Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Colectionarii
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Figaro
Ce colectionati? Timbre? Carti postale? Cutii de chibrituri?
cameron
Carti
CD-uri
Rujuri
Parfumuri
Jeansi
Pantofi
Facturi
Ares
Carti (de preferat in engleza si sa fie neaparat SF&F)
Filme (pe CD)
Muzica
Playboy
National Geographic (mai nou)
... si ar mai fi si altele, dar sa nu va plictisesc biggrin.gif
Afrodita
Nimicuri-tot ce nu-mi e de folos...Si le tin imprastiate prin toata casa , oriunde e loc liber e "locul lor" laugh.gif Le tin in ideea ca , la un moment dat, imi vor trebui...Unele chestii se dovedesc folositoare, foarte multe, insa, nu sunt...
Si mai colectionez scrisori...De la fostii iubiti am multe si de la mama...Si caiete de amintiri cu tot felul de prostioare, dar si jurnale...Si cam atat momentan... biggrin.gif
Mistinguett
Figaro, stiu ca ai sa te tavalesti de ras la raspunsul meu, si ma bucur sa te inveselesc. Colectionez icoane pe sticla si lemn. Am o colectie dementiala. wink.gif
dificilaold
Soldatei de plumb,din aceia micuti,micuti ce se gaseau in Kinder.Din pacate nu am asa multi.
Pietre.
Bijuterii de argint si port colectia pe mine. rolleyes.gif
Hamleet
Acum nu mai colectionez nimic dar sa va spun ce mare colectionar eram la 6 ani:
- cutii de bere straine (adunasem un sac biggrin.gif )
- cutii de chibrituri
- timbre
- vederi
Daca le pastram acum faceam avere cu ele biggrin.gif
Cain
Chiloti de dama ... 28.gif
Cristale de cuart, dar asta intr-un timp destul de indepartat ...
Hamleet
laugh.gif laugh.gif
Cat de indepartat?...
Figaro
Am citit-o intr-o revista pentru... copii, dar super misto. E o povestire de o juma' de pagina, scrisa de un polonez (parca).

Onzik avea pasiunea colectiilor. La inceput a colectionat timbre. Toata casa era plina de timbre. Mama si tata gaseau timbre in pantofi, in farfuria de supa, prin buzunarele hainelor etc. Brusc timbrele au disparut. Au aparut in schimb fluturii. Fluturi peste tot, in pantofi, in farfuria de supa, prin buzunarele hainelor etc. Au disparut si fluturii. A venit randul masinutelor de plastic. Masinute de plastic peste tot: in pantofi, in farfuria de supa, prin buzunarele hainelor. Intre timp Onzik s-a marit. La un moment dat au disparu toate: si timbrele, si fluturii, si masinutele de plastic.

Intr-o buna zi Onzik a aparut instotit de o pustanca blonda, cu fata plina de pistrui. La vederea ei mama a strigat exasperata catre tata:

- Petrik, fiul nostru incepe o noua colectie!!!!!
Sagitarius
La fel ca si Hamleet si eu colectionam multe lucruri cand eram mic:
-reviste de benzi desenate (Rahan,Pif si Vaillant);
-cutii de chibrituri;
-timbre;
-surprize de la guma;
-vederi etc
Figaro
Sunt curios cine vine cu o colectie ca a lui Onzik! wink.gif
Cain
Pai o sa vina BDL. Stai sa apara wink.gif
bufnitza
Trebuie sa recunosc , am o manie pentru colectii . Ce colectionez ?
Timbre
Monede
Cartele de telefon
Cartonase pentru bauturi
Plicuri de ceai
Servetele de hirtie
Cutii de chibrituri
Sticle de parfum
Si ar mai fi si alte questii , dar acestea sint in cantitati apreciabile .
Stiu ca sint multe "dracii " , da' eu sint copil ! rolleyes.gif
Mihai
Bine ai revenit la Han! han.gif flowers.gif
Felina
Am colectionat pietre frumoase si scoici. Cat de mult puteam sa indragesc pietrele alea! De ceva vreme nu mai colectionez nimic. De luna asta o sa incerc sa colectionez bani ohyeah.gif .
surzi
am colectionat timbre, cartele de telefon, surprize la tot felul de gume......insa ma plictiesc repede tongue.gif
acum colectionez cani...haioase
Lotte
eu colectionez ingerashi si sticlute de parfum rolleyes.gif
Aramis
Stiam eu ca mai exista un topic identic cu asta tongue.gif
Darth Revan
Colectionez cd-uri cu muzica (metal), jocuri si filme, concept-art-uri in format digital, si carti ( dar nu se pune, toti cred ca facem asta ).
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.