Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cum Va Manifestati Cand Ganditi?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Figaro
Eu rod creioane.
Hamleet
eu imi masez ciocu' (barba nu.....) laugh.gif
Figaro
6.gif

Eu n-am cioc. Adica barba, nu...
Cidul
QUOTE (Figaro @ Sep 17 2003, 03:35 PM)
Eu rod creioane.

Pai poate te angajezi pe post de ascutitoare 6.gif
ypsilonalpha
... sau pe post de castor in reclama cu Colgate. tongue.gif

Eu, in rarele momente cind gindesc, ori ma plimb accelerat in jurul mesei din sufragerie, ori bat ritmic din picior. Cind vad asta, ceilalti se enerveaza si uneori cheama opinia publica sa arunce cu oprobriu (tot public) in mine. laugh.gif
menthoru'
ma joc cu sprancenele sau bat alternativ cu degetul mare si cu inelarul in birou, masa, maner, ce pica biggrin.gif
Afrodita
28.gif
Pana acum ma jucam cu parul...De cand il tin prins prin casa am cam scapat de ticul asta...Mai nou ba dau din picior, ba ma joc cu bricheta, ba-mi duc mana la fata, la buze sau la frunte...Rodeam si eu pixuri sau creioane, de cand cu compul, am scapat si de asta 28.gif
Mistinguett
Imi aprind o tigara. Parca gandesc mai bine cand fumez.
allexa
La mine e combinatie intre Afro si Misti.
Imi duc mina la fata, imi aprind o tigara si eventual ca sa subliniez importanta momentului, fixez un punct si nu-mi mai iau privirea de acolo. Noroc ca nu tine mult, altfel as fi avut probleme cu ochii. biggrin.gif
black ice
eu fixez un punct aiurea in spatiu, imi duc mana la fata si-mi mangai buzele cu degetele. hm. acum ca scriu imi dau seama cat de aiurea suna.
trust me, nu e atat de grav pe cat suna tongue.gif
Mistinguett
QUOTE (black ice @ Sep 17 2003, 05:02 PM)
imi duc mana la fata si-mi mangai buzele cu degetele.

Wow. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Cred ca multe fete ar vrea sa te vada gandind... tongue.gif
RoXie
Imi rod unghiile de aia daca ma vedeti ca nu`mi cumpar niciodata lac de unghii sau ma vedeti cu unghiile ca vai mama lor inseamna k am avut ceva de cugetat.
Ma mai joc cu parul,ma incrunt(o sa fac riduri cika!)...
Cam asta...
Diana-Maria
...hmmm...ma incrunt, imi aprind tigara...si privesc pe sub sprincene...de unghii nici nu vreau sa-mi amintesc, ca atunci cind ma omoara stresu` , miinile mele devin de nerecunoscut...prost obicei... 14.gif
dificilaold
Cand gandesc?Adica acuma? aprind o tigara....privesc undeva depaaarte....si ,despre ce vorbeam? a da despre gandire...si uite asa termin pachetul scriindu-va.
Afrodita
Eu de obicei imi aprind cate-o tigara cand citesc sau cand vorbesc cu cineva la telefon...De parca tigara mi-ar pune ordine in ganduri laugh.gif Nu pune, normal, dar nush' de ce mi-o aprind...Cred ca a devenit instinctiv gestu' asta... blink.gif
genicon
moooama!!!! Napoleonilor!!!! tongue.gif Voi mai puteti sa faceti si altceva in timp ce ganditi? Bravo! Eu in rarele momente in care gandesc iau o pozitie de aia asa... de dezintregat, intru intr-o stare amorfa, las senzatia ca privesc in gol. Asta cam vreo doua minute, asa, ca mai mult nu pot gandi si mai ales... ca eu sunt activ. wink.gif (nu va ganditi la prostii laugh.gif)
Sagitarius
De obicei nu am nici un tic atunci cand gandesc...mai demult totusi aveam laugh.gif
imi luam un fir de par din cap si-l tineam in gura wink.gif
Figaro
QUOTE (menthoru' @ Sep 17 2003, 06:00 PM)
ma joc cu sprancenele

Adica arati ca Albulescu?
LigiaB
Ce raspunsuri amuzante! biggrin.gif

Eu cind gindesc adinc, ori stau nemiscata, ori daca se intimpla sa gasesc un creion, pix prin jur...desenez o inima, incerc sa o fac perfecta...din nou si din nou...ma trezesc cu o pagina plina de inimi...o fac mecanic... (nu ma intrebati de ce) rolleyes.gif
axel
Ce romantic...
mutulica
Gindesc de obicei pe buda...
(axel, ma poti congratula cu un "ce prozaic", pls
Carmi
Ce-i aia Ganditi??? yikes.gif yikes.gif
doice
Imi rod unghiile sau merg de nebuna prin camera (ma invart ca leul in cusca biggrin.gif )
Serenity
Eu in rarele momente cand uzez de materia cenusie imi deteriorez podoaba capilara laugh.gif Adica ma joc cu suvitele din partea stanga, destul de agresiv.. tongue.gif Sau imi musc ungiile (fara a le distruge si pe ele, totusi.. wink.gif )
Marcus
N-ati vrea sa ma vedeti cand gandesc... jamie.gif

[edit urmatoarea zi]Indiciu: toate pixurile din casa arata ca dupa razboi. ohyeah.gif
contraste
Eu imi spun cei din jur ca privesc in gol, si visez cu ochii deschisi - asta in faza calma.
In faza agresiva, scriu cu orice - ambele maini, dar pe rand, orice instrument de scris, chiar si dermatograf- si la orice : - masina, calculator, mana, memorie -, asta ca sa nu pierd ... maretele idei pfff !!!
Corydalis
Ma regasesc si eu in unele dintre postarile anterioare - creioanele si pixurile mele se recunosc foarte usor; cand eram mica imi rodeam unghiile (acum cativa ani m-am potolit) si mi-a ramas ca obicei sa stau cu varful aratatorului in gura.

