Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:High Fidelity
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Gabriel
Eu si cu Rose suntem fani ai filmului High Fidelity, cu John Cusack in rolul principal. Un film despre muzica si nu numai. Inspirat de acolo dau nastere acestui subiect. Sunteti invitati cu totii sa alcatuiti un top 5 al formatilor preferate. La fel a facut si Rob Gordon in film.

Incep eu. Mentionez ca topul se mai schimba din cand in cand. Vorba aia...nimic nu e batut in cuie. Dar cel putin pentru moment ar arata cam asa :

1.The Smiths
2.Pink Floyd
3.Dire Straits
4.Radiohead
5.The Doors

Dupa cum lesne observati primele 4 locuri sunt ocupate de formatii din Anglia.
genicon
1. Parazitii (din 98 incoace tot ei sunt pe primul loc si sper sa ramana acolo...)
2. Queen (o mare trupa, o mare voce... pur si simplu minunati)
3. Vaya con Dios (sper sa se puna biggrin.gif Imi place pentru ca in special adopta piese de dragoste)
4. Cypress Hill (hip hop cu influente latine, lirica extraordinara, muzica la fel... la mesaj nu stiu ce sa zic pentru ca nu prea inteleg ce zic laugh.gif )
5. M.O.P - adevarati gangsta rapperi, dupa parerea mea, niste nume mari si grele in hip hopul de strada, si probabil trupa de la care am auzit ca soundtrack cele mai multe piese pe filmuletele cu street-ball.

6. Moshule... vad ca tu in ultimul timp numai pe "felie" cu Death Rose lucrezi... tongue.gif (ziceam si eu asa...)
menthoru'
1. Prodigy
2. Deep Dish
3. Wu-Tang
4. Dj Scot Project
5. NTM


Iata topul formatiilor, si DAAAAA, Dj-ii aia sunt formatie !!! Daca te-ai dus si tu prin discoteci (exceptand club A) cu siguranta ai dat din cap pe ritmurile lor.
Gabriel
Nas e formatie ? dj-ii aia sunt formatie ? hei..trezirea ! vorbim de formatii aici , nu de interpreti !

ratafurioasa
Red Hot Chili Peppers
Marilyn Manson
Rammstein
System of a Down
The Cranberries
AIWA
Fara ordine anume:
ABBA / QUEEN / Vanghelis / Falco / Theo&Hara band ohmy.gif
Arktu
ATB/Scooter/Voltaj/Antique/IIO
Interitus
Pai sa vedem.
All time favourite: Queen (chiar m-am luat la bataie in clasa a 5-a pentru ca un dement nu intelegea ca vanilla ice preluase intro-ul de la Under pressure)
Urmatoarele nu alcatuiesc un top: Iron Maiden, Deep Purple, Jethro Tull, Black Sabbath
Aramis
Linkin Park, Vaya con Dios, ATB, M People, Aerosmith, cam astea ar fi formatiile, in ceea ce priveste interpretii... hh.gif

pese: ufff, ascultand unul dintre cd-urile cu selectii mi-am adus aminte de placebo (intrebarea e, cum am putut sa uit de ei?!)
Cla
Led Zeppelin
Z.Z. Top
Queensryche
Rage Against The Machine
Mother's Finest
ohyeah.gif
ComicDiva
5. linkin park - da, stiu ca sunt comerciali, dar mie imi plac
4. remy zero - canta melodia de la inceputul serialului smallville dar in general au melodii foarte frumoase
3. aerosmith - fun fun FUN!!!!
2. coldplay
1. Staind - a fost dragoste le prima vedere... imi aduc aminte cand era videoclipul la "it's been a while" pe mtv si nu voiam sa ies din casa de teama ca s-ar putea sa-l pierd.

ahhh, good times spoton.gif
PIT-a-PAT
Led Zeppelin
Frank Zappa
Pink Floyd
The Prodigy
Caravan (aici este foarte multe formatii. Chiar si mai sus. E greu sa faci asa ceva..)
Serenity
Queen
Vangelis
Phoenix
Roxette
The Corrs

Magenta
High Fidelity... a fost si ramane unul din filmele mele preferate...
Sa vedem...

1.Sigur Ros
2.Hooverphonic
3.U2
4.Cranberries
5.Mono

Asta astazi smile.gif maine sigur o sa am alta parere
NoMemory
In nici o ordine:
Deep Purple
C.O.F.
Burzum
Mortiis
Led Zeppelin

acum insa caut altceva....
Nightwind
1. Lake of Tears
2. Blackmore's Night (nu stiu daca exista versuri mai frumoase, iar muzica e semnata Ritchie Blackmore = Deep Purple )
3. Nightwish
4. Zanzibar
5. Hooverphonic / Deep Purple (dificil de desemnat)
sbal
1.the Gathering
2.Anathema
3.Lacuna Coil
Este imposibil sa stabilesc poziitiile 4 si 5.
Sunt prea multe care merita...
Boro
1. Nightwish
2. Lake Of Tears
3. Haggard
4. Rammstein
5. Evanescence
ksandra
Jimmy Eat World/
Foo Fighters/
Daft Punk/
Basement Jaxx/
Fatboy Slim.
Eclectic
Nirvana
Parazitii
Tapinarii
Iris
Vita de Vie
LudaChris
Queen
Iris
VamaVeche
R.A.C.L.A.
Formatia nr. 5 inca o caut.
jude
1. Guns n'Roses (lider absolut biggrin.gif )
2.Coldplay
Pe urmatoarele locuri pot intra Keane, Queen, U2, Iris, OcS. Nu pot sa spun cu precizie in ce ordine, depinde de stare.
ausländer
in ordinea asta:

1. Metallica
2. Marillion
3. Pink Floyd
4. Jethro Tull
5. Dire Straits
surzi
Haggard, Rhapsody, Dire Straits, Creedence Clearwater Revival, Manowar smoke.gif
Zeratul
1/2 Iron Maiden & Deep Purple
3/4/5 AC/DC, Judas Priest, Crematory
N.V.
1. Phoenix
2. Led Zeppelin
3. The Beatles
4. R.E.M.
5. The Velvet Underground
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.