putut in centru?

nu de alta dar nu e deloc incurajator faptul ca voi merge aproape o ora cu metrou' ca sa ajung acolo, iar apoi sa dau 100k pe taxi inapoi...

eu inteleg ca nu se pot satisface gusturile tuturor, dar totusi, ce ati avut impotriva centrului?

astept lamuriri...
Rose
Da...si eu sunt de-acord...adica...parca stabilisem ca Titan e prea departe de unii dintre noi si ca centrul era cea mai buna idee...ce s-a intamplat? blink.gif
Praetorian
E bine acolo. Localul e bun, mancarea e excelenta, metrul de bere nu e foarte scump.
Pentru cei care nu stiu cum se ajunge si le e rusine sa intrebe....
De la posta Vitan, exact in diagonala peste intersectie, se afla un bar. Acolo e Mat Sports Pub. Atentie firma de la usa e mica si puteti sa treceti cu ochii pe langa ea fara s-o vedeti. Parca as merge si eu saptamana asta intr-o zi sa mananc ceva acolo.
colectionara
Vin si eu, am trimis mesaj Afroditei. Insa e destul de neplacut ca vreti sa ne duceti tocmai in Titan. Cu centrul sunt mult mai obisnuita si m-as simti mult mai relaxata cu ideea de a merge pe-acolo.
Gabriel
Sagitarius ....Praetorian ti-a explicat foarte bine. Nu ai cum sa ratezi. E chiar vis-a-vis de statia de metrou titan.


colectionara...de acasa de la tine faci mai putin pana la Mat Sport decat pana in centru ! dar deh..asa e romanul...mereu tre' sa comenteze el.
A fost alegerea Afroditei...s-a intamplat sa fie langa casa mea....asta e ! ce mai comentati ? daca era dupa voi..nu ne mai intalneam niciodata !
eu zic sa-i multumiti Afroditei...si sa nu mai comentam !
niciodata nu v-a fi toata lumea multumita !

atta....tu ai tramvai 19 din fata blocului tau...care te lasa in fata la Mat Sport !
Rose...tu faci juma de ora !
Praetorian...ce ? tu nu vii la intalnire ?

Noapte buna !
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.