Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Topic Pentru Mamici Si Tatici
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2
Figaro
De ce sa nu existe si asa ceva? Cum vi se pare "meseria" de tatic sau de mamica?

P.S.: Pot participa si cei care nu sunt inca...
Afrodita
Mi se pare cea mai grea meserie din lume aceea de a fi parinte...Oricate ai sti dinainte sunt sigura ca nu ajuta prea mult cand devii parinte...Insa o alta "meserie" mai frumoasa nici nu cred sa existe! Pisica mea e gravida si de multe ori vorbesc cu puiutii din burta ei...Dupa cum o stiu o sa-i iubeasca mult..Al meu la fel vorbeste cu ei si ii mangaie si ii pupa..Mi-a zis ca abia asteapta sa ma vada si pe mine asa laugh.gif Si eu abia astept...A da viata unei "ganganii mici si dragalase" mi se pare ceva deosebit...Desi e extraordinar de greu sa-l cresti... sad.gif
SORIN
Cineva a zis o data pe aici, ca sant cel mai mandru tatic biggrin.gif Adevarul e ca sant si ca am cu ce ma mandrii 40.gif

Fetita mea pe la vreo trei ani.
SORIN
Tot a mea dar acum la 13 ani.
Afrodita
Este super frumoasa!! Sa-ti traiasca!! Sper ca si a mea sa fie frumoasa biggrin.gif
SORIN
QUOTE (afrodita @ Sep 19 2003, 04:07 PM)
Sper ca si a mea sa fie frumoasa biggrin.gif

Are toate sansele Afrodita...Marul nu cade departe de pom biggrin.gif

Sorin.

ps. ceva nou????????
Afrodita
Da..Din pacate am fost in contratimp..Mai multe detalii pe privat wink.gif
Si multumesc de compliment, sper si eu sa am una din cele mai frumoase fetite din lume!! 40.gif (vedeti? nu sunt egoista, nu zic numai din tara laugh.gif laugh.gif )
dificilaold
Sorine,frumoasa rau fetita ta.Si mama ei.Sa-ti traiasca.
Adevarul e ca e foarte greu sa fi parinte.Asta in cazul in care esti dispus sa fi parinte 100%.Atunci te rupi pe tine si te darui copiilor.Si nu e nici o pierdere.Doar castig de ambele parti.
SORIN
Multumesc pt. complimente !! Acest topic ar fi normal sa se ocupe cu cel mai mare Cadou pe care la dat Dumnezeu omenirii.

Cine nu poate sa aduca pe lume un copil este cel mai trist suflet chiar daca nu se vede. Stiti prin ce Via Doloroza trec acei oameni, ce sume si averi platesc la doctori, ce sacrificii personale fac femeile din cauza???

Eu am doi copii de 13 ani si de 3 ani. Diferenta e cam mare si cauza a fost ca nu a mers treaba si amandoua sarcini au fost petrecute la spital...sotia imobilizata la pat si eu langa ea. Si pe amandoi era sa-i pierdem la nastere.

De fapt va " plictisesc " doar pt. simplul fapt ca nu pot intelege cum mai exista parinti ce-si trimit copiii la moarte in numele religiei, in numele fanatismului sau nu mai stiu ce. Adica copilul tau??? Ce mai umila fiinta asi apara odrasla, iar noi
" superioara rasa " blink.gif ai trimitem la moarte?? 50.gif

Acum o saptamana stand la vorbe cu Mihai pe ICQ am auzit la tv. de un reportaj despre o tema care o cunosc personal si care ma cutremura din nou de fiecare data cand imi aduc aminte. Cum pot niste parinti sa-si mutileze copilul 50.gif

Priviti si spuneti ce credeti...ca eu nu mai am cuvinte.

Sorin.
Mistinguett
Sorin, ce oroare! Este incredibil ca exista inca atata barbarism in ziua de azi.
Eu sunt contra si circumcizarii, pe cuvant. O fi bine, o fi rau, mie nu mi se pare normal. Iar ce li se intampla fetelor de 9-10 ani in tarile africane (mutilatia genitala) este strigator la cer.
Oh, hai sa trecem la spirite mai bune si sa celebram frumosul.
SORIN
QUOTE (Mistinguett @ Sep 20 2003, 08:31 PM)

Oh, hai sa trecem la spirite mai bune si sa celebram frumosul.