Off-topic - cand ma concentrez la ceva migalos, stau cu varful limbii afara si mereu se face haz pe chestia asta--dar nu pot altfel! sad.gif
Carmi
QUOTE (Marcus @ 10 Dec 2004, 08:37 PM)
N-ati vrea sa ma vedeti cand gandesc... jamie.gif

[edit urmatoarea zi]Indiciu: toate pixurile din casa arata ca dupa razboi. ohyeah.gif

Si cand joci sah tot cu pixurile ai treaba?
Olaf
Eu ma trag de pielea de pe fata... poate din cauza asta am ajuns sa ama mai multa decat imi rebuie... hmm.gif Si imi musc mana... Uhh, da' chiar ca suna oribil....
iniya
marcus ..la sah..esti haios..te foiesti..derutezi adveersarul.. hh.gif

rofl.gif rofl.gif mwah1.gif dulcicul de tine..
Felina
Asa secret nu pot sa spun aici... e de-ajuns ca stiu toti cei care au petrecut mai mult de 3 ore in prezenta mea mad.gif .
divido

cand gandesc, ha?
pai am o figura ciudata rau, incruntata si o privire pierduta pe lumea cealalta... bietii mei colegi smile.gif

ar trebui sa port o masca cu happy face la intalnirile interne smile.gif
iniya
imi sprijin barbia...in mana..pozitia meditatorului..+ ca sunt extrem de serioasa..mi s-a spus ca nu sunt deloc transparenta..si asta pentru ca nu se poate citit nimic pe fata mea..gesturi..pozitia corpului..nu spun nimic..pur si simplu gandesc..ciudat..alta data..inchid ochii..de obicei cand sunt foarte obosita smile.gif ..
simonsays
QUOTE (Nushi @ 11 Apr 2005, 05:02 PM)
Asa secret nu pot sa spun aici... e de-ajuns ca stiu toti cei care au petrecut mai mult de 3 ore in prezenta mea mad.gif .

scapi gaze ? te scarpini ? te dezbraci ? hmm.gif taaare curios... in special termenu ala de 3 ore.. atata trebuie sa te gandesti ? rofl.gif harhar.gif
Felina
QUOTE (simonsays)
scapi gaze ?


roflmao.gif

QUOTE
te dezbraci ?


roflmao.gif

QUOTE
in special termenu ala de 3 ore.. atata trebuie sa te gandesti ? rofl.gif harhar.gif


parca poti sa stii... ohyeah.gif
si dac'ar fi asa, te oftici ? harhar.gif
Mickydutza
cum ma manifest cand gandesc? .....pai stai sa ma gandesc mad.gif frusty.gif
Marcus
QUOTE (iniya @ 11 Apr 2005, 01:28 PM)
marcus ..la sah..esti haios..te foiesti..derutezi adveersarul.. hh.gif

rofl.gif rofl.gif mwah1.gif dulcicul de tine..

Nu... nu aveam pozitie buna. laugh.gif sorry.gif



colectionara
In tot felul de feluri... Imi scot ochelarii, ma frec la ochi, ma incrunt, privesc fix, fac o fata chinuita, imi tin diverse parti ale capului in palma, scot pufaituri, imi rod buza de jos sau pielitele de la cate un deget, fac ture - ce mai, ai zice ca e cel mai rau lucru care mi se putea intampla. De fapt asta ar fi cand ma concentrez, ca de gandit gandesc mai mereu la ceva smile.gif.
Chime of Night
Cand gandesc intens raman cu privirea pierduta-n zare, nu mai vad si nu mai aud nimic din jurul meu, ma incrunt usor si imi duc mana la diverse zone ale fetei... sau asa mi se spune. smile.gif
Aramis
INn gimnaziu, cand ma concentram, obisnuiam sa ma incrunt si sa-mi dau mereu parul dupa oreche, chiar daca eram tunsa foarte scurt si de fapt nici nu aveam ce da dupa ureche.
Acum am pastrat gestul cu mana prin par, privirea se concentreaza asupra unui loc si imi rod buzele smile.gif
surzi
gesturile imi devin moi, imi las privirea absorbita in tot felul de directii si obiecte, pe care oricum nu le percep, imi ating in treacat barbia, ma mai ciufulesc, imi indrept spatele, imi zbat piciorul.......plictisitor de-a dreptul tongue.gif
aaaaa.....daca am ceva de scris in mana, desenez tot felul de aiureli pe colturi de agenda, hartii unsure.gif
YoyoMan
Eu ma uit intr-un punct fix blink.gif


rofl.gif
Cla
Eu nu-mi pierd vremea cu gānditul, am creierul mic in pantaloni rofl.gif
arrianna
Ma uit pe pereti sau incep sa ma joc cu tot felul de lucruri aflate pe birou!
N.V.
Eu nu stiu ce fac cand gandesc, dar imi dau seama dupa privirile uimite ale celor din jur ca iar am inceput sa ma cert singura sau ca gestica mea a devenit din nou abundenta si deranjanta. Aud frecvent "vrei te rog sa nu mai bati din picior?" sau "te-ar deranja sa-ti tii mainile acasa?" sau "as aprecia daca ai face mai putin zgomot cand iti rozi unghiile." s.a.m.d.
Ceea ce am observat e ca intotdeauna cand vad ca nu ajung nicaieri iau o scurta pauza de la gandit de cateva secunde, timp in care imi duc mana la frunte si incep sa o masez.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.