Ai dreptate Misti...multe scuze dar de obicei nu prea dau inapoi din fata lucrurilor care ma depasesc.
Din pacate creierul meu nu poate accepta tema de mai sus...oare nu mai exista Unesco ???


Sorin.

ps. promit sa nu mai supar pe nimeni, dar din cand in cand mai am cosmaruri.
katia
Nu cred ca Unesco se poate baga chiar peste tot.. e vorba aici de obiceiurile oamenilor alora, de ceea ce fac in casa lor. e oribil sa-tzi mutilezi astfel copilul, nevasta (sa nu uitam cum sunt stropite femeile cu acid in tarile arabe - cea mai frecventa cauza a orbirii in aceasta zona) dar ei nu pot privi decat din perspectiva pe care au avut-o intreaga lor viatza. mad.gif
Roxana
Hop si eu cu copilu meu, care e ditamai adolescentu acuma..de 16 ani..apropo de asta mi-se pare cea mai grea piatra de incercare pt un parinte= un copil adolescent. Baiatul meu s-a nascut in Romania si e in state de la 4 ani. E american fara pic de accent( in casa din pacate vorbim numai engleza de vreo 7 ani de zile) dar mai stie romaneste cu toate ca nu prea corect.
Mistinguett
UNESCO nu poate face nimic cand e vorba de practici religioase sau obiceiuri care fac parte din cultura statului respectiv. sad.gif

Nu pot sa-mi revin mai mult din cauza zambetului mamei in poza aia. Nu inteleg, pur si simplu. Barbar.

Roxana, sa-ti traiasca baiatul si sa te bucuri de el smile.gif O fi greu cand sunt adolescenti, dar banuiesc ca sunteti prieteni buni - cu asa mamica tanara... 31.gif

De fata lui Sorin nu mai zic nimic, ca m-a lasat muta laugh.gif
Mi-ar place s-o cunosc intr-o zi. Nu stiu de ce am eu impresia ca seamana ea fizic cu mama ei, dar are spiritul tatalui. Gresesc, Sorin?
Roxana
Fiul meu la 8 ani.
Roxana
QUOTE (Mistinguett @ Sep 20 2003, 11:40 PM)


Roxana, sa-ti traiasca baiatul si sa te bucuri de el smile.gif O fi greu cand sunt adolescenti, dar banuiesc ca sunteti prieteni buni - cu asa mamica tanara... 31.gif


Multumesc Misti! Prieteni buni? hmmmmm.. tongue.gif ...as vrea eu ! insa e ok e mai bun ca alti copii de visrta lui care.. blink.gif au copii deja.pe aici rata de parinti adolescenti e tare mare. Copii care se drogheaza, beau si fac numai timpenii. mad.gif mad.gif
Al meu e cu computeru', e pasionat de razboiul al doilea mondial...zice ca daca o fi trait alta viata el crede ca a fost in acele timpuri si e pasionat de Europa in general. Ii plac fimele si muzica.A facut 3 ani fotba; american si acuma s-a lasat si face arta dramatica la scoala si este deasemnea fondatorul unui grup numit "Diversity" dedicat copiilor din liceu ce sint de alte nationalitati. Deaja am fost invitata ca speaker pt urmatoarea lor sesiune, si sa le vorbesc despre experienta emigrarii. ohmy.gif Ma bucur ca are preocupari de virsta lui si nu a cazut prada anturajului prost( cel putin pina acuma).
SORIN
QUOTE (Mistinguett @ Sep 20 2003, 10:40 PM)

De fata lui Sorin nu mai zic nimic, ca m-a lasat muta laugh.gif
Mi-ar place s-o cunosc intr-o zi. Nu stiu de ce am eu impresia ca seamana ea fizic cu mama ei, dar are spiritul tatalui. Gresesc, Sorin?

Nu gresesti cu nimic Misti, doar e fata lui Sorin laugh.gif Si nici cu banditul nu mi-e rusine...chiar acum cand scriu aceste randuri am auzit un tipat !! Am ridicat ochii si l-am vazut cu dintii in coapsa fetei blink.gif

Chiar ca nu stiu cu cine seamana ohmy.gif

Mai jos banditul meu de trei ani...ce o sa fie cand va ajunge la 13????????

Sorin.

ps. pup Misti .
SORIN
Iar ca las loc si pentru alti copii--Toti sant niste bijuterii-- postez ultima poza a celor doi mei "banditi ".

Cu mandrie

Sorin.
Roxana
Sorine nu e de mirare ca esti un tata asa d emindru--clar ca ai de ce. Sa-ti traisca sisa-ti aduca numai bucurii
SORIN
Merci Roxana, si sa ai doar bucurii din partea " banditului " tau biggrin.gif Pacat ca nu sant mai multi pe aici. sad.gif

Sorin.
cameron
my girl Isabell
Vegas2002
Stiu ca nu ar trebuii sa postez aici deoarece nu sint o mamica,dar vreau doar sa le fac complimente lui Sorin si Roxana pt. copiii frumosi pe care-i au,sa va traiasca si sa va bucurati de ei si ei de voi!!!
cameron
Si baiatul Dalis. El are 17 ani,..iar Isa 18
Vegas2002
Cameron,m-ai lasat fara cuvinte,serios...........ce copii mari si frumosi ai!!! Sa-ti traiasca si sa va bucurati unii de altii,sa fiti fericiti impreuna si sa aveti parte de bucurii si de o viata linistita si "bogata" in realizari frumoase!!!
Idem pt. Sorin si Roxana 19.gif 19.gif
cameron
Multumesc mult Vegas!
Toti copiii sunt superbi!
Mihai
Cu totii aveti copii superbi! 40.gif
Sa va traiasca si sa va bucurati de ei! wink.gif
Gabriel
intr-o buna zi ..imi doresc sa ma mandresc si eu cu poze pe acest subiect. smile.gif
felicitari tuturor !

cameron..copiii tai de ce nu intra pe forum ?
SORIN
QUOTE (SORIN @ Sep 21 2003, 05:27 PM)
b]Toti sant niste bijuterii[/b

Asa ca a avut dreptate Olteanu biggrin.gif

Sorin.
SORIN
QUOTE (Gabriel @ Sep 21 2003, 10:31 PM)
intr-o buna zi ..imi doresc sa ma mandresc si eu cu poze pe acest subiect. smile.gif

Gabiiiiii. la botezul copiilor tai, am sa ' joc ' pe masa si sper cat mai curand smile.gif

Sorin.
Mistinguett
Toti aveti copii superbi si aveti cu ce va mandri! Sa va traiasca si sa va bucurati de ei!

Roxana, din ce spui tu de baiatul tau, n-ai a te plange. Bafta cu discursul 40.gif
cameron
Gabriel..! 1.nu au loc de mine.. 2. cred ca nu prea vor,..
PS. Fie-mea deja face scandal ca o fac de ras cu poza aia nashpa! Promit ca o sa scanez si o sa postez alta. Asta e surprinsa cu camera de pe tel.
Roxana
Multumesc Misti! Ma voi descurca eu la discurs caci asta fac zilnic --vorbesc in fata copiilor oricum.
Cameron--wow!!! ce copii mari ai..!!!! si frumosi pe deaupra--sa-ti traiasca!
Multumesc VEGAS----lasa ca poate va veni si rindul tau la copii.
Mistinguett
Eu nu am copii dar fratele meu are 2. Pe cel mic l-am botezat deci s-ar numi ca este al meu in fata lui Dumnezeu, nu? Asta e inimioara mea, Vlad. (Frate-sau mai mare este sufletul meu, chiar daca pe el nu l-am botezat eu).
Afrodita
Cameron, nu e naspa deloc poza...Nici una nu e naspa...Vorbesc serios lasa-lepe amandoua aici, copii au fost surprinsi superb si-mi plac la nebunie!!
Roxi , ai un copil cool biggrin.gif Ma bucur ca e atat de ascultator , sa dea domnu' sa nu ai nici o problema majora cu el(ca de alea minore tot nu scapi, ca-i baiat, ce naiba 28.gif)
Mistii...Pupa pe guguloiu' ala mic, e un scumpel!!
Sorine, de ai tai nu mai zic ca i-am laudat si pe alt topic tongue.gif Da' tot mi-s dragi...
Vreau si eu copiiiiiiiiiiiiiiiiiiill sad.gif
SORIN
In acest thread lipsesc copiii Omului !!! Vrem baietii Omule, asa pt. suflet smile.gif

Asteptam......

Toti membrii si Sorin.
OMU'BUN
Theodor - Cătălin un copil in locul caruia mi-ar fi placut sa fiu: am vazut multe femei frumoase, pupāndu-l !
OMU'BUN
Mihai ( cel mare ) la computator ... Recunosc, e mai "tare" ca tac'su la jocuri...
SORIN
Sa-ti traiasca Om Bun pana la 120 de ani 40.gif 40.gif si sa-i ai langa tine cat mai repede !!

Sorin.
SORIN
Pe acest/a copil la-s adopta !!

Sa nu mai aiba parte si altii pe acest pamant sad.gif

Sorin.
Afrodita
cry.gif cry.gif cry.gif Fara cuvinte.... cry.gif cry.gif
Valheru
in spiritul zicalei "aschia nu sare departe de trunchi " , fata lui cameron e o superba
Figaro
Eu le-am pus pozele aici:

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...topic=807&st=30
SORIN
Superbe Figaro 40.gif 40.gif

Si mult mai sigur ca acest fapt se datoreaza sotiei tale tongue.gif

Bravo taticule thumb_yello.gif

Sorin.
Figaro
Eh, trebuie sa recunosc cinstit ca da... biggrin.gif

Multumesc, mai fac. Poze, nu copii...
SORIN
Salut din nou Figaro....Cum t-i se pare faptul ca postezi pozele copiilor tau la Bancuri??? sad.gif

Mai gandeste putin si poate ai sa continui aici.

Sorin.
Lilith
Sa va traiasca , tuturor , copiii ,sunt superbi toti !
Sorine , mereu ma sochezi cu spiritul asta al tau de vesnic luptator , in primul rand sa te felicit pt copiii atat de reusit si pt curajul de a-l avea pe al doilea dupa atatia ani ! Sunt SUPERBI ! Cat despre poza copilasului de la pagina trei... ma intreb cum putem trai linistiti la gandul ca exista atatea lacrimi pe obrajii copiilor ? M-ai terminat .
mimi
sunt superbi toti..felicitari
..eu am abandonat pastilele acum o luna biggrin.gif ...acum sa vedem cand o sa se intample aceasta minune si ptr. mine...peste trei saptamani si ceva ma casatoresc..poate mi se dubleaza fericirea biggrin.gif ..
in ceea ce priveste adoptarea unui copil..noi deja am vorbit(eu si sotul meu) si am decis ca o sa adoptam unul..asa am descoperit inca un lucru pe care il avem in comun..dorinta aceasta de ..a avea ,normal, si copii procreati de noi dar si infiati...nu stiu sa va spun de ce mereu m-am gandit la lucrul asta ..este la fel ca faptul ca intotdeauna am fost sigura ca vreau sa am o familie ,sa am copii..asa am fost sigura si ca vreau sa infiez unul..
si binenteles ca tara la care o sa ne adresam ptr. infiere este romania...deocamdata nu ne-am interesat de demersurile care trebuiesc facute..stiu ca nu este usor..oricum acum nu facem nimic in aceasta privinta ..peste cativa ani..
SORIN
Felicitari calde si multa fericire cu ocazia nuntii smile.gif

Iar daca o sa faceti pasul cu adoptarea...Toata stima 40.gif....nu o sa va para rau smile.gif

Sorin.
Iarina
Eu m-am indragostit de baietelul lui Sorin care e un dulce... de fetita nu mai zic si Cameron, am avut o surpriza de proportii -eu nu aveam habar ce varsta ai, credeam ca 20 si ceva, nu mi-am inchipuit ca ai copii asa mari si asa frumosi.
Sa va traiasca la toti copiii, oricum sunt cel mai frumos lucru de pe lumea asta.
SORIN
Mare bandit biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.